Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 23. máj, 2019 | Meniny má Želmíra
Nájdete nás na webe

MČ Západ

PhDr. Pavol Mutafov - (Ano, Smer, SMK, SDA), 48 rokov, stredoškolský učiteľ, v súčasnosti starosta1. Naša MČ bola vybudovaná ako obytná zóna. Má

PhDr. Pavol Mutafov - (Ano, Smer, SMK, SDA), 48 rokov, stredoškolský učiteľ, v súčasnosti starosta

1. Naša MČ bola vybudovaná ako obytná zóna. Má svoj charakter a chýba tu priemysel. Preto, i keď máme 45-tisíc obyvateľov, máme málo financií. Môžeme narábať len s 23-miliónovým rozpočtom. Sme jednou z najchudobnejších MČ. Na investičné akcie sme mohli použiť len 4 milióny Sk. Čiže trápi nás nedostatok financií na realizáciu projektov. Potrebujeme opraviť vnútrosídliskové komunikácie a chodníky v dĺžke 67 kilometrov. Taktiež chceme dokončiť športoviská a detské ihriská, ktoré sme začali budovať v tomto roku. Dôležité je aj riešenie asanačného pásma a tržnice a v neposlednom rade aj vytvoriť zberný dvor pre obyvateľov Terasy.

2. Mám svoje plány, ktoré chcem dokončiť pre blaho našich obyvateľov. V prvom rade im ďakujem za dôveru a chcem ich poprosiť, aby som mohol dokončiť to, čo som začal. Od rozpracovaných vecí sa neodchádza.

Mikuláš Čečko - (SDKÚ, KDH, DS), 40-ročný, stredoškolské vzdelanie, technik

1. Problémom mestskej časti Západ sú obmedzené finančné zdroje, ktoré nepokrývajú aktuálnu potrebu rozvoja. Veľmi malá časť peňazí ide na priame investície. Preto je potrebné lepšie využívať ročný rozpočet a realizovať konkrétne projekty, ktoré napríklad zabránia devastácii nevyužitých budov, budovať oddychové zóny, stavať malometrážne byty, obnovovať zeleň atď.

2. Chcem urobiť zmenu v ekonomike našej mestskej časti. Nasmerovať viac prostriedkov pre občanov, lebo doposiaľ sa viac peňazí z rozpočtu minie na činnosť úradu - ľudovo povedané, "úradovanie". Zapojením mimorozpočtových zdrojov na riešenie konkrétnych investičných zámerov, odstránením prebujnenej byrokracie, podporou tvorby konkurenčného prostredia a využívaním súkromných zdrojov na riešenie zámerov chcem zlepšiť finančný stav a stimulovať ekonomický rast mestskej časti. Pre mňa je najdôležitejšie, aby občan videl okolo seba konkrétne zmeny, ktoré mu budú slúžiť.

Ing. Viera Lucáková - (HZDS, PSNS, SNS), 40 rokov, vysokoškolské, riaditeľka cestovnej kancelárie

1. Je potrebné zosúladiť prácu miestneho zastupiteľstva s prácou 13 mestských poslancov, aby zabudli na stranícke tričká a spoločne začali pracovať pre blaho občanov na našej Terase. Mojím heslom je: Záleží mi na vás. Každá veková kategória má svoje priority, ktoré budem citlivo riešiť. Trápi ma zdevastovaná a nevyužitá pôda nad starou sladovňou, kde budem presadzovať za pomoci primátora, mestského a miestneho zastupiteľstva, aby sa tu vytvorilo kultúrno-spoločenské a obchodné stredisko.

2. Vyrastala som na našej Terase, bývam tu viac ako 30 rokov. Starosta znamená starať sa o občanov, spolurozhodovať s občanmi. Som slobodná, ekonómka, manažérka s bohatými skúsenosťami, takže tejto práci sa budem venovať naplno.

Štefan Eštok - Strana za demokratické práva občanov, 52-ročný, stredoškolské

1. Miestna radnica má pomáhať občanom alebo občania radnici? Moje priority sú jasné, ekonomika, ekológia, nezamestnanosť, kriminalita, bývanie, korupcia a etika. Je načase voliť odborníkov, lebo inak nás občanov, bývajúcich hlavne v blokoch, čaká hrôza a bezsenné noci. Aká bude platba za vykurovanie bytov a teplú vodu? Dvetisíc či päťtisíc korún za mesiac a byt? Treba zastaviť zvyšovanie a vybudovať v spolupráci s podnikateľmi lokálnu blokovú spaľovňu odpadov a využiť odpadové teplo na vykurovanie, čo zároveň zníži cenu za odpady.

2. Lebo v rokoch 1986 až 1990 som bol poslancom miestneho zastupiteľstva, kde som pôsobil v oblasti bývania a táto problematika je z hľadiska výdavkov pre občanov najdôležitejšia. Považujem za svoju výhodu, že sa v nej vyznám. Chcem vytvoriť podmienky na to, aby v každej rodine bola aspoň jedna osoba trvalo zamestnaná so stálym príjmom.

JUDr. Andrej Makranský - (Strana práce), 42 rokov, právnik

1. V našej MČ chcem v súčinnosti s malými a strednými podnikateľmi a živnostníkmi zabezpečiť rozvoj výrobných iniciatív a zlepšenie služieb. Terasa potrebuje zriadiť spoločenské a športové centrum, kde by sa organizoval voľný čas mládeže a realizovali kultúrne podujatia. Je potrebné zrenovovať a vybudovať športové ihriská a tiež zriadiť materské centrum pre matky na materskej. Organizovali by sa tam prednášky lekára, psychológa a právnika. Chcem sa venovať aj sociálne odkázaným skupinám obyvateľstva. Zameriam sa na vytvorenie podmienok na ochranu životného prostredia, realizovanie obnovy a údržby zelene a zabezpečovanie ochrany verejného poriadku.

2. Pracoval som päť rokov na magistráte v rôznych vedúcich funkciách. Podieľal som sa na vypracovaní právnych dokumentov mesta a mám komplexný prehľad o problémoch samosprávy. Občanom ponúkam operatívnejšie riešenie ich každodenných starostí a zlepšenie informovanosti o činnosti samosprávy.

Želmíra Gordová - (Strana národného porozumenia), 32 rokov, stredoškolské, manažér riaditeľa

1. V sociálnej oblasti chcem riešiť problémy starostlivosti o dôchodcov. V oblasti školstva hájiť záujmy rodičov a podporovať zavádzanie výpočtovej techniky vo výučbe. Zvýšiť bezpečnosť občanov. Pre zlepšenie životného prostredia zabezpečiť pravidelné meranie škodlivých plynov v ovzduší na Triede SNP a ďalších lokalít. Tieto informácie využiť v prípade zvýšených hodnôt škodlivín pri odklonení cestnej dopravy. V investičnej oblasti prehodnotím nedokončené existujúce a schválené projekty, čo sa týka efektivity a účelnosti, a nové projekty vybudujem v súlade s celoplošným záujmom občanov. Pre zabezpečenie finančných prostriedkov využijem dostupné zdroje tak, aby som čo najmenej zaťažila pokladnicu miestneho zastupiteľstva.

2. Občanom, ktorí mi dajú svoj hlas, ponúkam splnenie sľubov. Oživím poslanecké kluby a čo najužší styk s verejnosťou pri riešení problémov MČ. Všestranne budem podporovať prienik zahraničného kapitálu do našej MČ a jeho využitie pre potreby občanov a zníženie nezamestnanosti.

RSDr. Pavol Paulišin, CSc. - (KSS), 57-ročný, vysokoškolské, podnikateľ

1. Naša MČ, kde žije vyše 40-tisíc ľudí a viac ako 16-tisíc pomerne mladých domácností, stratila za ostatné roky všetko, čo tu malo byť. Terasa je najmä nocľaháreň, aj keď ide o IBV, je to pekná nocľaháreň. Niet tu života, niet sa kde stretnúť, žije sa tu v anonymite, teda môj dom, môj hrad. Kladiem si za úlohu i cieľ, ak mi voliči dajú svoj hlas, chcem vdýchnuť život tejto MČ, dostať tu viac kultúry, spoločenského života a nielen obchodné domy, s ktorými má MČ už vážne problémy. Nehovorím už o mladých, ktorí za každou "blbôstkou" utekajú do centra Starého Mesta.

2. Ťažko sa odpovedá na otázku, prečo by voliči mali voliť práve mňa. Môžem položiť aj protiotázku a prečo nie? Tu žijem, vidím, čo sa tu robí a nerobí a hlavne, mám záujem na zmenách, ktoré sú nevyhnutné. Preto sa uchádzam o priazeň voličov, navyše pri všetkej skromnosti, mám dostatok životných a odborných skúseností na výkon tejto funkcie.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte
 2. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac?
 5. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom
 6. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť
 7. Nabrali odvahu bojovať ďalej
 8. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie?
 9. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie
 10. Nový Hyundai i30 Fastback N má emócií na rozdávanie
 1. VIDEOrecenze autokamery MiVue C380 Dual - hodnotí youtuber DIY!
 2. Môže byť občan Európskej únie ako spoločník v slovenskej s.r.o.?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 5. Mliečny sortiment privátnych značiek boduje o spotrebiteľov
 6. Atos sa stal servisným partnerom roka spoločnosti IBM
 7. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 8. Na toto si dajte pozor pri bielej karte
 9. Košickí študenti sa budú učiť anatómiu vo virtuálnej realite
 10. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 1. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie 37 150
 2. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac? 20 955
 3. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť 19 422
 4. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie? 17 970
 5. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte 11 787
 6. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým? 7 317
 7. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku 5 693
 8. Toto sú zdravotné problémy, o ktorých muži nehovoria 4 913
 9. Hľadáte tip na výlet s autom? Navštívte krásne horské priesmyky 3 879
 10. Telefóny sme zakázali, deti spolu nekomunikovali 3 683

Neprehliadnite tiež

Vlámal sa do krčmy, na pomoc si vzal trinásťročné dievča

Mladíkovi hrozí väzenie až na desať rokov, slečna stíhaná nebude.

Miestny mladík kradol alkohol aj nealkoholické nápoje.

Vedenie Košíc a dopravného podniku zviedlo boj s odborármi o linku H

Keď niektorí vodiči cukli, zostal jediný. Potom prišli pomôcť ešte dvaja.

Tento autobus mimoriadnej linky H bol počas štrajku zamestnancov DPMK jedinou záchranou pre mnohých cestujúcich.
Ilustračné foto.

Primátor: Pred 1. júlom sa o mzdách v DPMK nerozhodne

Polaček nechce sľubovať niečo konkrétne, o čom nerozhoduje sám.

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočnerovu SMS Haščákovi má dokresľovať nahrávka. Polícia o nej mlčí

Vyšetrovateľ Kyselica potvrdil, že tlaky na jeho osobu boli viackrát.

Zadržanie Mariana Kočnera na Najvyššom súde.

Oroschova kázeň mohla ovplyvniť voľbu prezidenta (video)

Rada pre vysielanie začala správne konanie aj voči RTVS a TA3.

Ján Orosch.
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Pavol Rusko nám pripomína, z akého hnoja vyrástlo Slovensko

Proti Mečiarovi bojovali aj zločinci.

Peter Tkačenko
Píše Richard Sulík

Máte málo dlhov? Obráťte sa na Ivana Mikloša

Ad: SaS myšlienky o eurozóne dotiahli. Bohužiaľ

Richard Sulík.

Už ste čítali?

MS v hokeji 2019