Košickej mliekarne, a. s., ktorá skončila v konkurze. V rámci konkurzného konania objekt odkúpila Jednota a prebudovala ho na hypermarket. Keďže len nedávno sme zaznamenali záujem zo strany majiteľa objektu opäť zriadiť v budove hypermarketu potraviny, inzerát o predaji celej tejto nehnuteľnosti nás prekvapil.
Aké dôvody viedli vedenie družstvu k takémuto rozhodnutiu, na to sme sa opýtali riaditeľa SD Jednota Považská Bystrica Ing. Viliama Fuzáka. "Boli to ekonomické dôvody. Objekt bol vinou predchádzajúceho vedenia zle riešený, je umiestnený aj vzhľadom ku konkurencii v nevhodnej lokalite. K tomu sa pridružili problémy s personálom, ktoré vyústili až do majetkovej ujmy, čo sa zistilo pri inventúrach. Zaznamenali sme pokles maloobchodného obratu. Stratovosť prevádzky nás priviedla k rozhodnutiu nájsť kupcu pre tento objekt."
V budove má prenajaté priestory viacero predajcov. Nájomné zmluvy platia, v prípade predaja budovy bude táto otázka riešená dohodou medzi nájomcami a novým majiteľom. Ing. Fuzák poznamenal, že ich záujem o zriadenie prevádzky potravín naďalej trvá, hľadajú spoločnosť, ktorá by mala záujem o ich prevádzkovanie v týchto priestoroch.
Keďže ponuka na odpredaj vyšla len v piatok, zatiaľ záujemci o kúpu vedenie Jednoty nekontaktovali. "Sme v predbežnom jednaní s jednou právnickou kanceláriou a fyzickou osobou o pomoci pri hľadaní kupcu."
Jednota SD Považská Bystrica investovala do kúpy nehnuteľnosti v rámci konkurzu a do následných komplexných rekonštrukcií sumu pohybujúcu sa rádovo v stovkách miliónov korún. Košická nehnuteľnosť je jedinou, ktorú táto spoločnosť v súčasnosti predáva.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári