ktorého sme museli zvládnuť prechod kompetencií, delimitáciu majetku a začali sme pripravovať a realizovať zásadné rozvojové dokumenty."
Vyzdvihol i to, že náš KSK funguje pokojne a nie je v ňom cítiť zbytočné politické napätie, ako v niektorých iných krajoch. "Zastupiteľstvo KSK zasadalo za dva roky svojej činnosti 15-krát, prijalo 169 uznesení a 3 všeobecne záväzné nariadenia o používaní symbolov KSK, o poskytovaní dotácií a návratných finančných výpomoci a o spôsobe určenia úhrady, výške úhrady a spôsobe platenia úhrady za sociálne služby," uviedol R. Bauer.
Úrad KSK má 120 zamestnancov a za obdobie svojej činnosti zaevidoval 1680 žiadosti o prijatie do zamestnania. Z nich 240 v tomto roku. Na budúci rok rozšíria rady zamestnancov úradu ešte 15 ľudia. Do pôsobnosti KSK prešiel majetok v hodnote viac ako 6,4 miliardy korún. Do zveľaďovania majetku investovali vyše 427 milionov korún, v budúcom roku plánujú investovať ďalších 260 milionov korún. "Najvýznamnejšie investície smerovali do škôl. Za dva roky vyše 207 milionov korún, v budúcom roku plánujeme investovať do škôl ďalších 133 milionov."
Za problematicke považuje R. Bauer, že u nás ide súbežne integrácia spolu s decentralizáciou. "Vo svete je najprv integrácia a až potom decentralizácia."
Napriek tomu verí, že sa blýska na lepšie časy a budúci rok odhaduje na ešte úspešnejší. Je potešený perspektívou, že bude možnosť čerpania zdrojov zo štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu EÚ, čo pomôže znížiť modernizačný dlh regiónu. Modernizačný dlh je totiž vo výške 5 miliard korún.
Autor: em
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári