minút pred pol treťou na Watsonovej ulici. Zdravotníkom však museli najprv pomôcť hasiči, ktorí zo zdemolovaného vozidla vyslobodili dolámaných mladíkov.
Policajti na mieste nešťastia zistili, že Volkswagen Passat šoféroval len 20-ročný Miroslav V. z Košíc. Auto sa rútilo príliš veľkou rýchlosťou smerom k amfiteátru a aj napriek tomu, že vozovka bola suchá, v tiahlej ľavotočivej zákrute vodič nezvládol riadenie a s autom narazil do betónovej pätky stĺpu verejného osvetlenia. Tento náraz však rozbehnutý kolos nezastavil. Iba ho prevrátil a na trávnatej ploche narazil do stromu. Otočil sa na strechu a až potom zastavil.
Následky riskatnej jazdy sú pomerne vážne. Vodič utrpel zlomeninu predkolenia, tržno-zmliaždené rany čela, zlomeninu kľúčnej kosti a pomliaždeniny pravej strany tela. Ide o ťažký úraz s predpokladanou dobou liečenia 4 až 6 mesiacov. Rovnako starý spolujazdec Marek Z., ktorý sedel vpredu vedľa neho, utrpel zlomeninu hrudného stavca, otras mozgu a oderky, podľa predbežnej lekárskej správy sa z nich vylieči za 3 až 6 mesiacov. Najlepšie je na tom 19-ročný Ladislav P., ktorý sedel vzadu. Jeho tržné rany a oderky sa zahoja približne o 10 dní.
O zavinení nehody niet pochýb. Volkswagen musel ísť skutočne veľmi rýchlo, pretože touto cestou prejdú denne tisícky vozidiel a v danom úseku sa dopravné nehody často nestávajú. Navyše, policajti zistili, že Miroslav, ktorý sedel včera za volantom, nie je držiteľom vodičského preukazu. Či mal v krvi alkohol, to sa včera vzhľadom na jeho zdravotný stav nedalo zistiť, preto mu odobrali krv. Prípad vyšetruje Okresný dopravný inšpektorát OR PZ Košice I.
Autor: tnt
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári