Cigareta je dnes súčasťou života nejednej ženy. O tom, aký má negatívny vplyv na jej organizmus, dnes nebudeme hovoriť. Musíme však zdôrazniť, že
Redakcia SME
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
fajčiť by nemala budúca mama. Najmä nie v priebehu prvých troch mesiacov, keď sa vyvíjajú orgány jej budúceho bábätka. Fajčenie jej dieťa oberá o kyslík, a tiež znižuje jeho hmotnosť a zvyšuje sa riziko potratu, predčasného pôrodu či narodenie mŕtveho, duševne alebo fyzicky postihnutého potomka.
Hoci je dnes módou držať v jednej ruke cigaretu a v druhej pohár s alkoholickým nápojom, tehotná žena by sa takémuto pitiu mala vyhýbať. Podobne ako cigareta môže mať alkohol veľmi negatívne dôsledky. Najmä po tzv. tvrdom by určite ženy čakajúce prírastok nemali siahať.
Niektoré ženy sú zvyknuté kŕmiť sa liekmi. Nie nebezpečnými, ale zato rôznymi, len aby nemuseli prežívať ani tú najmenšiu bolesť. V tehotenstve ale môže byť užívanie akýchkoľvek liekov pre bábätko nebezpečím.
STRES
Žena v druhom stave by sa určite mala vyvarovať aj tlačenice v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, čo je určite jedna z foriem stresu. Rovnako by mala ignorovať susedov, ktorí sú občas nepríjemní a radi sa hádajú. Nič by si nemala robiť ani z nepríjemných spolupracovníkov a šéfa v nohaviciach, ktorý nevie takýto stav pochopiť. Stres je totiž jedným z najväčších nepriateľov a bábätko ani budúca mama by im nemali podľahnúť.
Autor: FAJČENIE
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári