Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 23. máj, 2019 | Meniny má Želmíra
Nájdete nás na webe

Kým si chlípny Košičan užíval v kríkoch so sedemnástkou, jeho družka odpočívala na lavičke pár metrov od nich

Košice - "Som narkomanka, v ten deň ma okolo obeda prepustili z psychiatrie, kde som sa liečila. Popoludní som šla do mestského parku pri Železničnej

stanici v Košiciach, kde som sa predtým stretávala s kamarátmi. Keď som prišla na takú malú čistinku medzi kríkmi, prišiel tam za mnou jeden muž a ponúkol mi cigaretu... Potom sa postavil predo mňa, stiahol si šušťáky a slipy, a nútil ma, aby som ho vyfajčila. Vyhrážal sa mi a po celý čas ma silne držal za ramená. Bála som sa ho a tak som mu to urobila...," opísala pred senátom potupný akt 17-ročná Michaela.

Dodala, že ešte počas ´orálu´ jej neznámy muž prikázal, aby si stiahla nohavičky, pretože sa s ňou chce milovať. Keď sa dozvedel, že má ´krámy´, opäť s pomocou vyhrážok, ju nútil pokračovať v orálnom sexe dovtedy, kým nedosiahol vyvrcholenie. "Naplo ma na zvracanie... Potom mi prikázal, aby som si k nemu sadla a zafajčila si s ním cigaretu. Urobila som čo chcel, a keď sme dofajčili, povedal, že s ním pôjdem na autobusovú stanicu, že mi tam ukáže mojich priateľov," vypovedala Michaela. Ako ďalej uviedla, keď prišli k reštaurácii Park, násilník jej prikázal, aby ho tam počkala. No len čo sa vzdialil, ušla zo strachu do parku, kde stretla priateľa Miroslava G. Povedala mu, čo sa jej stalo a on jej navrhol, aby to išla oznámiť na železničnú políciu, ktorá má sídlo v budove železničnej stanice.

Vyšetrovanie ukázalo, že mužom, ktorý 6. júna lanského roka prinútil Michaelu k orálnemu styku a v kríkoch parku sa ju pokúsil aj znásilniť, bol 44-ročný Košičan Eugen H. "To vôbec nie je pravda. Ja som na tej čistinke v kríkoch bol skôr, ako tam ona prišla. Videl som, ako si pichá injekciu, keď ma zbadala, chcela, aby som jej vytiahol striekačku z ruky, ale neurobil som to. Prišla za mnou a pýtala si cigaretu. Dal som jej ju. Chvíľu sme sa spolu rozprávali, vyrukovala s tým, či by som jej nedal peniaze na víno... Nepopieram, že som s ňou mal orálny sex, ale bolo to s jej súhlasom, nie preto, že som ju k nemu donútil... Žiadny ďalší sex som už od nej nechcel," bránil sa pred súdom Eugen.

Zdôraznil, že keby išlo z jeho strany o násilie, mohol zdúchnuť, čo neurobil. Naopak, šiel s ňou k autobusovej stanici, pretože chcela ísť do pohostinstva Potkan, aby sa pozrela, či tam nie sú jej kamaráti. Pri reštaurácii Park sa pri nej jeden pristavil, preto ju s ním nechal a šiel za manželkou, ktorá sedela na lavičke.

Michaelin kamarát Miro sa na súd neunúval, z čítania jeho výpovede však vyplynulo, že v inkriminovaný deň k nemu v parku pribehla veľmi rozrušená. "Povedala mi, že ju ten chlap prinútil, aby ho vyfajčila, že ju chcel aj znásilniť a vyhrážal sa jej pritom zabitím... Presvedčil som ju, že pôjdeme spolu na políciu. Cestou k budove železničnej stanice mi ho ukázala, sedel na lavičke," vypovedal pred vyšetrovateľom Miro.

Ďalšia svedkyňa Lenka však uviedla, že keď prišla s tetou Jolanou pred železničnú stanicu, videla obžalovaného, ako sa prechádza s mladým dievčaťom a idú smerom do parku. "Tam sa od nej odpojil a prišiel si sadnúť ku mne a k tete, ktorá je jeho družkou na lavičku. Po chvíli tam prišlo aj to dievča, s ktorým sa predtým prechádzal spolu s nejakým chlapcom (bol ním Miro). To dievča plakalo, bolo celé roztrasené a chlapec žiadal od Eugena 50 korún s tým, že ak mu ich nedá, pôjdu na políciu," uviedla svedkyňa. Skoro navlas rovnako opísala uvedenú situáciu aj družka obžalovaného.

Hodnovernosť Michaelinej výpovede zisťovala formou psychologického vyšetrenia znalkyňa. Z jej zistení vyplynulo, že táto 17-ročná dievčina je osobnosť s nadpriemerným intelektom, rozumovo bystrá, rýchla, pohotová. Má výborné pamäťové schopnosti, ale na druhej strane aj sklony k depresii... Je samotárka, narkomanka, chýba jej láska a pocit bezbečia. Napriek uvedenému, záver znalkyne znel, že výpoveď Michaely je použiteľná v trestnom konaní.

Preveriť duševný stav obžalovaného bolo úlohou znalcov z odvetvia psychiatrie. Tí dospeli k záveru, že u neho ide o primitívnu, nevyrovnanú osobnosť s podpriemerným intelektom a asociálnymi rysmi. V čase činu nebol duševne chorý a bol schopný svoje konanie ovládať. Sexuálnu úchylku u neho nezistili. Obžalovaný bol v minulosti šesťkrát súdne trestaný pre násilnú a majetkovú trestnú činnosť. Pred vzatím do vyšetrovacej väzby, v ktorej je od 7. júna lanského roka, nikde nepracoval a z miesta bydliska ho bližšie nevedeli charakterizovať.

Zatiaľ, čo prokurátor trval na uznaní Eugenovej viny v zmysle obžaloby, jeho obhajca navrhol senátu, aby ho oslobodil a prepustil na slobodu. Argumentoval pritom nevierohodnosťou výpovede poškodenej. Poukázal i na fakt, že k údajnej trestnej činnosti jeho mandanta malo dôjsť na frekventovanom mieste, a že poškodenej nič nebránilo volať o pomoc.

Senát Okresného súdu Košice I rozhodol inak. Uznal Eugena H. vinným v zmysle obžaloby a naparil mu dva roky a pre výkon trestu ho zaradil do druhej nápravnovýchovnej skupiny. K tomuto rozhodnutiu súd dospel na základe vykonaných dôkazov, s prihliadnutím na závery znalcov a výpoveď Michaely, ktorá uviedla, že poslúchala obžalovaného len preto, že sa ho bála. Keďže obžalovaný, aj prokurátor sa vzdali odvolania, rozsudok je právoplatný.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte
 2. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac?
 5. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom
 6. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť
 7. Nabrali odvahu bojovať ďalej
 8. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie?
 9. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie
 10. Nový Hyundai i30 Fastback N má emócií na rozdávanie
 1. VIDEOrecenze autokamery MiVue C380 Dual - hodnotí youtuber DIY!
 2. Môže byť občan Európskej únie ako spoločník v slovenskej s.r.o.?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 5. Mliečny sortiment privátnych značiek boduje o spotrebiteľov
 6. Atos sa stal servisným partnerom roka spoločnosti IBM
 7. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 8. Na toto si dajte pozor pri bielej karte
 9. Košickí študenti sa budú učiť anatómiu vo virtuálnej realite
 10. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 1. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie 37 150
 2. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac? 20 955
 3. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť 19 422
 4. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie? 17 970
 5. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte 11 787
 6. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým? 7 317
 7. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku 5 693
 8. Toto sú zdravotné problémy, o ktorých muži nehovoria 4 913
 9. Hľadáte tip na výlet s autom? Navštívte krásne horské priesmyky 3 879
 10. Telefóny sme zakázali, deti spolu nekomunikovali 3 683

Neprehliadnite tiež

Vlámal sa do krčmy, na pomoc si vzal trinásťročné dievča

Mladíkovi hrozí väzenie až na desať rokov, slečna stíhaná nebude.

Miestny mladík kradol alkohol aj nealkoholické nápoje.

Vedenie Košíc a dopravného podniku zviedlo boj s odborármi o linku H

Keď niektorí vodiči cukli, zostal jediný. Potom prišli pomôcť ešte dvaja.

Tento autobus mimoriadnej linky H bol počas štrajku zamestnancov DPMK jedinou záchranou pre mnohých cestujúcich.
Ilustračné foto.

Primátor: Pred 1. júlom sa o mzdách v DPMK nerozhodne

Polaček nechce sľubovať niečo konkrétne, o čom nerozhoduje sám.

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočnerovu SMS Haščákovi má dokresľovať nahrávka. Polícia o nej mlčí

Vyšetrovateľ Kyselica potvrdil, že tlaky na jeho osobu boli viackrát.

Zadržanie Mariana Kočnera na Najvyššom súde.

Oroschova kázeň mohla ovplyvniť voľbu prezidenta (video)

Rada pre vysielanie začala správne konanie aj voči RTVS a TA3.

Ján Orosch.
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Pavol Rusko nám pripomína, z akého hnoja vyrástlo Slovensko

Proti Mečiarovi bojovali aj zločinci.

Peter Tkačenko
Píše Richard Sulík

Máte málo dlhov? Obráťte sa na Ivana Mikloša

Ad: SaS myšlienky o eurozóne dotiahli. Bohužiaľ

Richard Sulík.

Už ste čítali?

MS v hokeji 2019