Korzár logo Korzár Košice

"Ady Hajdu ma volá pani profesorka," smeje sa na sebe Marta Sládečková

"Mojim najideálnejším relaxom je chalupa. Cez týždeň sa však do prírody vypadnúť nedá a tak dobíjam baterky všelijako ako sa dá. Po predstavení si

aspoň posedím s kolegyňami, trochu vydýchneme pri kávičke. Ale ak je divadelné predstavenie dobre postavené a dobre sa nám hrá, tie baterky netreba až tak dobíjať, lebo práve divadlo vám energiu dodá," vraví herečka.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď je času viac, okamžite odchádza na chalupu, kde sa buď "hrabe v zemi", alebo chodí na dlhé prechádzky so svojim už starším psíkom Nathanom. V prírode sa jej najlepšie rozjíma. Najmä pri starej lipe, ktorú má vo dvore. Strašne rada počúva ako šumí.

Napriek tomu že miluje prírodu dokáže oceniť i pohodu za volantom, momentálne jazdí na novej Honde Civic, ktorú občs vystrieda za tereňák Ford Explorer. "Počas pracovného týždňa zas často trávim večery pred televízorom. Celé dni mám behačky. Ráno skúška, poobede dabingy a také tie drobnosti majstrov, večer predstavenie. Keď sa dostanem domov, potrebujem si upokojiť myšlienky, to sa nedá, hneď ísť spať. Práve pri telke sa mi darí vydýchnuť a ustáliť," hovorí na margo voľného času.

SkryťVypnúť reklamu

Divadla má v živote až až, teda keď nemusí, kultúru pomimo nevyhľadáva, jedine v prípade, ak dostane dobrý typ na konkurenčné predstavenie. "To sa vždy vyberieme celá partia z divadla," pokračuje Marta. "Veľmi rada si tiež pozriem dobrý film, ale nie v kine, tých ľudí mám cez deň až až. Uprednostňujem pohodlie domova a môj DVD-prehrávač."

Filmových obľúbencov nemá, no dokáže oceniť dobrý film ako taký. Rozhodne medzi ne nepatria komerčné americké produkcie, v ktorých sa veľa strieľa. "Uprednostňujem psychologické drámy, životopisy, alebo muzikálové filmy, ako boli posledne Moulin Rouge či Chicago, tie sa mi páčili," prezrádza herečka, ktorá má momentálne rozčítané štyri knihy súčasne. "Najviac sa bavím na Lasicovej knihe Spoza dverí. Sú tu zhrnuté jeho fejtóny a bonmoty, ktoré človeku hneď spravia náladu. Odporúčam ľuďom unavených životom, ktorí sa potrebujú pozbierať, pookriať."

SkryťVypnúť reklamu

Obľúbených spisovateľov vraj nemá, radšej si nechá poradiť, keďže vyznáva viacero druhov literatúry. Obľubuje prevažne knihy z dielne hercov a známych osobností, no nepohrdne ani dobrou detektívkou od Ed McBaina.

V móde si však Marta Sládečková poradiť nedá, pri nákupoch jedná inštinktívne. Rozhodovanie jej problémy nerobí, keď zbadá nejakú peknú vec, musí ju mať. "Vždy presne viem, čo chcem kúpiť. Najradšej nakupujem u našich rakúskych susedov. Tam už mám vytipované miesta a obchodíky, kde dostanem vždy presne to, čo chcem," hovorí Marta, ktorá by si už dnes neobliekla tričko, ktoré odhaľuje pupok. "V mojm veku by to už vyzeralo komicky, máda by predsa mala ozrkadľovať i svojho nositeľa," dodáva. "Na druhej strane rešpektujem súčasné trendy, uprednostňujem športovú eleganciu. Som veľmi nohavicový typ. Keď už sukňa, musí mať dobrý strih či nejaký nápad, mám veľmi rada napríklad menčester," vysvetľuje herečka zaťažená na topánky. "Moja sestra a mamka majú o číslo väčšiu nohu ako ja. To kvantum topánok, ktorého sa ja raz dva nabažím tak nemám komu posúvať. Tak to doma skladujem, už je ich ozaj dosť veľa, je mi to ľúto," prezrádza.

SkryťVypnúť reklamu

Marta Sládečková je vraj veľmi dobrá kuchárka, ale ešte lepšia konzumentka. Obľubuje taliansku a čínsku kuchyňu, o slovenskej nehovoriac, hoci jej trošku vadia kalórie. "Mäso nemusím jesť skoro vôbec, úplne si vystačím s ľahučkými zeleninovými alebo cestovinovými jedlami," dodáva herečka na gastronomickú tému. "Mala by som chodiť do posilňovňe, ale ja tam utekám až v hodine dvanástej, keď sa ručička na váhe nebezpečne blíži ku kritickým číslam. Vtedy sa zľaknem, že sa nezmestím do kostýmov, naháňam sa za činkami dva - tri týždne, potom sa ukľudním a prestanem. Mala by som sa trošku viac snažiť udržiavať vo forme. Aj keď mám šťastie, že nemám chuť na sladké a diéty sa mi držia ľahko," vysvetľuje.

Z nápojov preferuje teplé nebublinkové minerálky, v spoločnosti nepohrdne pohárom suchého bieleho vína.

A čo dovolenka? Rada spomína na tú, spred troch rokov, kedy strávila vianočné sviatky a Silvestra v Portugalsku. Táto krajina jej mimoriadne očarila a verí, že sa tam ešte raz vráti. "Portugalsko ešte nie je natoľko presiaknuté turistami ako iné dovolenkové letoviská a to mi nesmierne vyhovuje, lebo ja masy ľudí ozaj nemusím," vysvetľuje herečka. "Každý ide radšej do Španielska, Talianska a Portugalsko je v tomto zmysle trochu neobjavené. Navyše tamojší ľudia sa dosť podobajú našej mentalite, sú veľmi srdeční, jednoduchí, nekomplikovaní a veľmi úprimní. Ešte sa nenaučili trendu v zdieraní turistov, ich ceny sú úplne normálne, Atlantik je príjemne teplučký, čo viac môžno chcieť?" opisuje svoju ideálnu dovolenku Marta Sládečková, ktorá si mimoriadne obľúbila i New York, čo je podľa nej mesto miest.

Nad svojou neresťou dlho rozmýšľa, vraj nefajčí, nemešká, no napokon z nej vyhŕkne. "Mám tendenciu poučovať. Moja mama bola učiteľka, a čosi sa na mňa cez tie gény prenieslo. Prejavuje sa to napríklad v dabingoch. V štúdiu ľuďom značím značky, kde majú pauzy, podpisujem ich, kedy majú hovoriť, proste to tam celé riadim. Ady Hajdu ma kvôli tomu volá pani profesorka," smeje sa Marta, ktorá najradšej utráca za kozmetiku, parfémy, oblečenie, topánky a doplnky.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 594
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 851
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 655
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 808
  5. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 6 207
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 469
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 767
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 529
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu