veciach do Bruselu, musel na základe ústavy a zákonov adekvátne občanov informovať. "Ja som nebol vyjednávačom za USSK, ani nie som zamestnancom USSK. A trochu ma mrzia nevhodné slová, ktoré použili. V európskom civilizačnom priestore si žiadny ekonomický subjekt takéto veci nemôže dovoliť."
V relácii TV Markíza Na telo to včera uviedol P. Csáky na margo nedávnej výzvy vedenia U.S. Steel Košice, aby sa na verejnosti nevyjadroval k priebehu rokovaní o ich nadprodukcii ocele s Európskou komisiou až do skončenia rokovaní. Ako ďalej uviedol, od začiatku vedel, že ide o citlivú tému a ak budú rokovania neúspešné, tak budú obviňovať jeho. Podotkol, že na všetkých rokovaniach boli za slovenskú stranu prítomní aj zástupcovia ministerstiev hospodárstva a zahraničných vecí, premiéra, Úradu pre štátnu pomoc a Protimonopolného úradu.
"Nemyslíme si, že vyjadrenia vicepremiéra Csákyho napomáhali skoršiemu a úspešnému ukončeniu rokovaní. A tento náš názor sa nezmenil," uviedol v reakcii na včerajšie vystúpenie vicepremiéra hovorca spoločnosti U.S. Steel Košice Ján Bača.
Problém nadprodukcie v košických oceliarňach vznikol na základe rozdielneho výkladu prístupovej zmluvy s Európskou úniou. U.S. Steel sa pôvodne domnieval, že obmedzenie predaja a výroby sa na spoločnosť vzťahuje až po vstupe SR do únie, zatiaľ čo EK trvala na tom, že stanovené limity platia už od podpísania prístupovej zmluvy v roku 2002. V prípade nedohody hrozia Slovensku zo strany EK trojročné sankcie a možno aj žaloba na Európskom súdnom dvore.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári