Korzár logo Korzár Košice

Pohľady na Európu spracuje osem štúdií v jednom filme

Košice - Cez víkend sa v stredisku Jahodná stretli riaditelia regionálnych štúdií, ktorí spolupracujú na relácii Kvarteto. Tvorcovia z Poľska, Českej

republiky a Maďarska sa na stretnutí zamýšľali nad ďalším smerovaním tohto spoločného projektu.

Ako informovala vedúca košickej redakcie národnostných programov Ľuba Koľová, projekt Kvarteto vznikol práve v septembri pred štyrmi rokmi. Za rekordný čas, teda za tri mesiace sa zišli tvorcovia v Szegede po prvý raz a v januári sa už začal vysielať cezhraničný magazín Kvarteto. Podieľajú sa na ňom Česká, Slovenská a Maďarská republika. Na výrobe sú zainteresované regionálne štúdiá v Košiciach, Ostrave, Brne, Rzesove, Krakove, Szegede a v Miskolci. "To je rozhodujúca devíza, že Kvarteto napriek výmenám riaditeľov prežilo a žije dodnes. Myslím si, že to potvrdilo kvalitu tejto relácie," uviedla Ľuba Koľová (na snímke).

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Na Jahodnej sa však nehovorilo len o tomto magazíne.

"Hovorili sme vôbec o celkovej spolupráci. Lebo sme po prvý raz zvolali toto stretnutie štúdií. Predovšetkým sme sa zamýšľali nad novou situáciou, ktorá je teraz. Budúci rok nás čaká vstup do EU a tomu prispôsobíme aj témy. Budeme viac pracovať aj na dokumentárnej báze. Urobíme spoločný dokument ôsmych štúdií s názvom Viděno osmi. Všetky štúdiá nakrútia udalosti okolo vstupu do EU pohľadom svojich dokumentaristov. Bude z toho jeden spoločný dokument a zrejme ho budú všetky zúčastnené televízie vysielať 30. apríla. Zaujímavý projekt, ktorý vznikol pri tomto stretnutí je aj festival Kvarteta, ktorý bude v Ostrave. Financuje ho Višegrádsky fond," prezradil riaditeľ košického štúdia STV Marián Kleis (na snímke).

SkryťVypnúť reklamu

V budúcom roku chystá STV veľké rozšírenie regionálneho vysielania. Budú to takmer dve hodiny denne. V tom je zahrnuté 30-minútové spravodajstvo zostavené z deväťminútových blokov troch regiónov. Zvyšná hodina a pol bude v publicisticko-spravodajskom duchu. Vždy ju bude pripravovať jedno štúdio v týždni. V sobotu budú až trojhodinové bloky vždy z iného regiónu.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 422
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 797
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 607
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 783
  5. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 6 512
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 423
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 725
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 528
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu