išlo o nadrozmerný náklad, ktorý do šírky jedného metra zasahoval mimo jedného jazdného pruhu, na zabezpečení plynulého prevozu spolupracovala aj polícia.
Keď sme včera popoludní o jednej rozprávali s riaditeľom Slovenského technického múzea Eugenom Labaničom, práve mal na druhej linke telefonát z trasy. Oznamovali mu meškanie, a tak musel políciu "preobjednať". Policajti mali čakať na príchod nadrozmerného nákladu na Soroške o druhej popoludní, muselo sa to však presunúť kvôli omeškaniu zhruba na pol štvrtú. Príchod do Košíc sa očakával okolo pol piatej až piatej. Mig putoval do Košíc až z Českých Budějovíc.
"Jeho unikum spočíva v tom, že tento stíhací bombardér nikdy nebol súčasťou slovenských vzdušných síl. Vyrobený bol v 70. rokoch," prezradil E. Labanič.
Múzeum letectva, ktoré bolo zatvorené od polovice novembra, opäť sprístupní svoje expozície verejnosti už túto sobotu. Otvorené bude počas víkendu a od stredy do piatku vo vyhradených hodinách.
Autor: kla
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári