Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 25. september, 2022 | Meniny má Vladislav

Predstavujeme kandidátov na starostu - MČ Košická Nová Ves a Lunik IX

MČ Košická Nová VesMarián Sýkora - (NEKA), 38 rokov, úplné stredoškolské vzdelanie, živnostník1. Chcem riešiť bezpečnosť občanov a ich majetku

MČ Košická Nová Ves

Marián Sýkora - (NEKA), 38 rokov, úplné stredoškolské vzdelanie, živnostník

1. Chcem riešiť bezpečnosť občanov a ich majetku vzhľadom na drobné či väčšie krádeže zo strany cigánov. Efektívnejšie využívať finančné prostriedky a verejnú kontrolu výdajov. Verejnú kontrolu práce miestneho zastupiteľstva a miestneho úradu. Obnoviť činnosť kultúrneho strediska, podporiť vznik a činnosť klubu dôchodcov a mladých, organizovať kultúrny a spoločenský život. Toto dnes občanom chýba.

2. Tu som sa narodil, vyrastal a tu tiež žijem, väčšinu občanov osobne poznám. Chcem zmenu prístupu k občanom a ich problémy zo strany miestneho úradu, denne otvorený miestny úrad. Miestny úrad, pracovníci, poslanci aj starosta tu musia byť a pracovať v prospech občanov a obce a nie pre svoj vlastný prospech. Toto ponúkam občanom. Naviac ponúkam svoju inteligenciu s IQ cez 130, som členom Mensy.

SkryťVypnúť reklamu

Ing. František Knapík - (KDH, DS), 46 rokov, VŠ technická univerzita Zvolen, starosta

1. Za najdôležitejšie považujem dobudovanie infraštruktúry, čiže kanalizácie v intraviláne, tam kde sme sa v uplynulých štyroch rokoch nedostali. Sú to ulice Brestová, Na doline, Herlianska. Potrebujeme zrekonštruovať komunikácie poškodené výstavbou, dobudovanie komunikácii a chodníkov, bezpečných prechodov cez hlavnú cestu. Systematicky musíme pripraviť územie na rozvoj výstavby rodinných domov, prípadne nájomných bytov. Komplexná starostlivosť o životné prostredie vrýtane kultúrnych aspektov života obyvateľov.

2. Myslím si, že ponúkam štýl a spôsob spravovania našich spoločných vecí, ktoré som uskutočňoval v uplynulom období. Ak boli obyvatelia spokojní, majú možnosť rozhodnúť sa pre istotu.

SkryťVypnúť reklamu

Ing. Miroslav Novák - (HZDS, PSNS), 58 rokov, VŠ - poľnohospodárska, riaditeľ odboru na ministersve pôdohospodárstva

1. Naša MČ je vo zvláštnom štádiu vývoja. Nie je to ešte mesto, ale už stráca atribúty dediny. Preto je potrebný rozvoj IBV, dobudovanie čističky a odpadového systému, doplynofikovanie ulíc. Ako poľnohospodár vidím dôležitosť v obrobenosti chotára a skrášlenie dediny. Je potrebný rozvoj vidieka a riešenie divokých skládok.

2. Nie som síce rodák z Košickej Novej Vsi, ale žijem tu od roku 1978. Celý život robím v poľnohospodárstve a v rokoch 1994 až 88 som bol poslanec NR SR. Svoje skúsenosti môžem zužitkovať.

Ing. Dušan Petrenka - (SDKÚ, Ano, Smer, SMK), 51 rokov, vysokoškolské, podnikateľ

1. Dôležité je urýchlené dobudovanie technickej infraštruktúry, inžinierskych sietí, ciest a chodníkov, najmä na uliciach Na doline, Buková, Herlianska a Brestová. Ukončiť a uviesť do trvalej prevádzky kanalizáciu a ČOV v obci. Za veľmi dôležité považujem riešenie otázok životného prostredia, dopravy, osvetlenia a bezpečnosti občanov. Vysoko aktuálne je riešenie sociálnych problémov občanov. Pri riadení mestskej časti je nutná spolupráca s občanmi, väčšia zainteresovanosť občanov na riadení vecí verejných a transparentnosť v rozhodovaní. Prioritnými sú otázky kultúrneho a spoločenského života, školstva a vzdelanosti. Naša mestská časť sa musí intenzívnejšie rozvíjať, preto chcem podporovať rozvoj IBV, občianskej vybavenosti, výstavby bytových domov a rozvoja podnikateľských aktivít.

SkryťVypnúť reklamu

2. Občania majú slobodnú voľbu. Ponúkam im perspektívu pri realizácii hlavných úloh rozvoja obce, riešenia problémov vecí verejných. Ponúkam im svoje schopnosti, vedomosti a aktivity v prospech rozvoja obce.

JUDr. Milan Marciňák - (KSS), 60 rokov, vysokoľkolské, právnik vo Východoslovenských vodárňach a kanalizáciach

1. Čo najskôr je potebné ukončiť výstavbu splaškovej kanalizácie na ulici Sv. Ladislava a Brestovej. Upraviť komunikácie a chodníky. Zabezpečiť zvýšenú pozornosť oprav oplotenia a vstupnej brány na miestny cintorín. Systematicku pozornosť venovať IBV v lokalite Ortvane. Je potrebné venovať sa sociálne odkázaným a starším občanom. Treba založiť klub dôchodcov a klub mládeže. Zabezpečiť podávanie obedov pre dôchodcov a sociálne slabších občanov za symbolicku cenu. Aktívne podporovať športové vyžitie občanov, najmä miestny futbalový klub, rôzne športové a kultúrne podujatia. Vytvoriť podmienky na boj proti kriminalite, organizovanému zločinu, drogám, prostitúcii a korupcii. Musíme budovať sociálne spravodlivú spoločnosť, zaručujúcu všetkým občanom životné a sociálne istoty.

2. Od roku 1981 som občanom našej obce. Poznám čo trápi našu MČ a chcem spolu so zvolenými poslancami za aktívnej pomoci skvalitniť náš spoločný život a podieľať sa na rozvoji obce.

Ing. Milan Lesňák - (NEKA), 53 rokov, vysokoškolské, podnikateľ

1. Chcem umožniť mladým opätovne využívať náš kultúrny dom pre účely kultúry, zábavy a vzdelávania. Zabezpečiť využitie zdroja vody Čorgov na športové a rekreačné účely. Následne v budúcnosti zriadiť kúpeľno - rekreačný komplex na obecnej lúke Kucik s využitím zdroja vody Čorgov. V zime klzisko, v lete kúpalisko. Tieto aktivity by sme spolufinancovali z podporných zdrojov EÚ Capard a Ispa. Chcem pomôcť podnikateľským subjektom rozvíjať ich podnikateľské aktivity s následným vytváraním nových pracovných príležitosti. Pre starých občanov s obmedzenou pohyblivosťou zabezpečiť opatrovateľskú službu tak, aby mali istú domácu opateru a rozvoz teplej stravy. V rámci ochrany životného prostredia sa budem snažiť zamedziť ďalšiemu skladovaniu odpadu v lokalite kolkárne a bývalého ŠM s následným zrušením týchto skládok.

2. Nesľubujem nikomu a nikdy to, čo neviem splniť a preto ponúkam svoje skúsenosti a schopnosti, ktoré aj s vašou podporou chcem využiť pre splnenie môjho volebného programu, ako aj pre blaho občanov našej MČ.

MČ Lunik IX

Juraj Gunár (ANO), 33 rokov, SOU-strojnícka, nezamestnaný

Mojou základnou prioritou je v prvom rade zabezpečiť na sídlisku dodávku teplej vody, tepla a plynu, pretože je veľmi dobre známe, že tieto dodávky sú pozastavené. Ľudí problémy so spomínanými dodávkami už trápia vyše štyri roky a nič sa odvtedy nezmenilo. Považujem za potrebné zlepšiť aj bezpečnosť sídliska a zvýšiť a zlepšiť úroveň životného prostredia. Zamýšľam na Luniku IX zriadiť obecnú políciu, pretože súčasná poriadková služba nemá dostatočne silné postavenie na to, aby sa výraznejšie znížila kriminalita, krádeže motorových vodidiel a pod.

Ladislav Šaňa - (DHR)43 rokov, stredné, zastupujúci starosta

Košice - Prioritou mestskej časti je osvetlenie, je nutné dať do poriadku cesty, chodníky a vyriešiť bytovú otázku. Chcem aby sa začali stavať štandardné sociálne byty pre mladé rodiny. Mienim doriešiť spustenie teplej vody a doriešiť plynofikáciu na Hrebendovej ulici. Občania Lunika IX by mali vedieť koho volia, musia konečne pochopiť, že za mojimi slovami sú skutky. Za mojej éry sa totiž Lunik IX zmenil keďže sa na Hrebendovej robia okná, a že som vybavil pre občanov kúrenie, ktoré nemalo ísť. Ja som dal na to osobne krk, pretože som sa zaviazal, že vybavím inštitút osobitného príjemcu. A ak prejdem - teda ak občania zveria hlasy mne, mala by byť aj teplá voda!

Juraj Tancoš 39 (SDKÚ) stredné odborné, nezamestnaný

Prioritné na Luniku IX je bývanie. Preto sa budem snažiť urobiť prestavbu pivníc na byty, čím by som zároveň riešil s nezamestnanosť, lebo tie byty by stavali naši ľudia. Celé sídlisko však treba zveľadiť, nemalo by byť atrakciou. Ľudia by sa tu mali cítiť dobre a nielen oni, napríklad aj tí čo sem prídu na návštevu. Ja som sa v politike neangažujem, ale za tie štyri roky sa neurobilo nič a od budúceho roka možno nebude ani teplo, preto cítim, že konečne treba niečo urobiť. Mám možnosti, ktorými tento trend otočím a myslím, že mi vládnuca strana SDKÚ na sídlisku pomôže.

Štvrtým kandidátom na strostu Lunika IX je Ladislav Holub (DHR), ktorý ponuku prezentácie v naších novinách nevyužil.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 3. Sledujte príjem živín u starých rodičov
 4. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč?
 5. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma?
 6. Realitný maklér v Poprade
 7. Je čas na cestovateľské plány, jeseň bude plná spoznávania
 8. Najradšej by ste pri čítaní správ nechali všetko plávať?
 1. Industriálna Spilka Offices je súčasťou Týždňa zelených budov
 2. Hagyari: Som pripravený intenzívne a tvrdo pracovať
 3. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny
 4. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME
 5. Je neskutočná! Pani Milada (80) búra svojou básničkou internety
 6. XTB vyhlasuje Conora McGregora za svojho globálneho ambasádora
 7. Šliapnuť do pedálov – a ide sa na to!
 8. Na Slovensku máme približne 23% fajčiarov
 1. Tejto zelenine patrí štvrté miesto na svete. Máte ju doma? 11 650
 2. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 6 819
 3. OMV mení kuchynský olej za kávu. Teraz na celom Slovensku 3 384
 4. Najradšej by ste pri čítaní správ odleteli preč? 3 277
 5. Rozbolí vás žalúdok zo studenej vody? Najväčšie mýty o trávení 3 248
 6. Morca-della a Pali. Tatrakon stojí na osvedčenej klasike 2 733
 7. Excelentná novinka v Tescu 2 066
 8. Bublina: Hravý a kreatívny časopis pre deti v denníku SME 2 032

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Ivan Mlynár: Čoho sa to vlastne vyšetrovatelia NAKA okolo Jána Čurillu dožadujú.
 3. Jozef Javurek: Skandar
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Hra na schovávačku skončila.
 5. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 6. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 7. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 8. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 13 026
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 763
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 272
 4. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 955
 5. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 5 803
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 352
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 450
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 247
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Ivan Mlynár: Čoho sa to vlastne vyšetrovatelia NAKA okolo Jána Čurillu dožadujú.
 3. Jozef Javurek: Skandar
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Hra na schovávačku skončila.
 5. Marek Strapko: Irán vs. Rusko
 6. Post Bellum SK: Vojnou ich trápenie neskončilo. V Topoľčanoch sa rozpútal 24. septembra pogrom na Židov
 7. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Pezinok Grinava
 8. Ľudmila Magdolenová: S deťmi po Balkáne. Časť druhá- Bosna a Hercegovina, vodopády Kravice (a ďalej do Čiernej Hory, záliv Boka Kotorska)
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 13 026
 2. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 10 763
 3. Milan Removčík: Vlakom do Splitu. 6 272
 4. Martin Majzlan: Pamír, miesto kde som zanechal kus svojho srdca (+Video) 5 955
 5. Filip Kaľavský: Seniori bez obedov s dotáciou 5 803
 6. Miroslav Lukáč: Viete že ruský trpaslík je najväčší na svete, ruské hodinky najrýchlejšie a Červená armáda nie je krvavočervená, ale ružová? 5 352
 7. Tereza Krajčová: Grécke Atény 2/4 - Majestátny Acropolis, antická atmosféra v Agore a stopy Rimanov 4 450
 8. Oskar Kaman: Ako magistrát (ne)získal 1,6 milióna eur do rozpočtu 4 247
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?

SME.sk Minúta Najčítanejšie
SkryťZatvoriť reklamu