sa stalo rozpredávanie majetku VSŽ Servis, ktoré bude mať podľa nich za následok úpadok spoločnosti. Tento dôvod uviedli ako hlavný, keď sme sa ich pýtali na to, prečo odmietli podpísať umluvu, ktorú dohodlo vedenie ich materskej spoločnosti. Zmluva sa týkala odpredaja upratovacích služieb dodávaných pre USSK v prospech istej košickej súkromnej firmy.
Prezident VSŽ Ing. Peter Benedikt pred pár dňami pripustil, že jednou z možností v prípade nedohodnutia sa s manažmentom je aj ich odvolanie a vymenovanie lojálnych konateľov. Možností však, ako zdôraznil, mali viacero.
Ako nám včera potvrdil hovorca VSŽ Ing. Marián Boga, minulý týždeň sa uskutočnilo mimoriadne valné zhromaždenie VSŽ Servis, kde bolo predstavenstvo doplnené o dvoch nových konateľov. Z trojice doterajších je jeden hospitalizovaný, zvyšní dvaja - Ladislav Straka a Anton Ivan zo svojich funkcií odstúpili. Hovorca VSŽ nešpecifikoval, aké dôvody uviedli, dodal len, že išlo o ich rozhodnutie. Na otázku, či dostanú po svojom odchode odstupné alebo nejaké finančné kompenzácie, neodpovedal s tým, že nepozná detaily týchto pracovno-právnych vzťahov. Podľa našich informácií konatelia mali podpísané manažérske zmluvy, otázkou ostáva, či budú dodržané.
O vyjadrenie sme požiadali exkonateľa VSŽ Servis Ladislava Straku. Potvrdil, že sa vzdal funkcie konateľa a dal aj návrh na rozviazanie pracovného pomeru dohodou. Aké sú dôvody tohto jeho kroku? "Myslím, že o našich výhradách sme už informovali. K takémuto rozhodnutiu ma viedli morálne a etické dôvody, nemienim sa spolupodieľať na tých veciach, ktoré sa v tejto spoločnosti momentálne dejú."
Autor: kla
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári