v utorok jej členovia informačno-umeleckú výstavu vo Východoslovenskom múzeu na Hviezdoslavovej 3.
Na jedenástich paneloch prezentujú rôzne aspekty svojej činnosti, ako vzdelávanie detí, dospelých, ochrana povodia, alternatívy pre komunity, biopoľnohospodárstvo, letné tábory a iné. Jedenásť bolo i sviečok, ktoré zažali priatelia Sosny a zamestnanci tejto ekologickej organizácie v labyrinte, z ktorého nevedie cesta von.
"Symbolizuje hľadanie a nachádzanie odpovedí na dôležité otázky, pre návštevníkov výstavy zas predstavuje prvý krok vstupu do iného sveta. Sveta ochrany prírody, umenia, profesionality, nadšenia," povedala jedna zo zakladajúcich členiek Silvia Szabóová.
Dvanásta, posledná sviečka "navyše", je symbolom vízie do budúcnosti - vytvorenia košického Ekocentra - centra trvalo udržateľných alternatív, ktorého projekt je už na svete. Doteraz v našom meste nič podobné neexistuje a práve tu by sa dali prakticky zúročiť všetky ekologické ideály.
Tak ako je nezvyčajná Sosna, bol nezvyčajný program jej narodeninových osláv. Kurátor výstavy Sveťo Šomšák všetkých privítal spievaným slovom v doprovode gitary, druhý hudobný hosť, Holanďan Harry Lieber zahral na indickom strunovom nástroji, tampure a prítomní sa mohli priučiť zvláštnej technike jeho alikvotného spevu. Mimochodom, tampura je ladená v tónine "cis", v ktorej je ladená i celá naša Zem. Na utorkovej výstave sa teda stretlo niekoľko symbolov, posilniac poslanie ekologickej Sosny ďo ďalších úspešných rokov.
Autor: las
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári