národnosti Ádam Badin.
Tento absolvent Bábkarskej fakulty pražskej DAMU si k spolupráci na košickej inscenácii prizval scénografa Szilárda Borárosa. Spolupracujú už od čias štúdia na DAMU. Spolu založili v Maďarsku chodúľové divadlo Maskarás. Ádam Badin žije a tvorí v Rožňave, kde má svoj stály súbor. Učaril mu detský folkór, bohatý na hry a riekanky, a v tom duchu režíroval aj hru Jelenček, ktorá vychádza z rýdzo folklórnych motívov z Abova - Zemplína, Gemera, Spiša a Šariša.
K hudobnej spolupráci si prizval folkloristu Milana Rendoša z hudobnej redakcie Slovenského rozhlasu v Košiciach. Ten tvrdí, že detský folklór je oblasť ešte stále málo prebádaná. Podľa neho by si zaslúžila omnoho väčšiu pozornosť. Snažil sa do hry zakomponovať málo známe melódie. Riekanky a pesničky ponúkajú uplatnenie pre širokú škálu rytmických nástrojov. Nechýbajú ani pre deti atraktívne ozembuchy a rôzne druhy píšťaliek. Manželia Urbanovci zo súboru Železiar nacvičili s hercami folklórne tance.
Scénograf Szilard Boráros vytvoril na scéne ústredný variabilný objekt, veľkú matku, pripomínajúcu rozkošatený strom. Tento tvar vychádza z detského chodítka, takzvanej baby. Drevené bábky sú akoby jej súčasťou. Herci na scéne naživo muzicírujú a spievajú.
Verejnosť si Bračeka Jelenčeka môže prísť pozrieť 1. júna o 14.30 hod.
Autor: hra
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári