Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

Predstavujeme kandidátov na starostu - dnes MČ Jazero

Ing. Jozef DRÁBIK (SDĽ-Smer-SDA), 44-ročný, ženatý, otec troch detí, manažér, v súčasnosti pôsobí ako zástupca prednostu1. Mestská časť potrebuje

Ing. Jozef DRÁBIK (SDĽ-Smer-SDA), 44-ročný, ženatý, otec troch detí, manažér, v súčasnosti pôsobí ako zástupca prednostu

1. Mestská časť potrebuje vlastnú viacúčelovú budovu s klubom dôchodcov, klubom mladých, obradnou sieňou, stanicou mestskej polície a viacúčelovou sálou. Nutne potrebujeme dobudovať rekreačný komplex pri jazere, doriešiť organizáciu spravovania vlastného aj zvereného majetku vrátane polikliniky a materských škôl. Riešenie potrebuje aj opustený priemyselný areál a žiada sa nová koncepcia zelene celého sídliska. Riešením je vybudovanie takéhoto komplexu v už existujúcich priestoroch, vyhlásením priemyselnej zóny za hnedý technický park a zriadením miestneho podniku služieb.

2. Myslím si, že pre občanov Jazera som najlepším riešením ako starosta práve ja. Ponúkam pre nich prácu a bývanie, ochranu zdravia a bezpečnosti, posilnenie demokracie a skvalitnenie životného prostredia. Chcem oceniť každoročne úspešných mládežníkov, športovcov, učiteľov, podnikateľov, občanov a ponúknuť možnosti využitia voľného času každému v priestoroch, ktoré obec vlastní a spravuje.

Ing. Ján FORGÁČ (KDH), 52-ročný, ženatý, otec piatich detí, absolvent TU Baníckej fakulty, v súčasnosti pôsobí ako zástupca starostu MČ Nad Jazerom, od roku 1990 je poslancom mestského zastupiteľstva a pracuje v samospráve.

1. V súčasnej dobe bude mestská časť zápasiť predovšetkým s nedostatkom finančných prostriedkov v príjmovej časti rozpočtu. Rezervný fond je prakticky vyčerpaný a od mesta očakávať peniaze nie je možné. Ak chceme niečo pre občanov urobiť, je treba zabezpečiť na to zdroje v rozpočte. Vychádzajúc z toho je nutné dlhodobo pracovať na vytvorení podmienok na zabezpečení finančných prostriedkov do rozpočtu a to rozvojom priemyselnej zóny ako zdroja príjmov a znižovaním nákladov mestskej časti. Je potrebné zabezpečiť základné funkcie v MČ ako poriadok, zeleň, údržbu ihrísk, chodníkov, ciest, parkovísk a zvládnutie prechodu kompetencii na MČ. V rámci dlhodobejších cieľov je treba hľadať investora do rekreačnej zóny jazera. Ten, kto sľubuje veľké, finančne náročné aktivity, buď nepozná súčasnú finančnú situáciu, alebo sľubuje, čo nebude možné splniť.

2.Vekovo patrím k mladším kandidátom na post starostu. Za 12 rokov som získal praktické skúsenosti v komunálnej politike a odbornú spôsobilosť, ktoré ponúkam občanom spolu s prísľubom, že ich dôveru nesklamem. Pred rokom 1990 som nebol politicky organizovaný. Mám dobré rodinné zázemie.

Ing. Ján JAKUBČIAK (Nezávislý kandidát), 60-ročný,starosta, ženatý, otec štyroch detí

1. Ako jedinú a dôležitú prioritu považujem zabezpečenie finančných prostriedkov pre mestskú časť na opravu ciest, chodníkov, osvetlenia, údržbu zelene a čistotu a tiež na zabezpečenie kultúry v zariadeniach mestskej časti, nakoľko príjem ročne je nižší ako potreby výdaja.

2. Preto, že v prípade zvolenia za starostu majú občania u mňa na základe skúsenosti z predchádzajúcich rokov záruku, že budem tvrdo a neochvejne obhajovať záujmy mestskej časti v rámci mesta a rozvíjať i zveľaďovať našu peknú mestskú časť.

MVDr. Anna JENČOVÁ, koalícia HZDS-SNS-PSNS-ĽB-ROSA, 37-ročná, živnostníčka, vydatá, 2 deti

1. Zvýšenie kapacity parkovísk zmenou pozdĺžného na kolmé státie. Centrum voľného času pre deti, kde by našli uplatnenie študenti. Zriadenie Baby izby, kde matky môžu na niekoľko hodín nechať svoje dieťa. Organizovanie letných táborov len za priame náklady. Podávanie obedov pre dôchodcov na sídlisku, nie v meste ako doteraz. Zriadenie strediska služieb, ktoré bude vykonávať práce pre MČ vo vlastnej réžii, kde nájdu prácu aj niektorí Jazerčania. Pri Jazere od Pláže po Splav vytvorím oddychovú zónu s besiedkami a ohniskami. Funkčnosť osvetlenia, opravy chodníkov, venčoviská pre psov, starostlivosť o zeleň, reálna podpora podnikateľom. Majitelia dvoch zdevastovaných MŠ sú podľa zákona povinní sa o objekty starať, je potrebné urobiť efektívne kroky na ich využitie. Už 12 rokov je tvrdým orieškom vlastná budova úradu. Verím, že ho rozlúsknem.

2.

Skutočnosť, že kandidujem ako jediná žena je málo na získanie voličov. Snáď je to výhodou, pretože viem, čo mladým rodinám na sídlisku chýba. Som síce najmladšia kandidátka, to však neznamená, že neskúsená. Patrím ku generácii, ktorú konkurenčné prostredie naučilo orientovať sa v spleti zákonov, podnikateľských a medziľudských vzťahov, spoľahnúť sa na svoje schopnosti a pozitívne myslieť. Môj program je finančne nenáročný, reálny, pre všetkých obyvateľov. Voličom ponúkam netradičné riešenia, entuziazmus, zodpovednosť a zmysel pre spravodlivosť.

Ing. Viktor JENÍK, koalícia SDKÚ-DS-SMK-ANO, 61- ročný, ženatý, otec troch synov, ekonomický inžinier, pôsobil ako zástupca starostu, poslanec

1.Podmienky sídliska - prírodné, hospodárske i ľudské dávajú pre skutočne kvalitný život obyvateľov MČ nepomerne viac možností a príležitostí, než ako boli za 12 rokov samosprávy zhodnocované. Koaličný program ponúka naplnenie rozpočtu so zaistením viaczdrojového financovania a rozvojom spolupráce s 3. sektorom i spoluprácou samosprávy, živnostníkov a podnikateľov pri napĺňaní rozvojového programu MČ. Ide o obnovu zdevastovaných MČ Baltická i Poludníková a ich využitie, zriadenie liečebno-pobytového centra pre starších a chorých, pomoc ŤŤP a skvalitnenie zdravotníckych služieb polikliniky, pomoc mladým rodinám v oblasti bývania, podpora zveľadenia staršieho BF, oprave osvetlenia, komunikácií, rozšírenie parkovacích a garážových miest, oživenie športovísk, výstavba nenáročných ihrísk, dobudovanie rekreačnej zóny, zriadenie centra mimoškolskej výchovy pre deti a mládež,zaistenie bezpečnosti pre občanov - zriadenie pobočky mestskej polície.

2. V MČ žijem 33 rokov, vždy činne (spravovanie družst. BF, zlepšenie ŽP, riešenie dopravy ŤŤP, spolupráca so školami, práca s mládežou, šport), poznám dlhodobo neriešené problémy ľudí (vlastný MÚ, sobášna sieň, klub dôchodcov i "Fliper").Ponúkam volebný program koalície reálnych cieľov, program rozvoja MČ a služieb občanom. Ďakujem za dôveru, ktorú nesklamem!

Drahomír LITAVEC (Strana národného porozumenia), 46- ročný, podnikateľ, ženatý, jeden syn.

1. Na sídlisku sa za posledné roky mohlo urobiť aj viac, treba riešiť rómsku otázku na konci sídliska, otvoriť vývarovne pre dôchodcov a sociálne slabších obyvateľov. V neposlednom rade by sa mohlo skvalitniť aj Jazero a jeho rekreačná zóna a rozšíriť služby nielen v nej, ale komplexne na sídlisku o tie, ktoré sú zastúpené v nedostatočnej miere. Je potrebné pre mladých ľudí vytvoriť podmienky na lepšie športové a kultúrne sa vyžitie na sídlisku.

2. Pretože v prípade zvolenia chcem obnoviť priemyselnú zónu, mäsopriemysel, mlyny, mliekareň, dotiahnúť zahraničných investorov a tým pádom aj nové pracovné miesta pre Jazerčanov. Mám skúseností zo zahraničia, nakoľko ako podnikateľ podnikám v zahraničí a mám kontakty, ktoré môžem využiť pre mestskú časť.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
 2. Kam na výlet so svojimi známymi
 3. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
 4. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
 5. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 6. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
 7. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
 8. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
 9. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?
 10. Nákup darčekov môže byť tento týždeň výhodnejší
 1. Lámete si hlavu nad vianočným darčekom?
 2. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely
 3. Kam na výlet so svojimi známymi
 4. Slovenské Vianoce kedysi a dnes
 5. Chlebodarca zmenil život siedmim rodinám
 6. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
 7. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
 8. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
 9. Slovenská sporiteľňa pomôže svojim klientom zo zničenej bytovky
 10. Vianočné trhy na zámku Schloss Hof „na skok“ od Bratislavy
 1. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú? 36 019
 2. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť? 33 200
 3. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky 26 471
 4. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka 15 889
 5. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME 13 564
 6. Kam na výlet so svojimi známymi 12 023
 7. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40% z ceny 10 578
 8. First moment Turecko: Využite zľavy na špičkové hotely 10 079
 9. SME.sk dosiahlo v novembri rekordný počet predplatiteľov 9 485
 10. Vlastné auto alebo lízing? Porovnali sme ich výhodnosť 9 413

Neprehliadnite tiež

Odpad zdražie, radnica chce od Košičanov dva milióny navyše

Mesto plánuje znížiť rozdiel medzi príjmom a výdavkami za smeti.

Košičania si po piatkovom rozhodnutí priplatia aj za odpad.

Poskytovanie sociálnych služieb v Košiciach je v krízovom stave

Počet bezdomovcov na ulici má znížiť nový útulok na Bosákovej.

Bezdomovci potrebujú nový útulok, mal by vyrásť na pozemku pri tom súčasnom na Bosákovej.

Brutálna bitka v centre Košíc: Dievčatá vyviaznu bez trestu

Prokuratúra trestné stíhanie pre výtržníctvo podmienečne zastavila.

Momentka z bitky.
Lanovka z Dediniek na Geravy by mala tak ako v minulosti prepravovať turistov v letnom období.

Hlavné správy zo Sme.sk

V Prešporku popravili 16. júla 1671 muža, ktorý tvrdil, že vidí pád pápežského štátu aj Habsburgovcov.

Celý čas strácala. V cieli však bola Vlhová o dve stotiny skôr

Slovenka má desiate víťazstvo vo Svetovom pohári.

Petra Vlhová.
Cynická obluda

Päť rokov Ficovho sebavedomia

Ubehlo 5 rokov odvtedy, čo Fico prišiel po prvýkrát s myšlienkou, že by už nebol predsedom vlády. Zdala sa mu absurdná.

Skladanie demolačného stroja končilo v nedeľu. V pondelok by sa malo začať búrať.

Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop