Borovského, ktorý namieta porušenie jeho ľudských práv konaním Najvyššieho súdu SR. Pred senátom vypovedali ako svedkovia sudcovia NS SR Anežka Kellová, Sergej Kohut a Mikuláš Kerekeš.
Sudcovia ústavného súdu sa snažili získať dôkazy k Borovského tvrdeniu, že súdny proces pred NS SR, v ktorom žaloval ministra a Ministerstvo spravodlivosti SR vo veci pozastavenia jeho exekútorskej činnosti, nebol v súlade so zákonom.
Právny zástupca navrhovateľa Tibor Šafárik vychádzajúc z doterajšieho dokazovania okrem iného vyhlásil, že "na NS SR je podprahová úroveň administratívy".
Exminister spravodlivosti Ján Čarnogurský v roku 2001 pozastavil Borovskému výkon exekútorskej činnosti na základe obvinenia, že pri jednej z exekúcií zneužil právomoc verejného činiteľa a exekvoval v prospech istej osoby. Šafárik uviedol, že aj keď súd Borovského spod obvinenia oslobodil, doteraz svoje povolanie nemôže vykonávať. V roku 2002 podal Borovský na NS SR žalobu na ministra i ministerstvo. Senát Stanislava Lehoťáka, voči ktorému podal Borovský námietku zaujatosti, dal za pravdu ministrovi. V mimoriadnom dovolacom konaní na Generálnej prokuratúre SR však rozhodnutie NS SR zrušili, čo senát ešte musí potvrdiť.
Borovský, ktorý bol 25 rokov aktívnym sudcom a neskôr prezidentom Slovenskej komory exekútorov, sa o konaní Lehoťáka počas pojednávania pred NS SR vyjadril ako o "primitívnom a vulgárnom". Domnieva sa, že jeho kauza mala politické pozadie, pretože vznikla v čase, keď sa písali takzvané čierne knihy na Mečiarovu vládu. "Ak by som nebol trochu majetný, spal by som teraz pod mostom, pretože už tri roky nemôžem vykonávať svoje povolanie," dodal.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári