Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 12. apríl, 2021 | Meniny má EsteraKrížovkyKrížovky

Predstavujeme kandidátov na starostu - dnes MČ Poľov a Barca

MČ PoľovIng. Ladislav Balog - (KDH), 45 rokov, vysokoškolské elektrotechnické, starosta1. Hlavnými prioritami sú, dobudovanie kanalizácie. Tá je

MČ Poľov

Ing. Ladislav Balog - (KDH), 45 rokov, vysokoškolské elektrotechnické, starosta

1. Hlavnými prioritami sú, dobudovanie kanalizácie. Tá je v súčasnosti vybudovaná na 78, 5 percent ana jej dokončenie je potrebné dobudovať 1 260 metrov kanalizačných stôk. Potrebujeme spraviť povrchovú úpravu ciest po výstavbe kanalizácie. Na základe schválenej urbanistickej štúdie je potrebné spracovanie jednotlivých územných zón, čo je podmienkou ďalšieho územného rozvoja. Chcem vybudovať ďalšie detské ihrisko a v druhej polovici volebného obdobia, začatie výstavby Domu smútku.

Skryť Vypnúť reklamu

2. V tomto volebnom období som získal mnoho skúseností v oblasti investičnej výstavby, kde je najväčším problémom získavanie financií. Viem sa v tom orientovať, podarilo sa nám získať výhodné úvery zo štátneho fondu životného prostredia, z programu Phare a dotácie z ministerstva životného prostredia.

Mária Birošová - (NEKA), 39 rokov, stredoškolské vzdelanie, referentka na MÚ v Poľove

1. Mám spracovaný volebný program s deviatimi prioritami. A to rozvoj obce, rozvojové programy, finančné zdroje, vzájomná spolupráca, životné prostredie, reálna šanca mladým, dôstojný život dôchodcov, kultúrny a športový rozvoj a rekreačný potenciál. Je potrebné ukončiť výstavbu kanalizácie a jednotlivé prípojky a hľadať finančné zdroje aj na výstavbu ciest. Je treba začať vybavovať stavebné povolenie na Dom pokoja. Mojou prioritou je vytvoriť podmienky pre rozvoj mládeže, a to klub mládeže resp. Internet klub. Zdroje príjmov by mohli byť z dotácií, alebo z grantov EÚ.

Skryť Vypnúť reklamu

2. Vo verejnej správe, na našom miestnom úrade pracujem 12 rokov. Poznám problémy mladých, starších, problémy dôchodcov ale aj boľavé miesta našej obce. Kvôli rozšíreniu kvalifikácie, študujem na Fakulte verejnej správy UPJŠ v Košiciach.

Vladimír Krištof - (NEKA), 45 rokov, stredné odborné, živnostník

1. Od roku 1964 stagnovala v obci výstavba, preto by som sa chcel zamerať najmä na výstavbu. Územný plán obce už schválili minulý rok, a ráta sa v pláne rozvoja obce s výstavbou 500 rodinných domov. MČ síce nevlastní pozemky, takže musíme sa zamerať na vysporiadanie pozemkov. Taktiež chcem opäť otvoriť otázku ohľadom zrušenia hraníc intravilánu obce. Ďalšou prioritou obce je i rozvoj športového a kultúrneho vyžitia mládeže. Uvažujem o zriadení internetového klubu.

Skryť Vypnúť reklamu

2. Som 12 rokov poslancom miestneho zastupiteľstva a 4 roky mestským poslancom. Mám dosť skúsenosti s prácou v samospráve. Svoje schopnosti, ktoré som získal, chcem využiť v prospech obce.

Milan Pastorek - (ANO, Smer), 41 rokov, stredoškolské, živnostník

1. Dôležité je dokončiť kanalizáciu a kanalizačné prípojky, úprava ciest a výstavba chodníkov. Taktiež potrebujeme postaviť Dom smútku. Som presvedčený, že v našej obci by sa dal vystavať aj svojpomocne. Nezabúdajme ani našu mládež a športových nadšencov. Rád by som v obci zrealizoval výstavbu tenisového kurtu a klziska. Na rozvoj obce chcem využiť finančné prostriedky poskytované z fondov Európskej únie.

2. Počas volebného obdobia 1998 - 2002 som pôsobil v kultúrno - športovej komisii. V tomto roku som bol zodpovedný za riadenie a realizáciu kanalizačných prípojok na Pažitnej a Sklepárskej ulici.

Štefan Výrostko - (SDKÚ), 59 rokov, stredoškolské vzdelanie, technik

1. Jednou z najdôležitejších priorit je dokončenie kanalizačného zberača a prípojek pre jednotlivé cesty. Taktiež musíme upraviť komunikácie, nielen hlavnú cestu, ale aj vedľajšie. Taktiež obec potrebuje rozvíjať územný plán, aby naši ľudia mohli stavať. Zahusťovanie výstavby už končí. Síce do týchto vecí vstupuje urbariát, ale väčšina Poľovčanov sú v urbariáte. V Poľove stagnuje kultúra a šport. Aj týmto problémom sa chcem venovať. Práce je dosť, len sa do nej pustiť.

2. Ponúkam občanom seba. Svoju prácu a svoje služby. Som dve funkčné obdobia zástupcom starostu. čiže mám isté videnie, ako by som niektoré veci pre obec robil inak a efektívnejšie.

MČ Barca

Ladislav Buľko - (SDKÚ, KDH, DS), 58 rokov, úplne stredné odborné vzdelanie ekonomického charakteru, starosta

1. Najväčšou prioritou je, aby sme spolu smestom zriadili v Barci priemyselný park pri letisku. Projekt je už schválený. Taktiež chcem konečne odstrániť divokú skládku na Čápaši. Je to môj jediný rest z uplynulého volebného obdobia, ktorý sa mi nepodaril splniť. Zároveň máme veľa žiadosti na bývanie v nájomných bytoch, tak by som chcel i ďalej pkkračovať v tejto výstavbe.

2. Obyvatelia Barce vedia, že za 12 rokov starostovania som splnil všetko, čo som sľúbil, okrem tej divokej skládky. Navyše sa nám podarilo vystavať 6 nájomných bytov a Ďalších 30 bytov staviame. Občania majú vo mne záruku, že čo sľúbim, to sa pokúsim zo všetkých síl splniť.

Ing. Ladislav Falat - (SP), 56 rokov, vysokoškolské vzdelanie ekonomické, vedúci oddelenia na Magistráte

1. Priority sú najmä otázky spojené s tvorbou a ochranou životného prostredia. Predovšetkým na ochranu čistoty Myslavského potoka, likvidáciu nelegálnych skládok, predovšetkým na Čapaši a tiež opatrenia proti hluku, či už z leteckej alebo automobilovej dopravy. Ďalšou prioritou môjho volebného programu je súčinnosť pri výstavbe priemyselného parku pod pracovným názvom Košice Pereš - letisko, ktorý je uvažovaný v MČ Barca s cieľom vytvoriť nové pracovné príležitosti.

2. Už od minulého volebného obdobia presadzujem zníženie miestnych daní, najmä daní z nehnuteľnosti. Chcem väčšiu transparentnosť pri kontrole verejných vecí obnovením verejných zhromaždení občanov. Budem presadzovať financovanie iba verejnoprospešných aktivít a budem sa snažiť o racionalizáciu výdavkov na činnosť miestneho úradu. V prípade zvolenia za starostu, chcem ísť príkladom v tom, že túto funkciu budem vykonávať na úväzok, to znamená popri svojom hlavnom zamestnaní za symbolickú odmenu.

František Krištof - (NEKA), 48 rokov, stredné ekonomické, manažér

1. K prioritám radím dokončenie 30 nájomných bytov a úpravu priestorov. Ďalej zabezpečiť nevyhnutné investičné úpravy v materskej škôlke, ktorú prevzala samospráva. Potrebné je riešiť aj rekonštrukciu verejného osvetlenia, poriadok a úpravu verejných priestorov, realizácia zámerov v rámci navrhnutých zmien územného plánu k výstavbe rodinných domov a informovanosť občanov o dianí. Rezervy vidím aj v údržbe komunikácií, úprav parku i vo vytváraní podmienok pre záujmy a potreby mladých i starších.

2. Dobre poznám problematiku miestnej samosprávy. Monoho mojich aktivít, nápadov i činností bolo úspešne realizovaných, keďže dve volebné obdobia pôsobím ako zástupca starostu. Barčania ma poznajú aj moje názory, i z barčianských novín, ktoré roky tvorím.

Ing. František Vančo - (ANO, Smer, SMK), 49 rokov, strojný inžinier, podnikateľ

1. Plánujem zlepšiť životné prostredie, zabezpečiť územný rozvoj pre výstavbu rodinných domov, rozšíriť možnosti budovania nájomných bytov, rozvíjať podnikateľské aktivity, vybudovať malé priemyselné centrá na zvýšenie zamestnanosti, zlepšiť podmienky vyžitia pre mladých občanov, pre dôchodcov, pre osamelých starších občanov vytvoriť komplexný program starostlivosti, rozvíjať šport a kultúru na vyššej kvalitatívnej úrovni. Pripraviť sa na presun kompetencii na MČ. Za veľkú prioritu považujem, aby sme boli s porovnateľnými MČ najrozvinutejší a najzaujímavejší pre podnikateľov.

2. Občanom ponúkam manažérsky a nie politický motivovaný prístup k rozvoju MČ podľa citátu A. Einsteina: "Len život, ktorý žijeme pre druhých, stohí za to."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
 2. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 3. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 4. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
 5. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest
 6. Pán Králiček: Aj keď predávate „len“ kávu, musíte inovovať
 7. Nové medzinárodné príležitosti vo vzdelávaní 2021 – 2027
 8. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19
 9. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko
 10. Novinka, ktorá sa neodmieta: Niké predstavuje Bonus bez limitu
 1. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 2. SodaStream predstavuje príchute ikonických nápojov od PepsiCo
 3. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
 4. Bratia Žampovci majú za sebou veľmi úspešnú lyžiarsku sezónu
 5. Biobavlnu nahradila viskóza
 6. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
 7. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
 8. Helping people with apps and social networks in Kosice
 9. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
 10. Virtuálny Suptech workshop o Blockchain technológiách
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 50 167
 2. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 27 485
 3. Ako zasiahnu zmeny vo svete pneumatík bežných vodičov? 24 244
 4. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 23 220
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 17 204
 6. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 11 935
 7. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 11 334
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 9 711
 9. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 8 792
 10. Aj sladkosti môžu byť zdravé. Viete, ako ich spoznáte? 8 220
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó (vpravo) a slovenský minister financií Igor Matovič.

Na to, aby ste skončili vo väzení, kradnúť nemusíte.

11. apr
Autorská strana Miroslava Beblavého

Tajomná žena, z ktorej Matovič šalie

Riaditeľka Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Zuzana Baťová.

Ako Ficov kubánsky liek zostal v skladoch.

7 h

Covidu podľahlo 10 630 ľudí.

12 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop