nie sú k dispozícii a v zamestnaní už ďalšiu dovolenku nedostanú. Hoci Knižnica pre mládež mesta Košice (KMMK) organizuje väčšinu svojich podujatí a besied počas školského roka (časť pobočiek má práve na školách), ani počas prázdnin nebudú knihovníčky zaháľať.
Od 6. do 10. júla organizujú prvý turnus prímestského letného čitateľského tábora, v prípade záujmu sa bude konať aj v druhom termíne 16. - 20. augusta. Tábor je určený deťom vo veku od 10-12 rokov a počas týchto dní na ne čaká bohatý program - od návštev múzeí, ZOO v Kavečanoch, planetária, výletov do Budimíra, Jasova, či Zádielu, až po súťaže v prírode, kvízy, diskotéky, vytváranie literárnych albumov, či prácu s počítačom.
Okrem toho sú knihovníčky počas celého leta ochotné venovať sa deťom, ktoré cez deň prídu do knižnice. "Záleží od záujmu detí, ale naši pracovníci majú pre ne program pripravený," povedala zástupkyňa riaditeľa KMMK Margita Milistenferová. V knižnici sa im môžu venovať individuálne, napr. pri zdokonaľovaní vo vyhľadávaní v on-line katalógu, či pri študovaní niektorej z tém. Pre menšie kolektívy majú pripravené súťaže, kvízy, hry s literatúrou. "Ak sa nazbiera nejaká skupinka detí, nie je problém zabaviť ich. Naše knihovníčky sú v tom zbehlé a ochotné."
Počas leta chystajú jednotlivé pobočky postupne aj revízie knižničného fondu. V tom čase budú pobočky zatvorené. "Deti však pokojne môžu ísť do inej pobočky. S tým nie je žiaden problém."
Do konca roka pripravila knižnica ešte besedu so spisovateľkou a jazykovedkyňou Katarínou Habovštiakovou, autorkou kníh Remeslo má zlaté dno, Ako sa kráľ naučil múdro kraľovať a i. "Dopoludnia sa beseda uskutoční na ZŠ Krosnianska a od 14.hod na ZŠ Požiarnická," dodáva M. Milistenferová.
Autor: ato
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári