Voličské preukazy by už mali byť oddnes na mestských a obecných úradoch. Podľa schváleného organizačno
prezidentských volieb obvodné úrady majú zabezpečiť ich doručenie do 17. februára.
Občania sa teda už v obciach môžu informovať, kedy voličské preukazy začnú vydávať. Týka sa to voličov, ktorí sa chcú zúčastniť na aprílových
prezidentských voľbách a vedia, že v tomto termíne nebudú v mieste trvalého bydliska. Preukaz oprávňuje voliča dať hlas vybranému kandidátovi v ktoromkoľvek volebnom okrsku na Slovensku.
Ministerstvo vnútra dalo vytlačiť 430-tisíc hlasovacích preukazov pre prvé aj pre druhé kolo volieb, čiže spolu 860-tisíc kusov hlasovacích preukazov. Hlasovací preukaz je potrebné si vybaviť na mestskom alebo obecnom úrade v mieste trvalého bydliska. Hlasovacie preukazy sú opatrené ochrannými prvkami, aby nemohlo dôjsť k
ich zneužitiu.
Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční v sobotu 3. apríla, hlasovacie miestnosti budú otvorené od 7.00 do 22.00. Ak v prvom kole žiaden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov voličov, druhé kolo volieb sa uskutoční v sobotu 17. apríla.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári