Korzár logo Korzár Košice

S MUDr. Alexandrom Fesenkom v Zóne zdravia na tému najväčšieho daru človeka - samoregenerácie

Zabitím nepriateľa sa dvere domu nezavrúMUDr. Alexandra Fesenka sme už v magazíne predstavili. Lekára spájajúceho alopatickú medicínu s poznatkami

Zabitím nepriateľa sa dvere domu nezavrú

MUDr. Alexandra Fesenka sme už v magazíne predstavili. Lekára spájajúceho alopatickú medicínu s poznatkami čínskej , navyše nebrániaceho sa používať aj postupy, ktoré sme si zvykli označiť za alternatívne, ale aj človeka sledujúceho najnovšie trendy je skutočne pôžitok počúvať. Mozaiku o tom ako vlastne fungujeme a prečo niekedy nefungujeme skladá ako perfektný umelec. Pôvodne som pre pána doktora mala pripravených niekoľko otázok, ale čiastočne asi vediac, že pôjde o ich klasickú podobu, teda čo na akú chorobu naordinovať, odzbrojil ma hneď v úvode stretnutia svojou filozofiou liečenia:

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Tu ste v Zóne zdravia a naozaj vám nebudem hovoriť, že som ten jediný, ktorý vás zachráni. Nepoviem vám ani aké strašné veci v organizme máte, s dôvetkom, že sa im ani nerozumiete a nebudeme ani hľadať vinníka, ktorého by sme za všetko mali obesiť. Jednak tu v Zóne zdravia vychádzame z toho, s čím ste prišli dnes a potom poradíme čo s tým treba robiť. Zdravie totiž máte v rukách len a len vy sama. Narodili ste sa, dalo by sa povedať s určitým vzorom a potom ste sa rozhodili, že to zmeníte a dostavili sa ťažkosti. Verte, vesmíru je jedno, či ste zdravá, alebo chorá, ale pre ten vás časopriestor je dôležitá tá prvá možnosť. Na to, aby sa človek mohol liečiť, musí mať silu. Bez vnútornej energie sa totiž nevie regenerovať a treba si uvedomiť, že samoregenerácia je najdokonalejší spôsob liečby. Je to ten najcennejší dar prírody, ktorý máme."

SkryťVypnúť reklamu

Dozvedeli sme sa, že nevyhnutným predpokladom k spusteniu mechanizmu samoregenerácie je očista organizmu. Zrkadlom, ako to v našom organizme vyzerá a súčasne čističom, je kremík. Ako sa prišlo na tento prvok známy skôr z jeho využitia v elektrotechnike? Starší čitatelia si možno spomenú na fakt, že do kozmu sme pre ostatné potencionálne civilizácie poslali o sebe správu v podobe jednoduchých kódoch a okrem iného obsahovala aj dáta o tom, z čoho sa skladá naše telo. Za dve desaťročia sa vo fenoméne známom ako kruhy v obilí objavila podobná informácia a pri podrobnom štúdiu sa prišlo na to, že ktosi z hĺbky vesmíru ku kyslíku, vodíku a uhlíku pridal aj kremík.

"Preparát obsahujúci kremík z organizmu začne odvádzať všetko, čo tam nepatrí. Vyhadzuje bunky preplnené toxickým odpadom, voľnými radikálmi, rádionuklidmi, slovom všetkým, čo ruší optické vlastnosti organizmu. Robí tak neagresívne, nenápadne a uvoľňuje priestore pre tvorbu nových buniek, teda naštartuje regeneráciu, " vysvetlil MUDr. Fesenko a pokračoval:

SkryťVypnúť reklamu

"Jedna z vašich otázok sa týkala helikobakteru. Nás voľakedy učili, že ho treba liečiť len vtedy, keď prekáža zhojeniu sliznice žalúdka pri vrede. Nasadením antibiotík sme dnes dosiahli to, že môže ohroziť v ľudskom organizme napríklad kĺby, pokožku. Predtým to bol malý škodca, ale preliečovaním antibiotikami sa z neho postupne stal silný, veľmi odolný agresor. Helikobakter napadne slabú žalúdočnú sliznicu, ak je ale ona silná, nenapadne ju."

Dobre, tak sformulujem otázku inak. Príde za Vami pacient s helikobakterom a nechce byť liečený silnými antibiotikami. Viete mu pomôcť? Pán doktor súhlasne prikývol a figliarsky sa usmial.

" Prvé čo mu poviem je stará tibetská múdrosť, ktorá hovorí: - Zabitím nepriateľa sa dvere domu nezavrú a príde ďalší. Teda pokiaľ si nevytvoríme dostatočne silné opevnenie, agresori budú stále chodiť. Mojou úlohou je zistiť, kde je vaša slabina. Disponujeme s úžasnou vlastnosťou, vieme vybiť mikroorganizmy. Keď sme zdraví, ich patogenita sedemnásobne klesá. Ak tri minúty zdravý človek drží ruku nad miskou, kde je kolónia mikroorganizmov, prestanú byť patogénne. V praxi to znamená, že musím vedieť, ktoré bunky pustili helikobakter. Ukáže mi to spomínaný preparát s kremíkom. Kremík organizmus vyčistí, toxíny by totiž inak skončili v pečeni alebo v obličkách. Ak sú tieto orgány zaťažené, nemajú čas na regeneráciu. Všetky procesy v tele sú dokonalé, jediný kto ich môže poškodiť sme my sami - našou lahostajnosťou, ignorovaním prírodných zákonitostí. Strave sa nevenujeme ako sa patrí, hádžeme do seba rýchle občerstvenia, nesprávne dýchame, veľa sedíme, bránica nepracuje tak ako by mala, pečeň sa nemasíruje..."

Spomínali ste zákony v prírode, vstupujem do množstva informácií, ktoré mi lekár dáva ...

"Od marca do polovice apríla máme obdobie záplav- obdobie vody a vtedy najviac trpí slezina a pankreas. Slezina tvorí protilátky a dáva informácie, koho treba zabíjať. Číňania slezinu a pankreas vnímali ako jeden orgán a vedeli, že v tomto období je studený. Takmer každé náboženstvo má v období záplav 45 dňový pôst. U nás je pred veľkou nocou. To nie je náhoda, v tomto období organizmus slabo trávi a nemožno ho zaťažovať. Pokiaľ sme tak neurobili, alebo aspoň nedodržiavali istú normu, organizmus je vyčerpaný, imunita klesá. Slezina, ktorá bola stiahnutá, začína byť v období vetra /apríl/ bombardovaná informáciami. Má málo energie a tak sa tento vyčerpaný organizmus rozhodne zabíjať všetko bez rozmyslu. Organizmus nie je schopný dať normálnu odpoveď na vpád alergénov a sme svedkami veľkého výskytu alergických reakcií. V zime telo potrebuje stravu, ktorá má veľa ohňa - štipľavé polievky, pre tých čo si to nemôžu dovoliť je tu napríklad zázvor, fenikel. Na jar je tu zasa požiadavka radikálnej očisty."

Máme tu leto, vaša rada?

"Letu prislúcha oheň. Oheň roztápa kov, čo organizmus vníma ako agresívnejšie pôsobenie na pľúca. Preto výskyt letných bronchitíd a kašľu je častý. Oheň likvidujeme vodou, ak chceme mať v organizme dostatok vody, musíme posilniť obličky. Pravda, to neznamená len piť dostatok tekutín. Obličky sa posilňujú cez obličkové dráhy, napríklad masážami. V Thajsku na každom kroku masírujú chodidlá. Preto majú tieto národy v jedálničku tak často ryžu. Obličky posilňuje listová zelenina, melóny, sezónne ovocie. Musíme hľadať vhodnú stravu vo svojom prostredí, príroda vie, čo potrebujeme, veď sme jej súčasťou. V súčasnosti veľmi osvieži polievka, do ktorej dáme variť osem až desať mladých cibuliek, bez zelenej byle. Keď je horúco, výdatnejšie sa najedzme až po západe slnka. Ak nás v lete čaká dlhá cesta nájdime si čas na oddych, vystúpme z auta a rozdýchajme sa, uvoľníme bránicu, pomôžeme tak pľúcam.

Pre tých, ktorí majú radi letné kúpanie radím, aby vstúpili do vody len chodidlami a dve minúty harmonizovali teplotu vzduchu a vody a organizmus tak informujeme o tom, čo sa bude diať."

S pánom doktorom sme ešte veľa hovorili o iris diagnostike / diagnóze z očnej dúhovky/ o zlých návykoch, ktoré sa dajú zmazať ako nedobrý program, o užitočnosti rôznych a veľmi netradičných masáží, ale o tom zasa niekedy nabudúce.

0908 986 021 Zóna zdravia

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Autor: Zakliata značka

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  3. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  4. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  5. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  6. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  1. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  2. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  8. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 341
  2. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 11 750
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 5 919
  4. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 4 651
  5. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 613
  6. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 3 465
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 166
  8. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 3 143
  1. Štefan Šturdzík: Slovensko - Titanic
  2. Zuzana Valachovičová: Ach to upratovanie, nielen Veľkonočné
  3. Juraj Jevin: Spojené voľby sme ešte nemali
  4. Marek Brenčič: Nasledovanie Krista až na šibenicu. Moje stretnutia s mučeníkom nacizmu
  5. Tomáš Susko: VLNY: Konflikt záujmov vo filmovej akadémii?
  6. Ján Valchár: 450 rokov odšľachťovania národa
  7. Alojz Baránik: Vedúca úloha Združenia sudcov v súdnictve potvrdená
  8. Vladimír Čuchran: Parlamentný permanentný superalkoholizmus - obraz dekadentnej doby, spoločnosti, vládnutia
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 45 636
  2. Martina Paulenová: Dozvedeli sme sa zlú správu 28 891
  3. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 361
  4. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 18 039
  5. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 16 756
  6. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 13 250
  7. Rado Surovka: Keby blbosť kvitla 12 921
  8. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 492
  1. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  2. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  3. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  4. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  5. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  6. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
  7. Věra Tepličková: Opäť bližšie ku snu stať sa policajtom
  8. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Štefan Šturdzík: Slovensko - Titanic
  2. Zuzana Valachovičová: Ach to upratovanie, nielen Veľkonočné
  3. Juraj Jevin: Spojené voľby sme ešte nemali
  4. Marek Brenčič: Nasledovanie Krista až na šibenicu. Moje stretnutia s mučeníkom nacizmu
  5. Tomáš Susko: VLNY: Konflikt záujmov vo filmovej akadémii?
  6. Ján Valchár: 450 rokov odšľachťovania národa
  7. Alojz Baránik: Vedúca úloha Združenia sudcov v súdnictve potvrdená
  8. Vladimír Čuchran: Parlamentný permanentný superalkoholizmus - obraz dekadentnej doby, spoločnosti, vládnutia
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 45 636
  2. Martina Paulenová: Dozvedeli sme sa zlú správu 28 891
  3. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 361
  4. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 18 039
  5. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 16 756
  6. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 13 250
  7. Rado Surovka: Keby blbosť kvitla 12 921
  8. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 492
  1. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  2. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  3. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  4. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  5. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  6. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
  7. Věra Tepličková: Opäť bližšie ku snu stať sa policajtom
  8. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu