radných zmeniť na nočnú moru pre mestskú pokladňu.
Snaha mesta vyjsť v ústrety policajtom sa nemôže hodnotiť negatívne, v tom čase sa v Košiciach rozvíjal občanmi priaznivo vnímaný projekt Bezpečné Košice.
Dohodnuté podmienky kúpnej zmluvy si však už veľa chvály nezaslúžia.
Mesto dostalo 20 miliónov, ale na oplátku sa zaviazalo vraziť do rekonštrukcie 12 miliónov a ešte presťahovať ľudí tam bývajúcich do adekvátnych náhradných bytov. Očakávalo sa, že za 32 bytov mesto pridelí 32 bytov v iných domoch a problém bude vyriešený.
Realizácia však vyzerala celkom inak. Náhradných bytov pod rúškom riešenia domu pre policajtov sa celkovo pridelilo 87. Za jeden dom tak vtedajší námestník poprideľoval trojnásobok mestských bytov. A dostali ich aj takí, ktorí v dome pre policajtov nikdy nebývali. Už sa asi nikdy nedozvieme, z akého dôvodu to urobil exnámestník, ktorý bol poslancami z funkcie odvolaný za porušovanie pravidiel pri prideľovaní bytov.
Transakcie, pri ktorých mesto prišlo o milióny korún, obyčajnému občanovi vyrážajú dych. Ešte viac však zaráža fakt, že nikto z kompetetných sa za svoje skutky doteraz pred mužmi v talároch ešte nezodpovedal.
Najvyšší čas, že je na svete zákon, podľa ktorého bude možné od konkrétnych činovníkov samosprávy vymáhať aj škody, ktoré svojimi rozhodnutiami spôsobili. Škoda len, že takýto zákon tu nebol už oveľa skôr.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári