Korzár logo Korzár Košice
Piatok, 20. máj, 2022 | Meniny má Bernard

Horoskop na týždeň od 4. 6. do 10. 6. 2004

Baranom Merkúr pomôže dať si do poriadku niekoľko zabudnutých záležitostí a pomôže im aj pri získavaní dobrých priateľov. Majú síce veľa známych, ale

väčšinou ide o vzťahy založené čisto na obchodnej báze. Nemôžu sa na takých známych obrátiť so žiadnym súkromným problémom, pretože by si neboli istí utajením. Práve v takýchto chvíľach, keď potrebujete podporu a pomoc niekoho naozaj blízkeho, si uvedomujete, akí ste vlastne sami a že sa môžete spoliehať len na svoje vlastné sily. Nemalo by to tak byť navždy - ak si dáte záležať, môžete mať okolo seba zopár dobrých priateľov, ale len ak budete odvážnejší. Nebojte sa požiadať o spoluprácu a pomoc, ak budete o tom len snívať, nedokážete sa zaradiť do spoločnosti. V láske predsa viete obhájiť svoje túžby, tak aj nadväzovanie priateľských vzťahov berte ako istý druh získavania náklonnosti.

SkryťVypnúť reklamu

Býk

Vaše predsavzatia a sny o dokonalom naplánovaní vašej budúcnosti sú už minulosťou. Vy nie ste ochotní pristúpiť na kompromisy a nedokážete sa zhodnúť s nikým, ba niekedy ani sami so sebou. Nemali by ste byť tvrdohlaví a nasilu sa snažiť presadiť, aj keď viete, že nie je nikto lepší ako vy. Možno ak vyčkáte, vaše okolie si samo uvedomí vašu cenu a stanete sa významnejšími. Práve vaša nedočkavosť je príčinou vašich neúspechov a nesúladu vo vašom vnútri. Na jednej strane chcete všetko získať hneď a na druhej si uvedomujete, že bez plánovania sa nikam nedostanete. Raz zvíťazí jeden postup, potom zase druhý a nakoniec sa ocitáte na začiatku a nemáte v rukách nič podstatné. Zmeňte najprv sami seba a potom uvidíte, že sa zmení aj vaša budúcnosť. Pamätajte, že vždy dostanete len to, čo sami privolávate a vy privolávate problémy a komplikácie.

SkryťVypnúť reklamu

Blíženci

Blížencom nemôže nikto nič prikázať, oni sú slobodní ako vtáci a lietajú sem a tam bez premýšľania, či obmedzovania. Takéto " letecké dni" vám umožňujú pozbierať nové dojmy a nájsť pre seba lepšiu budúcnosť. Pozor ale na prílišné vzďalovanie sa od naozaj zodpovedných úloh, ktoré vám zaisťujú akú takú istotu a finančný príjem. Ak sa odpútate od všetkého a všetkých, potom sa nebudete mať kam vrátiť. Vaša budúcnosť naraz stratí pevný bod a potom budete naozaj len lietať, ale bez možnosti niekde pristáť a oddýchnuť si. Nedajte sa teda zlákať bezstarostným životom a napriek vašej túžbe po voľnosti, nepretrhnite všetky spojivká. V láske budete môcť zasiahnuť svojím šarmom nejedného človeka, ale pozor na prílišné flirtovanie, to by vám len zničilo povesť.

SkryťVypnúť reklamu

Rak

Raci majú dar predvídavosti a niekedy sa sami prekvapia, ako vedia povedať vopred, čo sa potom aj stane. Tento týždeň sa často stanete jasnovidcami, ale škoda, že udalosti, ktoré vás čakajú, nemajú priamy vplyv na váš osobný úspech. Pomôžete viac iným, ako sebe, ale na druhej strane sa zase budete môcť pýšiť úspešnými známosťami. Ani to nie je zlé, najmä ak máte partnera, ktorému záleží na spoločenskej prestíži. Mladší Raci nie sú ochotní ustupovať donekonečna a keď sa ich okolie dostane až za hranicu únosnosti, zaútočia a vyjasnia si s každým čo a ako. Aj keď to nie je bežné správanie, aspoň sa môžete pokojne oddať svojim plánovaným činnostiam. Neberte na seba viac, ako môžete, vy nie ste stvorení na stresové podmienky a zvýšený adrenalín vám určite nepomáha k vyšším výkonom. Vy potrebujete pokoj na svoj rozvoj a len v usporiadanom prostredí sa dokážete dostať vpred.

Lev

Levom sa darí všetko, na čo siahnu, pod vplyvom Merkúra sa ich ohnivý živel rozhorieva a prichádzajú s naozaj geniálnymi myšlienkami. Bola by škoda nevyužiť vašu silu a neukázať sa v lepšom svetle, ako v nedávnej minulosti. Dokážete prekvapiť všetkých - aj priateľov, aj nepriateľov - preto by ste nemali opúšťať bojisko, hoci vás lákajú cesty a nové obzory. Máte pred sebou týždeň plný práce, nových aktivít a snov, ktoré sa vám raz dva splnia, stačí len tak trochu "ťuknúť" a už to ide samo. Ozvú sa vám ľudia z minulosti, ktorí vám pomôžu nájsť nový smer a aj vieru v seba, pretože si sami uvedomíte, čo všetko ste už prežili a ako ste sa dokázali preniseť aj cez naozajstné sklamania. Verte si a dokážete všetko zvládnuť - iba sami vlastnými silami. Zdravie máte v poriadku, preto môžete pracovať naplno bez zbytočného riskovania.

Panna

Pannám sa tento týždeň bude viac dariť v súkromnom živote, hoci oni by najradšej len zarábali a zúročovali svoj zisk. Raz za čas sa však nechajte zlákať aj medzi vášnivých a zamilovaných, ak budete stále žiť len medzi číslami, nakoniec zabudnete o čom je vlastne život. A ten je predsa o láske - či je jej veľa, málo, alebo vôbec nie je - okolo nej sa točí všetko. Vy si to síce nemyslíte, ale prečo potom tie depresie a smútok? Cítite, že bez dobrej spoločnosti a ľudí, ktorým bude na vás záležať, nebudete spokojní a šťastní. Ak hľadáte pokoj a ozajstnú lásku, môžete ju nájsť medzi Rakmi, Kozorožcami, alebo Býkmi. Ak už nasilu chcete obchodovať, hľadajte spolupracovníkov medzi Blížencami a Baranmi, oni majú úplne jasno v tom, ktoré oblasti práve vynášajú.

Váhy

Nie nadarmo sa o vás hovorí, že ste miláčikmi Šťasteny. Hoci vás čakajú trapasy a problémy v citovom živote, predsa len budete mať úspech v tom najdôležitejšom - v láske. Osamelí, či opustení, alebo žijúci vo vzťahoch bez lásky - vy všetci sa konečne začnete usmievať a budete mať pocit, že sa všetko mení k lepšiemu. Aj keď bývate dôverčiví a v období zamilovanosti si svojho vyvoleného, či vyvolenú, idealizujete, predsa len teraz natrafíte na človeka, ktorý je skoro dokonalý. Mladší sa do nového vzťahu úplne "ponoria" a starší sa nechajú unášať svojimi túžbami a snami. Budete tak očividne šťastní, že sa vám všetci budú snažiť vyhovieť, len aby ste nestratili ten svoj úsmev a dobrú náladu. Podnikajúce Váhy by mali na chvíľku zabudnúť na ekonomiku a zisky, pretože vhodnejší čas na lásku nebude.

Škorpión

Škorpióni radi spomínajú, ponárajú sa do svojej minulosti a snažia sa nájsť korene svojej osobnosti v minulosti, v minulých životoch a vlastných predkoch. Pátrate po tom, prečo ste takí, akí ste a ako sa dajú vaše vlastnosti zlepšiť, či zmeniť. Ste citliví a málokedy viete nájsť partnera, či partnerku, čo by vás chápali a snažili vás podporovať. Väčšinou naďabíte na ľudí bez pevnej chrbtovej kosti a snažíte sa ich zmeniť, no nevšímate si, že oni vás zatiaľ úspešne využívajú pre vlastné ciele. Práve tento týždeň by ste mali menej snívať o dokonalom partnerovi a začať sledovať vaše okolie, v čom sa zase snaží vás oklamať. Najmä nezamestnaní by sa mohli viac zaoberať sľubmi sovjich známych a dopátrať sa k tomu, kto to s nimi myslel naozaj úprimne. Práca by mala byť tento týždeň pre Škorpiónov tou najviac sledovanou oblasťou, pretože tu sú najviac ohrození.

Strelec

Strelcom sa vidí, že všetko sa akosi pomaly vlečie a nemajú sa v čom skutočne realizovať. Viete ale dobre, že stačí málo a všetko sa dá do pohybu - ale musíte najprv sami vedieť kam a ako sa dať, stanoviť si svoj cieľ a dbať na to, aby sa aj dal dosiahnuť. Potom sa už všetko môže "spustiť". Vy ste predsa obľúbení u hviezd a viete, že stačí trochu snahy a môžete žiť podľa vašich predstáv. Hoci iní práve snívajú o dovolenkách, vy sa púšťate do nových pracovných plánov a oddych plánujete na neskorší dátum. Máte pocit, že bez práce sa naozaj nikam nedostanete a je to aj naozaj tak, vy potrebujete byť v činnosti, inak sa z vás stávajú zachmúrení a pesimistickí ľudia. Vy aj keď leňošíte, robíte to zmysluplne, preto sa aj vaše pracovné výsledky stávajú vzorovými - ale len ak vás to, čo robíte, aj zaujíma. V láske budete tento týždeň bez akýchoľvek úspechov, pretože všetka vaša pozornosť bude zameraná na prácu a nové pracovné aktivity.

Kozorožec

Kozorožcom sa pod vplyvom Merkúra daria naozaj skvelé kúsky veď je to planéta obchodníkov a vy ste predsa ľudia so zmyslom pre obchod. Mladší z vás však budú aktívni aj v iných oblastiach. Odhalia zopár nekalých plánov a zistia, kto im za chrbtom spôsobil toľké problémy. Vaša intuícia bude zosilnená a dokážete sa jasne orientovať aj v tej najpoprepletanejšej situácii. Starší Kozorožci budú mať šťastie v hre a mohli by sa dočkať naozaj skvelej výhry. Len nesmiete zabúdať na svoj vnútorný hlas a konať podľa neho, nenechať rozum, aby vás zabrzdil. Nezamestnaným Kozorožcom sa ponúkne dobrá príležitosť na brigádu a prechodnú prácu, bude to významný krok vpred, pretože sa vám podarí vďaka nej získať niečo trvalejšie.

Vodnár

Vodnári veru vedia ako si znepríjemniť život. Keby ste len trošku menej kritizovali a boli viac tolerantní, istotne by ste sa cítili menej ohrození. Máte pred sebou ťažké dni a vplyv Merkúra vám skôr ublíži, ako pomôže, pretože vám uberie z vašej vnútornej energie. Nedokážete tak veľmi zmobilizovať svoje sily, ako to budete potrebovať a tak nad vami vyhrajú aj takí, o ktorých by ste to vôbec nepovedali. Mladší sa dostanú aj do sporu so zákonom a ťažko vysvetlia svoju pravdu - vôbec to nebude jednoduché. Nuž, ale vy ste už od narodenia zvyknutí na komplikácie a keby išlo všetko ako po masle, len by ste sa nudili. Tento týždeň sa teda naozaj nudiť nebudete. Zosype sa na vás všetko a z každej strany budete počuť výsmech a nie pomoc. Napriek vášmu oslabeniu dokážete vyriešiť tie najnutnejšie problémy a nakoniec si nájdete čas aj na svoj citový život.

Ryby

Ryby si vedia zariadiť život. Máte teraz všetko dobré pred sebou a len od vás závisí, či sa vám podarí aj zavŕšiť to, čo naozaj chcete. Vlastne, to je ten problém - vaša snaha a stanovenie cieľa. Niekedy sa celé dni len tak pretĺkate, potom sa začnete aktívne starať o svoju budúcnosť a po chvíľke ste zase na začiatku. Nemali by ste byť takí kolísaví. Potrebujete pevný bod - cieľ, kvôli ktorému by ste radi zmenili svoj život a našli v ňom aj nejaký zmysel. Občas máte pocit, že je všetko beznádejné a nič nemá význam, no potom príde chvíľa, keď sa vaša jasnozrivosť prebudí a vy "prezriete". Prečo však len raz za čas a prečo sa potom dôsledne nedržíte svojich plánov? Pretože ste slabí a nedokážete sa ovládať ak narazíte na prekážky - ale veď všetci sa s nejakými stretávama. Verte si a dôverujte svojej hviezde, aj vy máte svoj podiel šťastia, ibaže vy ho často necháte preletieť okolo.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 2. Contact Center Hub a Ncontactcenter od NFON
 3. Volkswagen ID.5 prináša nový softvér aj pre staršie modely
 4. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách?
 5. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza
 6. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka!
 7. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov
 8. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť?
 1. Stovky hodín výcviku. Stať sa gondolierom je zaslúžená prestíž
 2. Do finále McDonald´s Cupu sa prebojovalo mužstvo z Víťaza
 3. Garmin vyrobil cykloradar Varia RCT715 s bezpečnostnou kamerou
 4. Obľúbená pracovná agentúra Work Service nezmizla
 5. Župné mestečko ovládne krajské mesto aj celý Abov. Už zajtra
 6. 5 najčastejších chýb pri zateplení šikmej strechy: vyhnite sa im
 7. Aké typy cukrovky poznáme?
 8. Biele srdce putovalo aj do Nemocnice AGEL Košice-Šaca
 1. Obnovené lety do Marsa Alam. Po dvoch rokoch opäť víta turistov 7 349
 2. Odišlo už štvrť milióna mladých ľudí. Má Slovensko budúcnosť? 6 133
 3. Do čoho sa oplatí investovať, aby ste ušetrili na energiách? 5 961
 4. Príliš veľa vitamínov škodí zdraviu, majte ich pod kontrolou 1 406
 5. 5 najčastejších chýb pri zateplení fasády: zabráňte im 1 286
 6. Šprintérsky duel IONIQ 5 vs i30 N Performance má víťaza 1 234
 7. Doplaťte tisíce. Ako bojovať s podrazmi developerov? 1 223
 8. MS v hokeji: TV Tipsport + špeciálna kurzová ponuka! 1 050

Blogy SME

 1. Michal Múčka: Contra Mundum
 2. Michal Múčka: Čarodej
 3. ADRA Slovensko: Dobrovoľníctvo v srbskom Belehrade. Príbehy ľudí bez domova ako odraz spoločnosti
 4. Martin Greguš: Ľudia sa boja, že všetko stratia, tak mlčia. A nakoniec všetko stratia, lebo mlčia...
 5. Michal Múčka: Ako ma uniesli do UFO
 6. Vladimír Hatara: Prečo je politika odporná
 7. Dana Janebová: Keby bol človek ako svetlo
 8. Iveta Bakitová: Tarragona a ešte pár cestovateľských tipov na Costa Dorada v Španielsku
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 20 210
 2. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 10 367
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 219
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 5 804
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 4 087
 6. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 4 047
 7. Miroslav Kocúr: Pápež sa pomýlil 3 793
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 120
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 2. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 3. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 4. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 5. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 6. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 7. Jiří Ščobák: Sluha národa: Recenze 1. řady seriálu s Volodymyrom Zelenskym
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 37. - Arktída - Nansenova expedícia na lodi Fram (1893 - 1896)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Michal Múčka: Contra Mundum
 2. Michal Múčka: Čarodej
 3. ADRA Slovensko: Dobrovoľníctvo v srbskom Belehrade. Príbehy ľudí bez domova ako odraz spoločnosti
 4. Martin Greguš: Ľudia sa boja, že všetko stratia, tak mlčia. A nakoniec všetko stratia, lebo mlčia...
 5. Michal Múčka: Ako ma uniesli do UFO
 6. Vladimír Hatara: Prečo je politika odporná
 7. Dana Janebová: Keby bol človek ako svetlo
 8. Iveta Bakitová: Tarragona a ešte pár cestovateľských tipov na Costa Dorada v Španielsku
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť I) 20 210
 2. Vladimír Benčík: Zvitky od Mŕtveho mora - boli napísané pred 2000 rokmi, predpovedajú apokalypsu? 10 367
 3. Jana Melišová: Pomalý pád na Wall Street sa zrejme ešte neskončil 9 219
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť II) 5 804
 5. Ivan Beňovič: Sankcie voči oligarchom vojnu na Ukrajine nezastavia 4 087
 6. Jana Melišová: Skutočná cena za vojnu 4 047
 7. Miroslav Kocúr: Pápež sa pomýlil 3 793
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925) 3 120
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 38. - Arktída - Amundsenova expedícia na lodi Maud (1918 - 1925)
 2. Jiří Ščobák: Vydrží Rusko dlhú ekonomickú vojnu? Nevyčerpajú sa spojenci?
 3. Jiří Ščobák: Jaká je situace na linii dotyku? Pomůže Rusku mobilizace?
 4. Jiří Ščobák: Mohu zemřít, ale nebudu žít jako otrok
 5. Jiří Ščobák: Sú reformy Igora Matoviča (zvýšené prídavky na deti a daňové bonusy pre pracujúcich rodičov) dobrý nápad?
 6. Adam Valček: Pri čudnom zákroku na súde sa NAKA pokúšala zmocniť utajených dokumentov
 7. Jiří Ščobák: Sluha národa: Recenze 1. řady seriálu s Volodymyrom Zelenskym
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 37. - Arktída - Nansenova expedícia na lodi Fram (1893 - 1896)

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu