Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 26. máj, 2019 | Meniny má Dušan
Nájdete nás na webe

MČ KOŠICE-JUH

JUDr. Jaroslav Hlinka - nezávislý kandidát48 rokov, právnik, starosta1. Jednou z priorít je zabezpečenie celoročnej prevádzky kúpaliska Triton,

JUDr. Jaroslav Hlinka - nezávislý kandidát

48 rokov, právnik, starosta

1. Jednou z priorít je zabezpečenie celoročnej prevádzky kúpaliska Triton, kde by sme ponúkli občanom Košíc aj iné športové a rekreačné aktivity. Pokiaľ to bude možné, prispieť v spolupráci s mestom a potenciálnymi vhodnými investormi k využitiu priestorov na športovanie a zábavu na Všešportovom areáli. Chcem vyriešiť aj problém cestujúcich mestskou hromadnou dopravou na Južnej triede po rekonštrukcii električkovej trate osadením prístreškov. Samozrejmosťou je udržiavanie čistoty a poriadku v mestskej časti, ako aj ďalšie zazeleňovanie.

2. Myslím si, že objektívne už niektoré výsledky mojej práce vidno. Chcem priblížiť prácu miestneho úradu našim obyvateľom. V novom roku môže každý občan Juhu požiadať o vydanie preukazu obyvateľa našej mestskej časti. U vybraných podnikateľov Juhu budú môcť využívať na základe tohto preukazu zľavy. Pripravujeme i vydanie brožúrky "Čo, kde a ako možno vybaviť na Miestnom úrade Košice Juh". Myslím si, že Južania môžu v mojom prípade staviť na kontinuitu, aby sme mohli spoločne pokračovať v tom dobrom, čo sa už urobilo.

Jozef Prevužňák - nezávislý kandidát

52 rokov, stavbyvedúci a stavebný dozor

1. Je potrebné znížiť nezamestnanosť, to znamená veľmi silno podporiť malé a stredné firmy. Mám možnosti pritiahnuť sem zahraničných investorov, podporiť však chcem hlavne zahraničných výrobcov, nie predajcov, aby vznikal hrubý národný dôchodok a nie drobné obchodíky, pri ktorých sa obohacuje zopár ľudí a nevplývajú výraznejšie na zamestnanosť. Ďalšou prioritou sú dôchodcovia, treba im uľahčiť starobu. Rovnakou prioritou je aj podpora mládeže, pustiť mladých po ukončení škôl i k vážnejším funkciám, aby mali možnosť ukázať svoje schopnosti. Rád by som vytvoril detské centrum pred Blšakom pre záujmové školské krúžky. Taktiež som za jasné pravidlá - práva, ale aj povinnosti pre majiteľov psov, ktoré spôsobujú niektoré problémy v súvislosti s deťmi či prostredím okolo našich domov. Treba dokončiť kúpalisko Triton a v lokalite pri Blšaku by sa mohlo vytvoriť kryté kúpalisko.

2. Ponúkam svoju pracovitosť, som otcom piatich detí, viem, čo obnáša rodina, mám deti od 28 do 12 rokov, viem, čo sú to rodinné problémy, chodievam pomáhať do rodín, kde sú problémy s alkoholom či bitkami, som sociálne cítiaci človek, popri zamestnaní som si získal aj pedagogické vzdelanie.

MVDr. Jozef Mak - SDA, SDĽ, SZS, HZD

49 rokov, VŠ veterinárska a politická, konateľ spoločnosti AKUMAK, s.r.o., poslanec miestneho i mestského zastupiteľstva

1. Chcem nadviazať užšiu spoluprácu s podnikateľmi, vytvoriť tzv. parlament podnikateľov, ktorý by sa zaoberal otázkami vzájomnej spolupráce. Mienim pomáhať sociálne slabším rodinám pri štúdiu ich detí a taktiež by som priamo zainteresoval staršiu generáciu do riešenie problémov a chodu mestskej časti. Dobudovanie rozostavaných projektov, zeleň a komunikácie považujem za samozrejmé priority. Treba tiež prehodnotiť efektívnosť a adekvátnosť výdavkov na chod samosprávnych orgánov.

2. Ponúkam riešenia problémov mestskej časti, služby, ktoré občania potrebujú, bezpečnosť, pokoj a poriadok a pomoc občanom odkázaným na podporu od samosprávy, a to staršej a mladej - začínajúcej generácii, konkrétne mladým pri štúdiu, zakladaní rodín a získavaní pracovných miest.

Tibor Matoušek - KDH, DS

49 rokov, ekonóm, poslanec miestneho zastupiteľstva

1. Budem dbať o ekonomický rozvoj, podporu podnikateľskej sféry, uvážlivo spravovať verejné financie. Na Juhu žije mnoho starých ľudí, rozšírime opatrovateľské služby, stravovanie, zriadime hospic s lekárskou a ošetrovateľskou opaterou pre nevyliečiteľne chorých a bezvládnych. Cielene sa zasadím o čistotu prostredia a celou svojou autoritou o udržanie poriadku. Je mojou snahou s políciou rajonizovať pochôdzky na miestach kriminálneho prostredia, zabezpečiť osvetlenie tmavých miest, minimalizovať kriminalitu. Mladým vybudujeme športovisko pod Šibenou horou, organizačne podporíme súťaž "Talent z Juhu".

2. Pre voličov som výzvou na zmenu v myslení a konaní v samospráve mestskej časti Juh. Ako aktívny komunálny poslanec som pomáhal riešiť starosti a zastával som sa práv ľudí, zároveň ako sobášiaci poslanec stál aj pri ich radostiach. Budem zárukou politickej, náboženskej a národnostnej tolerancie a urobím všetko, čo bude v mojich silách, pre každého občana.

Doc. Ing. PhD. Peter Horbaj - SDKÚ, ANO, Smer, SMK

46 rokov, hutnícky inžinier, vysokoškolský učiteľ

1. Okrem nadviazania na prebiehajúce projekty presadzujem viac možností pre mladých na športovanie a kultúrne vyžitie a pre starších lepšie využitie spoločensko-relaxačného centra. Mám skúsenosti so získavaním peňazí z európskych i domácich fondov, ktoré by som okrem iných potrebných účelov rád využil najmä na podporu mladých rodín a ich bývania.

2. Svoje skúsenosti z publikačnej, vedecko-výskumnej činnosti a získavania finančných prostriedkov považujem za potenciálne užitočné pre občanov. Je zložité čokoľvek sľubovať, ale ak existujú finančné prostriedky, a v tejto oblasti sa dokážem dobre pohybovať a osloviť tých správnych ľudí, a vôľa, všetko sa dá. Svoje poznatky a schopnosti ponúkam, či už v prípade môjho úspechu alebo neúspechu v starostovských voľbách, každému v prospech občanov Juhu.

Z pôvodného počtu sedem kandidátov odstúpili dvaja: Ľudmila Štecáková (nezávislá) a Jozef Marcinko (Strana národného porozumenia).

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali
 2. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 3. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 4. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac?
 5. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom
 6. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť
 7. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie?
 8. Nabrali odvahu bojovať ďalej
 9. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie
 10. Nový Hyundai i30 Fastback N má emócií na rozdávanie
 1. Deťom v Poluse je venovaný celý mesiac jún
 2. Tesco na Slovensku dosiahlo jeden z cieľov udržateľného rozvoja
 3. Týždenníky MY prichádzajú s veľkou novinkou
 4. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali
 5. O2: Záujemcov o eKasu vybavujeme flexibilne
 6. VIDEOrecenze autokamery MiVue C380 Dual - hodnotí youtuber DIY!
 7. Môže byť občan Európskej únie ako spoločník v slovenskej s.r.o.?
 8. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 9. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 10. Mliečny sortiment privátnych značiek boduje o spotrebiteľov
 1. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie 31 208
 2. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac? 25 182
 3. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte 21 167
 4. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie? 14 863
 5. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť 9 399
 6. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým? 9 289
 7. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali 9 221
 8. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom 3 560
 9. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku 3 045
 10. Nabrali odvahu bojovať ďalej 1 902

Neprehliadnite tiež

Farmárovi Oravcovi ponúkal jeho príbuzný zbrane, bitku i streľbu

Na košickom súde pokračovala kauza nákupu výbušnín. Odzneli nahrávky.

Marcel H. prišiel na pojednávanie maskovaný parochňou z hustých havraních vlasov.

Za kosenie mesto dáva státisíce eur. Pravidlá sa menia

Verejná súťaž je ukončená, začína sa kosiť.

Prešovčania sa sťažujú na nepokosené mesto.

Mal prezývku košický Garrincha. Július Kánássy hráva aj ako 85-ročný

Cenu pre najstaršieho futbalistu nehodlá prepustiť inému.

Na toto mužstvo Lokomotívy Košice z päťdesiatych rokov minulého storočia si pamätajú už len nemnohí priaznivci futbalu. Zľava stoja: Nepko, P. Fecko, Hledík, Kánássy, A. Polák, Cestický. V podrepe: Greškovič, Iľko, Škultéty, Gašparík, Košč.

Hlavné správy zo Sme.sk

Hokejisti Fínska oslavujú majstrovský titul po víťazstve nad Kanadou na MS v hokeji 2019.

Beblavý: Kiska má stále odo mňa pozvánku (rozhovor)

So spoluprácou s PS je Miroslav Beblavý spokojný.

Miroslav Beblavý
Miroslav Šatan počas slávnostného ceremoniálu uvedenia nových laureátov do hokejovej Siene slávy IIHF. Bratislava, 26. máj 2019.

Už ste čítali?

MS v hokeji 2019