Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 26. máj, 2019 | Meniny má Dušan
Nájdete nás na webe

Obvinili ho, že znásilňoval nevlastnú dcéru a zneužíval syna

Košice - "Tu prítomného obžalovaného poznám už 28 rokov a jeho bývalú družku Vieru tiež. Počas ich spolužitia som k nim chodila, až kým sa

neodsťahovali, na návštevy... Pracujem v pohostinstve Panoráma, ktoré Anton navštevuje. O tom, čo mal urobiť, som čítala v novinách, aj sme sa o tom spolu rozprávali. Ja sama som sa mu ponúkla za svedka, pretože poznám jeho charakter, aj vzťah k deťom," vysvetlila dôvod ochoty svedčiť, Mária T. Zdôraznila, že z toho čo videla, usudzuje, že deti majú otca rady. Podľa nej sa o nich staral viac, ako ich matka. Svedkyňa poukázala na skutočnosť, že s ním strávili prakticky celé leto. Chodili za otcom do Panorámy a on im dával nielen peniaze, ale viackrát sa tam aj najedli.

"Nemyslím si, že by bol schopný ublížiť deťom. Mne jeho syn Simon povedal, že otec mu nič neurobil, no mama so sestrou ho nahovorili, aby tvrdil, že ho zneužíval. Ako poznám Vieru, Antonovu bývalú družku, tá keby zistila, že nevlastnej dcére a synovi niečo urobil, okamžite a veľmi rázne by zakročila. Nečakala by celé roky... Neviem, aký mala dôvod obviť ho z takých hanebných činov, či ide o pomstu, alebo niečo iné," vypovedala pred senátom Okresného súdu Košice I Mária T.

"Ty to vieš, len nechceš Vieru pošpiniť. Prečo im nepovieš, že bola schopná prepiť aj rodinné prídavky, že zobrala peniaze a domov neprišla aj celý týždeň. Po celý ten čas som sa sám staral o štyri deti a musel som splácať aj manko, ktoré mala," nechal sa počuť obžalovaný.

Pred senátom čelil obžalobe z pokračujúceho trestného činu znásilnenia a pohlavného zneužívania. Uvedených skutkov sa mal dopustiť v priebehu rokov 1991 až 1998 v byte na Budapeštianskej a neskôr na Havanskej ulici v Košiciach. A to tak, že viackrát donútiť k súloži dcéru svojej družky napriek tomu, že Miriam bola ešte maloletá. Konanie Antona Ch. vo vzťahu k synovi, kvalifikoval prokurátor ako pohlavné zneužívanie. Malo k nemu dôjsť počas lanských letných prázdnin opäť v byte obžalovaného. Pod vplyvom alkoholu si mal ľahnúť na posteľ vedľa syna, stiahol mu nohavice a slipy a mal s ním análny styk.

"Nevlastnú dcéru som nikdy neznásilnil, a nezneužil som ani syna. Neurobil by som to nikdy v živote žiadnemu dieťaťu. Obvinenia sú vymyslené. Dcéra je na hlavu, aj sa liečila... Žila s cigánmi a počul som, že robí prostitútku. Nikdy som s ňou nič nemal. A ani so synom, nahovorili ho na to, dali mu 20 korún, aby to tvrdil, viem to od neho. Družka s nevlastnou dcérou to robia pre peniaze. Myslia si, že keď pôjdem do basy, budú ich dostávať ony," povedal na svoju obranu na októbrovom pojednávaní obžalovaný.

Viera D. pred senátom uviedla, že Anton nebol zlý, ale často si vypil a potom bol na ňu a na deti zlý. To bol dôvod, pre ktorý sa od neho s deťmi odsťahovala. "Počas letných prázdnin lanského roka som si pri praní všimla na synovej spodnej bielizni krv. Pýtala som sa Simona čo sa mu stalo. Nebolo mu do reči, ale vytiahla som z neho, že keď bol za otcom, našiel ho opitého a vtedy mu strčil do konečníka pohlavný úd, alebo prst," tvrdila svedkyňa. Dodala, že syn veľmi plakal, ale ubezpečoval ju, že hovorí pravdu. Následne sa od dcéry Miriam dozvedela, že aj ju Anton už niekoľko rokov zneužíval a znásilňoval.

"Mala som 6 7 rokov. Raz v noci prišiel za mnou do izby nevlastný otec a začal ma obchytkávať. Hladkal ma po celom tele a súčasne vyzliekal. Bránila som sa, odstrkávala ho, chcela som kričať, ale nemohla som, lebo mi zakrýval rukou ústa. Potom ma znásilnil…" opísala akt zneuctenia dnes už plnoletá Miriam. Tvrdila, že asi o dva dni neskôr prišiel otčim domov opitý a opäť ju znásilnil. Po dvoch či troch týždňoch to zopakoval a tak to išlo až do roku 1996. Odsťahovali sa od neho, ale o dva roky neskôr sa k nim vrátil a opäť ju znásilnil...

Tvrdila, že to nikomu nepovedala preto, lebo mala zdravotné problémy. Prečo sa s tým vytasila až po desiatich rokoch nevysvetlila.

"Bože môj, zabi ma, ale to, čo si na mňa vymysleli, nie je pravda," plačúc si chytal hlavu obžalovaný. Rozhodnutie v uvedenej kauze nepadlo ani po decembrovom

pojednávaní. To v podstate len prehĺbilo pochybnosti o tom, či obžalovaný je chlípny nehanebník, čo zneužil svoje deti, alebo naopak, či sa práve on nestal obeťou intríg... V každom prípade má však sympatie a dôveru priateľov, ktorí v ňom nevidia zhýralca, ale dobrého človeka. Dokonca sa mu sami ponúkli za svedkov a prišli na súd svedčiť.

"Bol som pri tom, keď po októbrovom pojednávaní, prišli za Antonom do Panorámy dvaja mladá muži s nejakým dievčaťom, dozvedel som sa, že to bola jeho nevlastná dcéra. Vyhrážali sa mu, že za to, čo porozprával na súde, ho zbijú, polámu mu ruky, že si to s ním vybavia..." vypovedal Štefan S. Obžalovaný k tomu plačúc dodal, že sa kvôli vyhrážkam odsťahoval mimo Košíc. Starký, u ktorého žil však zomrel, takže ostal na ulici... "Poznám Antona a som presvedčený, že nebol schopný spáchať to, z čoho je obvinený. Poznám aj jeho bývalú družku, navštevovali sme sa, ale na nič také sa nikdy nesťažovala. Z počutia viem, jej dcéra Miriam má zlú povesť. Rozpráva sa o nej, že chodí so staršími chlapmi za peniaze... Raz ma vyzvala, aby som ju pozval k sebe do bytu na kávu. Odmietol som to s tým, že manželka nie je doma, a ona, že jej to nevadí," uviedol Ing. Štefan C. Pojednávanie bolo odročené na február 2003.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali
 2. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 3. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 4. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac?
 5. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom
 6. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť
 7. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie?
 8. Nabrali odvahu bojovať ďalej
 9. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie
 10. Nový Hyundai i30 Fastback N má emócií na rozdávanie
 1. Deťom v Poluse je venovaný celý mesiac jún
 2. Tesco na Slovensku dosiahlo jeden z cieľov udržateľného rozvoja
 3. Týždenníky MY prichádzajú s veľkou novinkou
 4. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali
 5. O2: Záujemcov o eKasu vybavujeme flexibilne
 6. VIDEOrecenze autokamery MiVue C380 Dual - hodnotí youtuber DIY!
 7. Môže byť občan Európskej únie ako spoločník v slovenskej s.r.o.?
 8. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 9. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 10. Mliečny sortiment privátnych značiek boduje o spotrebiteľov
 1. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie 31 186
 2. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac? 25 194
 3. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte 21 170
 4. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie? 14 846
 5. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť 9 384
 6. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým? 9 302
 7. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali 9 256
 8. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom 3 571
 9. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku 3 026
 10. Nabrali odvahu bojovať ďalej 1 899

Neprehliadnite tiež

Farmárovi Oravcovi ponúkal jeho príbuzný zbrane, bitku i streľbu. Vraj opité reči

Na košickom súde pokračovala kauza nákupu výbušnín. Odzneli nahrávky.

Marcel H. prišiel na pojednávanie maskovaný parochňou z hustých havraních vlasov.

Za kosenie mesto dáva státisíce eur. Pravidlá sa menia

Verejná súťaž je ukončená, začína sa kosiť.

Prešovčania sa sťažujú na nepokosené mesto.

Mal prezývku košický Garrincha. Július Kánássy hráva aj ako 85-ročný

Cenu pre najstaršieho futbalistu nehodlá prepustiť inému.

Na toto mužstvo Lokomotívy Košice z päťdesiatych rokov minulého storočia si pamätajú už len nemnohí priaznivci futbalu. Zľava stoja: Nepko, P. Fecko, Hledík, Kánássy, A. Polák, Cestický. V podrepe: Greškovič, Iľko, Škultéty, Gašparík, Košč.

Hlavné správy zo Sme.sk

Hokejisti Fínska oslavujú majstrovský titul po víťazstve nad Kanadou na MS v hokeji 2019.

Beblavý: Kiska má stále odo mňa pozvánku (rozhovor)

So spoluprácou s PS je Miroslav Beblavý spokojný.

Miroslav Beblavý
Miroslav Šatan počas slávnostného ceremoniálu uvedenia nových laureátov do hokejovej Siene slávy IIHF. Bratislava, 26. máj 2019.

Už ste čítali?

MS v hokeji 2019