vynímajú tri stromy nad hladinou Hornádu a nad nimi sa trblietajú nebeské telesá. Erb vytvorili heraldici podľa starej pečate.
Na prvé počutie je informácia o tom, že erb sedemstoročnej obce vytvorili až teraz neuveriteľná, ale ako nám povedal starosta obce Cyril Hudák, vysvetlenie je prozaické a možno aj trochu nezvyčajné. "Pred štyrmi rokmi sme v materiáloch pri štúdii na zvony objavili erb, o ktorom sme si mysleli, že patrí našej obci. Nešlo nám len do hlavy, prečo je v erbe strapec hrozna. Inak všetky údaje o erbe sedeli. Tiež pochádzal z roku 1302, ako sa datuje prvá písomná zmienka o obci a erb naznačoval, že obec leží na pravom brehu Hornádu, ako aj Kokšov-Bakša. Napriek tomu sme sa spojili s heraldikmi, aby sme neurobili nejakú chybu. Nakoniec Mgr. Anna Tkáčová našla v archíve v Budapešti dôkaz o tom, že tento erb patrí maďarskej obci Sant Istvan Baksa. Tá je zaujímavá pre nás i tým, že tiež kedysi ležala na pravom brehu Hornádu ako my, ale po povodniach sa presídlila na ľavý breh. Aby sme neurobili nejakú chybu, tak sme tento nájdený erb nedali vysvätiť a požiadali sme heraldickú komisiu, aby nám vytvorili náš erb podľa starej pečate. Tak sa i stalo a 26. augusta sme získali oficiálne povolenie na terajší erb."
Podľa slov starostu vytvorenie už pravého erbu ich stálo nemálo financií, ale chceli sa dozvedieť pravdu a dať veci do poriadku. Dedina Kokšov-Bakša má totiž zaujímavú históriu, ktorá môže mnohých laikov pomýliť. Veď len jej nezvyčajný názov sa od jej vzniku menil osemnásťkrát. Meno Kokšov-Bakša sa začalo používať až po roku 1945. V rokoch 1739 až 1742 bola dedina skoro vyľudnená, kvôli morovej epidémii, ale i po týchto ťažkých rokoch sa obyvatelia opätovne pozviechali a budovali nanovo. Celú históriu obce dôkladne spracovala A. Tkáčová v knihe O Kokšove-Bakši, ktorej uvedenie do života bolo práve na oslavách 700. výročia obce.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári