Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 23. máj, 2019 | Meniny má Želmíra
Nájdete nás na webe

MČ Dargovských hrdinov

Ing. Ján Frajt - (SDA, HZD, SDĽ), 56 rokov, Strojnícka fakulta v Ľublane, obchodný zástupca1. Dôležitá je dostavba centrálnej časti sídliska,

Ing. Ján Frajt - (SDA, HZD, SDĽ), 56 rokov, Strojnícka fakulta v Ľublane, obchodný zástupca

1. Dôležitá je dostavba centrálnej časti sídliska, výstavba cenovo dostupných nájomných bytov. Výrazne zvýšiť starostlivosť o čistotu a údržbu komunikácií aj vnútrosídliskových. Aj priľahlých plôch. Zabezpečiť sprístupnenie dopravy i obyvateľom Dvorkinovej a Belocerkevskej ulice. Dôležitá je bezpečnosť sídliska, musíme sa tiež vysporiadať s pozostatkami KBV. Sídlisko starne, je potrebná starostlivosť o dôchodcov a zvýšiť prácu miestneho úradu. Aby skutočne slúžil občanom.

2. Som poslancom miestneho zastupiteľstva a vedúci komisie výstavby. Som presvedčený o tom, že by som funkciu starostu vedel robiť lepšie, ako terajší starosta. Som 25 rokov vo vedúcej funkcii, takže mi nechýbajú menežérske schopnosti.

Ing. Jozef Čurlej - (KDH), 51 rokov, vysokoškolské vzdelanie, menežér zahraničnej firmy

1. Mojou prioritou je skvalitnenie života občanov v oblasti životného prostredia, kultúry, športu a to, čistotu, osvetlenie, údržbu a a výsadba parkovej zelene. Spoločne s Mestskými lesami obnoviť lesopark. V nevyužitých objektoch materských škôlak zriadiť polyfunkčné kultúrne zariadenie s priestormi pre modernú multimediálnu knižnicu, nízkokapacitnú kinosálu s priestormi pre záujmovú činnosť. Vybudovanie ihrísk a zabezpečiť viac možnosti na športovanie. Deťom zo sociálne slabších rodín organizovať letné tábory. Viac podporovať aktivity klubu dôchodcov.

2. V našej MČ žijem 23 rokov, poznám jej potreby a roblémy. desať rokov pôsobím ako poslanec mestskej časti a osem rokov som bol poslancom mestského zastupiteľstva. Mám skúsenosti v samospráve a vidím veľké rezervy v chode samosprávy.

Ing. Ladislav Lumtzer - (SDKÚ, Smer, Ano, SMK), 43 rokov, elektrotechnický inžinier, starosta MČ

1. V nasledujúcom volebnom období bude treba v prvom rade dobudovať centrálnu zónu na VIII. okrsku, okrem rímskokatolíckeho a gréckokatolíckeho kostola by tu mali vyrásť byty pre mladé rodiny v prízemí s obchodíkmi a službami pre občanov mestskej časti. Vyrásť by tu malo tiež športovo-relaxačné stredisko a tržnica.

Pustili sme sa tiež do výstavby 150 nájomných bytov, ktoré chceme odovzdať do užívania na budúci rok.

Výstavbu podnikateľských objektov chceme podporovať na území pod Furčou.

Podarilo sa nám vybudovať množstvo chodníkov a schodov po celej mestskej časti v čom chceme pokračovať.

Je potrebné naďalej budovať parkoviská a hromadné garáže. Chcem tiež pokračovať v budovaní malých ohradených detských ihrísk a výsadbe zelene.

2. Za predchádzajúce volebné obdobie sa podarilo v našej mestskej časti dosiahnuť pokračovanie vo výstavbe VIII. okrsku, budovať schody, chodníky, vybudovať otočku autobusov na ul. Marš. Koneva so svetelnou signalizáciou. Prakticky každodenne kontrolujem čistotu, sadíme stromy a kríčky.

JUDr. Oskár Ivanko - (HZDS, SNS, PSNS), 51 rokov,

právnik, pracovník odboru kontroly Krajského úradu

1. V uplynulých rokoch stagnovala na našom sídlisku výstavba bytov. Je tu možnosť, toto v ďalšom volebnom období zmeniť a výstavbu 150 - tich nájomných bytov zrealizovať. Prideľovanie bytov musí byť transparentné pod dohľadom voličov. ďalšie priority sú úpravy ciest, priechody a podchody bez vody a osvetlené ulice. Ako aktívny športovec viem, že šport zbližuje. Pod gesciou starostu chcem zorganizovať miniligu v sálovom futbale pre dospelých, aby ľudia vyšli z ulity a poznali nielen suseda vo svojom paneláku.

2. Ako pracovník odboru kontroly, dobre poznám všetky oblasti činnosti MČ, počnúc zostavovaním rozpočtu cez investície, sociálnu sféru, školstvo, zdravotníctvo, podnikateľskú oblasť, životné prostredie. Mám skúsenosti z pôsobenia na okresnom úrade pri riešení zamestnanosti. V neposlednom rade chcem byť bližšie občanovi prostredníctvom pravidelných verejných zhromaždení.

Ing. Ján Plavčan - (NEKA), 52 rokov, vysokoškolské, manažér

1. V súlade s územným plánom chcem podporovať komplexný rozvoj nášho sídliska s realizáciou rozpracovaných investičných akcií a priemyselnej podnikateľskej zóny na Prešovskej ceste. Budem podporovať výstavbu nájomných bytov a zatepľovacie programy bytových domov. Chcem podporovať a spolupracovať s malými a strednými podnikateľmi a živnostníkmi v záujme vytvárania nových pracovných príležitosti. Chcem, aby neudržiavané oddychové zóny, športoviská, parky, chodníky a ďalšie plochy zelene boli účelne využívané a mali polyfunkčný charakter s náučno - športovým a rekreačno - parkovým využitím. Chcem zlepšiť starostlivosť o dôchodcov, sociálne slabšie rodiny a mladé rodiny. Budem presadzovať a podporovať skvalitnenie a rozšírenie sortimentu obchodnej siete a služieb.

2. Vo verejnej správe pôsobím 11 rokov a 8 rokov som nezávislý poslanec v miestnom zastupiteľstve. Stál som pri zrode nášho obytného súboru. Na Furči bývam od samého počiatku (23 rokov). Som jeden z mála, ktorý našu MČ pozná ako vlastnú dlaň. Preto viem a cítim, čo naše sídlisko potrebuje a že naše sídlisko treba komplexne dobudovať tak, aby nebolo iba nocľahárňou pre 30 tisíc obyvateľov.

Ladislav Vasiľ - Strana národného porozumenia

Vzdáva sa kandidatúry v prospech Ladislava Lumtzera.

Mgr. Štefan Petrišin - (Strana práce), 44 rokov, vysokoškolské, referent na magistráte

1. Mám tri základné priority, a to prosperita, poriadok a pokoj. Prosperovať budeme vtedy, ak bude čo najviac zamestnaných. To znamená, že je potrebné vypracovať také projekty stavebného charakteru, ktoré dokážu prilákať silných investorov, ktorí následne zabezpečia nové pracovné miesta. Poriadok vidím predovšetkým v bezpečnosti občanov nášho sídliska a zároveň v dodržiavaní čistoty a ochrany životného prostredia. Pokoj všetkých obyvateľov vnímam ako zachovanie základných ľudských hodnôt, t. j. úcta k iným, sebaúcta a tolerancia.

2. Bývam na "Furči" viac ako 20 rokov. Pôsobil som tu ako pedagóg 7 rokov. Poznám takmer do detailov problémy a trápenia, ktoré prenasledujú občanov. Ponúkam im spoluprácu a nové efektívnejšie riešenia, ktoré budú smerovať k zvýšeniu životnej úrovne občanov.

Dušan Kimpan - (KSS), 55 rokov, stredoškolské, dôchodca

1. Je potrebné využiť nedostavaný skelet na začiatku sídliska. Viem, že to MČ odpredala za korunu, ale keďže sa tam nič nedeje, mala by ju odkúpiť za korunu späť a vtedy by sme ju mohli využiť na záujmové činnosti. Dôležité je osvetlenie, oprava chodníkov a ciest. Potrebujeme skrášlenie životného prostredia, čiže osadenie lavičiek a iné. A viac sa zamerať na bezdomovcov, aby ich bolo čo najmenej.

2. My komunisti naspäť obhajujeme sociálne princípy a socializmus. Výhody pre všetkých a nielen pre hŕstku vyvolených. Aby sme nemali bezdomovcov. Zasadzujeme sa aj o opätovné spojenie Čechov a Slovákov do jednej republiky.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte
 2. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom
 5. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac?
 6. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť
 7. Nabrali odvahu bojovať ďalej
 8. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie?
 9. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie
 10. Nový Hyundai i30 Fastback N má emócií na rozdávanie
 1. VIDEOrecenze autokamery MiVue C380 Dual - hodnotí youtuber DIY!
 2. Môže byť občan Európskej únie ako spoločník v slovenskej s.r.o.?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 5. Mliečny sortiment privátnych značiek boduje o spotrebiteľov
 6. Atos sa stal servisným partnerom roka spoločnosti IBM
 7. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 8. Na toto si dajte pozor pri bielej karte
 9. Košickí študenti sa budú učiť anatómiu vo virtuálnej realite
 10. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 1. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie 37 166
 2. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac? 20 985
 3. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť 19 457
 4. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie? 17 951
 5. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte 11 921
 6. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým? 7 339
 7. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku 5 676
 8. Toto sú zdravotné problémy, o ktorých muži nehovoria 4 820
 9. Hľadáte tip na výlet s autom? Navštívte krásne horské priesmyky 3 879
 10. Telefóny sme zakázali, deti spolu nekomunikovali 3 628

Neprehliadnite tiež

Vedenie Košíc a dopravného podniku zviedlo boj s odborármi o linku H

Keď niektorí vodiči cukli, zostal jediný. Potom prišli pomôcť ešte dvaja.

Tento autobus mimoriadnej linky H bol počas štrajku zamestnancov DPMK jedinou záchranou pre mnohých cestujúcich.
Ilustračné foto.

Traja na jedného. Dostal zásah krompáčom

Polícia obvinila dvoch mužov z Košíc a jedného z okolia. Sú vo väzbe.

Momentka zo zadržania jedného z mladíkov.

Primátor: Pred 1. júlom sa o mzdách v DPMK nerozhodne

Polaček nechce sľubovať niečo konkrétne, o čom nerozhoduje sám.

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočnerovu SMS Haščákovi má dokresľovať nahrávka. Polícia o nej mlčí

Vyšetrovateľ Kyselica potvrdil, že tlaky na jeho osobu boli viackrát.

Zadržanie Mariana Kočnera na Najvyššom súde.
Začal sa proces s Pavlom Ruskom a bosmi podsvetia.

Oroschova kázeň mohla ovplyvniť voľbu prezidenta (video)

Rada začala konanie aj voči RTVS a TA3.

Ján Orosch.
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Pavol Rusko nám pripomína, z akého hnoja vyrástlo Slovensko

Proti Mečiarovi bojovali aj zločinci.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

MS v hokeji 2019