úradov. Toto zákonné ustanovenie má na zreteli najmä jednoduchšie vybavovanie úradných záležitosti pre občanov jednotlivých obcí. Spoločnú úradovňu už od 2. januára má 13 dedín začlenených do Hornádskeho miniregiónu.(a to obce Valaliky, Čaňa, Kokšov-Bakša, Geča, Ždaňa, Seňa, Trstená pri Hornáde, Skároš, Gyňov, Nižná Myšľa, Vyšná Myšla, Nižná Hutka a Vyšná Hutka)
"Len sme naplnili literu zákona. Ale Spoločný obecný úrad bude mať pre občanov veľký prínos. Jednoznačne sa odbúra byrokracia a budeme bližšie k občanovi. V tejto spoločnej úradovni budeme môcť podľa zákona o životnom prostredí vydávať povolenia nielen na malé stavby, ale aj na rodinné domy a miestne komunikácie. Ľudia už nebudú musieť cestovať na okresy, ale tieto náležitosti vybavia v spoločnej úradovni. Prídu na svoj obecný úrad v jednej z 13 obcí a stade už posunú dokumenty na spoločný obecný úrad," vysvetlil nám systém práce spoločného Obecného úradu starosta Kokšova-Bakše C. Hudák.
Pôvodne sa uvažovalo len o jednom pracovníkovi spoločnej úradovne, nakoniec sú však dvaja. Ing. Denisa Poláková má na starosti stavebné záležitosti a Ing. Marek Šoltýs je na úseku regionálneho rozvoja. Spoločná úradovňa už funguje takmer mesiac a podľa slov D. Polákovej ľudia si už k nim našli cestu.
"Keď som ešte pracovala na okresnom úrade, už vtedy sme informovali ľudí z obcí, že bude od nového roku fungovať Spoločná úradovňa. Občania si pomaly zvykajú a chodia k nám na úrad. Vedia o nás, veď zvyčajne v obciach, ak chcú ľudia niečo vedieť ohľadom stavebného zákona, v prvom rade idú za starostom. Ten ich už usmerní, ako majú postupovať," uviedla D. Poláková
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári