Počas ôsmich dní odzneli v Košiciach početné koncerty detských a mládežníckych zborov, organový i gospelový koncert, konali sa bohoslužby, sväté omše a liturgie jednotlivých cirkví a náboženských spoločností. Vo Východoslovenskom múzeu (VSM) sprístupnili výstavu Patróni svätých nocí, ktorá približuje adventné a vianočné zvykoslovie a tradície od 1. adventnej nedele cez svätú Barboru a svätú Luciu až do Troch kráľov.
FSU sa v Košiciach pravidelne koná od roku 1990. Od samého začiatku má výrazne ekumenický charakter, čo znamená, že na jeho príprave sa aktívne podieľajú viaceré cirkvi a náboženské spoločnosti. Jedným z hlavných organizátorov festivalu je Ekumenické spoločenstvo na území mesta Košice, ktoré v súčasnosti tvorí deväť kresťanských cirkví a náboženských spoločností, ale pri niektorých príležitostiach sa na spoločných podujatiach zúčastňujú aj zástupcovia Židovskej náboženskej obce (ŽNO). Keďže košická ekuména združuje ľudí rôznych vierovyznaní, národov a národností, nie je neobvyklé, že na spoločných bohoslužbách znie modlitba Pána - Otčenáš neraz aj v desiatich jazykoch. Okrem slovenčiny, maďarčiny, češtiny, ruštiny sú to aj staré liturgické jazyky - latinčina či staroslovienčina a podobne.
Podľa predstaviteľov košickej ekumény, ktorá je vzhľadom na veľký počet zúčastňujúcich sa cirkví, unikátom v celej Európe, sú jej podujatia názornou ukážkou toho, že Košice sú mestom jazykovej, rasovej, národnostnej a náboženskej tolerancie.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári