Tunajšia verejnosť ju pozná napr. ako organizátora Európskych kultúrnych festivalov národov a národností, či Slovensko - Nemeckých dní, v rámci ktorých prináša do miest i na vidiek východného Slovenska kultúru národov a národností žijúcich na starom kontinente. Aj v tomto roku organizuje FEMAN niekoľko podujatí, na ktorých predstaví našincom kultúru spoza hraníc a naopak v zahraničí sa oboznámia so zvyklosťami Slovákov.
"V polovici marca sa 28 ľudí - drobných remeselníkov a podnikateľov predstaví na výstave v nemeckom meste Bayreuth. Slovensko tam bude vo veľkej miere prezentované aj ako potenciálny partner na rozvoj turizmu a cestovného ruchu," povedal Ing. Eduard Buraš, riaditeľ FEMAN-u, ktorý aj v tomto roku opäť vyšle na Medzinárodný kongres mladých v Duderstadte 20 ľudí. Hlavnými témami stretnutia mladých zo 6 európskych štátov budú nové možnosti práce s mládežou, rozšírenie EÚ a kultúra. Okrem toho vycestuje ďalšia dvadsiatka našincov na Letnú akadémiu v Nemecku.
Hoci do festivalu národov a národností a Slovensko-nemeckých dní porozumenia ešte ostáva viac než pol roka, organizátori už intenzívne pracujú na ich prípravách. "Chceli by sme tu okrem európskej kultúry predstaviť aj čínsku. Ak by sa to podarilo, mali by sme tu naozaj veľmi zaujímavého hosťa."
FEMAN pracuje aj na vytvorení Kultúrneho európskeho centra v Spišskej kapitule a na množstve ďalších projektov - napr. Deň tanca v Košiciach, či Y.M.E.A - spoločný medzinárodných projekt kapiel, ktorý by sa mal uskutočniť v rámci osláv nášho vstupu do Európskej únie. Tieto projekty však závisia od schválenia finančných prostriedkov Ministerstvom kultúry a získania grantov.
Autor: ato
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári