ktorú býva bežne žiadaný. Aj keď reálnosť a opodstatnenosť problému sexuálnych lariev môže byť diskutabilná, vzhľadom k jeho frekventovanosti je namieste venovať mu pozornosť. Keďže sa väčšina mágov zaoberajúcich sa touto problematikou pohybuje prevažne v démonologickom a energetickom magickom modeli, je aj nasledujúci text prispôsobený tomuto spôsobu interpretácie.
Istý môj známy (pokročilý a skúsený mág) sa stretol s ukážkovým prípadom hodným podrobnejšieho opisu, podľa ktorého je možné odvodiť všeobecný postup. Išlo o trojicu pubertálnych mladíkov, ktorí si zo svojej internátnej izby opakovanou spoločnou masturbáciou a inými praktikami vytvorili akési „hniezdo" mocných sexuálnych lariev. Spočiatku im záležitosť pripadala zábavná, no po čase postrehli, že zvláštnych zmien je akosi priveľa.
Izba bola náhle kompletne oblepená pornografickými plagátami, internátnou chodbou sa prehnal obrovitý príval pornočasopisov, prudko narastal výskyt zvláštnych synchronicít súvisiacich s pornografiou a sexualitou. Vytvorená astrálna vlna sa rozšírila na niekoľko izieb. Niektorí z chlapcov celé dni pospávali a sťažovali si na celkovú vyčerpanosť. Rozbehli prúd, ktorý už nedokázali zastaviť.
Jeden z nich bol dokonca akýsi „amatérsky magik" a ten polovedome, nevediac čo robí, načrtol na podlahu izby magický kruh, ktorý uvidel v akejsi knihe. „Zhodou okolností" išlo o kruh so symbolmi jednej z najmocnejších démonických lunárno-venušických entít. (Kumulovaný náboj, ak dosiahne určitú intenzitu, pritiahne kvalitatívne mu zodpovedajúcu bytosť a tá môže prevziať kontrolu nad vývojom situácie do tej miery, do akej sa kontroly -vzhľadom na svoje vášne- dobrovoľne vzdali postihnutí.)
Situácia sa zhoršovala, pretože dotyčných nenapadlo postŕhať plagáty a tak neustále hľadeli na obrazy podnecujúce sexuálne vzrušenie a larvy kontinuálne energeticky dobíjali. Medzičasom sa zvláštne snové vízie a pocity neznámeho ohrozenia začali čoraz intenzívnejšie zmocňovať aj obyvateľov susedných izieb. Na celej chodbe sa utváral zvláštny druh davovej psychózy. Známy videl, že situácia je kritická, avšak vedel tiež, že akékoľvek magické operácie budú zbytočné, ak sa obete sami, aspoň na čas, nevzoprú daným silám. Ako podmienku vlastného angažovania sa do veci preto požadoval, aby zo stien postŕhali všetky plagáty a tie, spolu so všetkými pornografickými materiálmi nahromadenými na izbe, spálili. Mladíci tak s veľkým sebazaprením spravili. Tu preruším rozprávanie p ríbehu a prejdem k obecnejšiemu tónu
Nebezpečie, že mág na seba pri podobných „záchranných" akciách strhne cudzie larvy, prípadne nimi bude sám posadnutý, je pomerne veľké. Vhodnou ochranou sú tu čisté lunárne sily. Najlepšiu predstavu o nich praktik získa pozorovaním pribúdajúceho Mesiaca tesne po nove. Vtedy je jasný a prenikavo striebristý. Práve toto chladné strieborné svetlo vyvoláva vnem najviac zodpovedajúci potrebnému druhu astrálnych síl. Týmto pocitom by sa mal mág pred operáciou naplniť.
/pokračovanie nabudúce/
Mgr. Jozef Karika, autor knihy Slovanská magie
Autor: kim
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári