k stavu vývozu odpadu zo strany bežných občanov. Občania nesúhlasia, aby Kosit zvýšil poplatok od januára 2004, ako to už vedenie potvrdilo v tlači.
"O opodstatnených námietkach vlastníkov bytov a občanov k stavu vývozu odpadu niet s kým diskutovať. Pracovníci magistrátu, ale aj Kosit si tvrdohlavo obhajujú svoju pravdu. Pritom sa situácia od januára 2002 viditeľne nezlepšila, iba ak v tom, že poplatok na osobu a mesiac sa zvýšil z cca 16 Sk na 54,17 Sk," hovorí prezidentka ZSVB Zdenka Jurčáková v mene siedmich tisícov členov združenia z Košíc. "Žiadame poslancov, aby zodpovedali občanov množstvo dôležitých otázok, na ktoré doteraz nepoznáme odpoveď. Kosit sľúbil, že zabezpečí 2500 kusov 1100 litrových kontajnerov, na separovaný zber malo byť rozmiestnených 740 kontajnerov. Aká je skutočnosť? Občania chcú vedieť, či bol sľub dodržaný. Takisto nevieme, či došlo k úsporám v rámci separovaného zberu, ani to, či bola prevedená kontrola úspor zo separovaného zberu štátnymi orgánmi SR a poslancami. V prípade úspešne využívaného separovaného zberu a úspor v zneškodňovaní bolo sľúbené, že poplatok bude občanom znížený."
Ako Zdenka Jurčáková ďalej zdôraznila, až po vykonaní celkovej analýzy hospodárenia a účelného vynaloženia zinkasovaných poplatkov za zber a likvidáciu komunálneho odpadu možno seriózne pristúpiť k požiadavkám úpravy poplatku. "Pracovníkom firmy Kosit v mene vlastníkov bytov odkazujeme, že k čistote a kvalitnejším službám niekedy okrem iného postačuje aj metla za 60 Sk, ktorú však oni takmer vôbec pri svojej práci nevyužívajú," dodala Jurčáková.
Podľa jej slov až dostatok dostupných a včasných informácií, dodržiavanie sľubov vytvorí vzájomnú dôveru medzi občanmi a poslancami pri každom probléme, ktorý sa občana bezprostredne týka.
Autor: ren
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári