Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 23. máj, 2019 | Meniny má Želmíra
Nájdete nás na webe

Bol k nej milý, kým mu neoznámila, že sa s ním rozchádza

Košice - "V ten večer mi Hassan zavolal domov, že chce prísť ku mne. Boli u mňa kamarátky, ktoré odišli krátko po tom, čo prišiel on. Povedala som

mu, že už s ním nechcem byť, pretože ma obmedzuje... Začal ma prehovárať, plakal, prosil, nepochopil, že ho nechcem... Trvala som na tom, že sa rozídeme. Chytil ho amok, chcel, aby som mu vrátila kľúče od bytu. Vstala som, že mu ich donesiem, vtedy mi dal facku. Povedala, aby som si pozbierala osobné veci, že ideme k nemu a ráno pôjdem od neho do školy. Vyhrážal sa mi, že ak nie, tak ma zbije do krvi..." líčila incident, ku ktorému došlo 10. októbra lanského roka, plačúca blondínka.

Ako z jej výpovede pred senátom Okresného súdu Košice II ďalej vyplynulo, Hassan, bol od konca roka 2000 jej intímny priateľ. Chodila k nemu do bytu, často, asi každý druhý deň sa milovali najčastejšie u neho... Problémy medzi nimi začali v lete lanského roka, pretože s ňou chcel tráviť všetok jej voľný čas, zakazoval jej vraj chodiť von samej, resp. s kamarátkami a spolužiakmi. V ten večer, keď ako tvrdila, ju donútil ísť k nemu do bytu, kde sa odviezli spolu taxíkom, ju znásilnil.

"Doma sa tváril, akoby sa nič nebolo stalo. Pripravil niečo jesť, núkal ma, ale ja som jedla len málo, pretože ma boleli ústa od facky, čo ma predtým udrel. Potom sa osprchoval, povedal, že si ideme ľahnúť. Chcel sa milovať, ja som nechcela, plakala som, nech mi dá pokoj... Začal sa mi vyhrážať, že zabije mňa, mamu, babku, podpáli dom.Nadával mi, proti mojej vôli mi vyzliekol tepláky spolu s nohavičkami a znásilnil ma... Bála som sa ho, mal niečo v očiach... Nikdy predtým taký nebol. Bála som sa, že keď sa budem vzpierať, bude to ešte horšie," slzila Lívia. Zdôraznila, že ráno chcela odísť do školy električkou, ale on trval na tom, že jej zavolá taxík a aj to urobil. Ako ďalej uviedla, pred školou stretla svoju najlepšiu priateľku Martinu, s ktorou sedela v jednej lavici. Jej a potom ešte spolužiačke Vladimíre sa zdôverila s tým, čo sa jej stalo.

Po skončení vyučovania bola na nákupe s babkou. Tá sa o ňu starala počas neprítomnosti jej mamy, ktorá pracovala ako čašníčka v Rakúsku. Babka chcela kúpiť Lívii na narodeniny kabát, dohodli sa predtým, že pôjdu spolu do OD Tesco. Tam ho však nekúpili, podarilo sa im to až v jednom z viacerých obchodov, ktoré prešli na Hlavnej ulici. Medzitým si oddýchli pri kávičke, Hassan volal Lívii viackrát na mobil, babka tušila, že sa niečo deje a volala ju na večeru, no vnučka jej svojich problémoch nič nepovedala.

Na otázku predsedníčky senátu prečo sa jej nezdôverila a nešla spať k nej, keď sa tak veľmi bála Hasana, Lívia plačúc vykrikovala "ja neviem, ja neviem..."

Dvadsaťpäťročný Libanončan Hassan, ktorý v Košiciach študuje, znásilnenie Lívie poprel. "Najprv sme vychádzali spolu veľmi dobre. Neskôr sa náš vzťah začal zhoršovať. Zrazu sme mali veľa problémov, o ktorých som chcel s Líviou hovoriť. Odmietala so mnou diskutovať, neskôr, najmä po udalostiach v Amerike, sa vyjadrovala v tom zmysle, že má strach z Arabov. Zahrávala sa so mnou a s mojimi citmi. Toho 10. októbra sme sa pohádali, nezdržal som sa a dal som jej facku... Do môjho bytu však odišla dobrovoľne, urobil som večeru, milovali sme sa, nijakým spôsobom nedala najavo nechuť, neodmietala sa so mnou milovať. Ráno som jej zavolal taxík a odišla do školy," bránil sa pred súdom Hassan.

Libanončan sa však pred súdom zodpovedal aj z ďalšieho trestného činu a to zo sexuálneho násilia, ktorého sa mal dopustiť vlani 11. októbra, teda deň po tom, čo mal Líviu znásilniť. Lívia uviedla, že keď sa vracala z nákupov z babkov, Husajn ju čakal pred blokom, kde býva a šiel s ňou do bytu. Tam ju presviedčal, že všetko bude dobre. Odmietala ho, ale on ju ťahal do spálne. "Pýtala som sa prečo to robí, prosila, aby mi dal pokoj. Posadil ma na posteľ, roztrhol nohavičky a násilím ma vyzliekol donaha. Chcel, aby som ho fajčila...Kľakol si predo mňa a rukami mi chytil hlavu, prinútil ma, aby som mu ho zobrala do úst, potom ma hodil na posteľ, priľahol a znásilnil," tvrdila plačúca Lívia.

"Myslel som si, že sme normálny milenecký pár, ktorý sa ľúbi, že okrem mňa nikoho nemá. Teraz viem, že ma zneužívala, chcela len moje peniaze. Nič z toho, čo mi kladie za vinu obžaloba, som nespáchal. Vždy sme sa milovali dobrovoľne, ak nechcela, rešpektoval som to. Boli isté veci, ktoré sa mi na Lívii nepáčili, ale toleroval som ich, pretože ubližovala sebe, nie mne. Išlo o alkohol, nepáčilo sa mi, že pila tak, že bola opitá, fajčila, chodila po nociach... Rozprával som sa ňou o tom, ale zakázať som jej to nemohol. Ja sám mám tiež jeden zlozvyk hazardné hry, hrávam Bingo.." uviedol Hassan. Zdôraznil, že to, čo zmenilo jeho názor na Líviu, boli peniaze, ktoré našiel u nej v byte v šuflíku krátko potom, čo mu povedala, že žiadne nemá. Myslel na to najhoršie... Bola prekvapená, keď jej ich ukázal. Ubezpečila ho, že patria jej mame a tá to na pojednávaní potvrdila.

Obžalovaný okrem iného uviedol, že jeho ročné štúdium u nás, stojí jeho otca-klenotníka v Libanone, 400 tisíc korún ročne. Ďalších 15-20 tisíc dostáva od neho každý mesiac... Uviedol to v súvislosti s tým, že na základe uvedených finančných dotácií, musel rešpektovať aj želanie otca, ktorý si praje, aby sa neoženil so žiadnou Európankou, ale našiel si manželku u nich doma. Hassan pred súdom uviedol, že na začiatku jeho vzťahu s Líviou, s ktorou sa spoznal po tom, čo mal tri vzťahy pred ňou, jej o otcovom prianí a o tom, že sa po skončení štúdia vráti domov, povedal. Dodal, že po návrate z Libanonu, jej daroval strieborný náhrdelník, 4 prstene, a aj predtým jej u nás kúpil dva páry strieborných náušníc, kúpil jej bundu za 6 tisíc, svetrík za 3 tisícky a drobné darčeky.

Pojednávanie bolo odročené na november, senát bude pokračovať vo vypočúvaní svedkov.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte
 2. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac?
 5. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom
 6. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť
 7. Nabrali odvahu bojovať ďalej
 8. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie?
 9. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie
 10. Nový Hyundai i30 Fastback N má emócií na rozdávanie
 1. VIDEOrecenze autokamery MiVue C380 Dual - hodnotí youtuber DIY!
 2. Môže byť občan Európskej únie ako spoločník v slovenskej s.r.o.?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 5. Mliečny sortiment privátnych značiek boduje o spotrebiteľov
 6. Atos sa stal servisným partnerom roka spoločnosti IBM
 7. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 8. Na toto si dajte pozor pri bielej karte
 9. Košickí študenti sa budú učiť anatómiu vo virtuálnej realite
 10. OMV Slovensko prináša novinky od Braňa Križana
 1. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie 37 150
 2. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac? 20 955
 3. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť 19 422
 4. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie? 17 970
 5. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte 11 787
 6. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým? 7 317
 7. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku 5 693
 8. Toto sú zdravotné problémy, o ktorých muži nehovoria 4 913
 9. Hľadáte tip na výlet s autom? Navštívte krásne horské priesmyky 3 879
 10. Telefóny sme zakázali, deti spolu nekomunikovali 3 683

Neprehliadnite tiež

Vlámal sa do krčmy, na pomoc si vzal trinásťročné dievča

Mladíkovi hrozí väzenie až na desať rokov, slečna stíhaná nebude.

Miestny mladík kradol alkohol aj nealkoholické nápoje.

Vedenie Košíc a dopravného podniku zviedlo boj s odborármi o linku H

Keď niektorí vodiči cukli, zostal jediný. Potom prišli pomôcť ešte dvaja.

Tento autobus mimoriadnej linky H bol počas štrajku zamestnancov DPMK jedinou záchranou pre mnohých cestujúcich.
Ilustračné foto.

Primátor: Pred 1. júlom sa o mzdách v DPMK nerozhodne

Polaček nechce sľubovať niečo konkrétne, o čom nerozhoduje sám.

Hlavné správy zo Sme.sk

Kočnerovu SMS Haščákovi má dokresľovať nahrávka. Polícia o nej mlčí

Vyšetrovateľ Kyselica potvrdil, že tlaky na jeho osobu boli viackrát.

Zadržanie Mariana Kočnera na Najvyššom súde.

Oroschova kázeň mohla ovplyvniť voľbu prezidenta (video)

Rada pre vysielanie začala správne konanie aj voči RTVS a TA3.

Ján Orosch.
STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Pavol Rusko nám pripomína, z akého hnoja vyrástlo Slovensko

Proti Mečiarovi bojovali aj zločinci.

Peter Tkačenko
Píše Richard Sulík

Máte málo dlhov? Obráťte sa na Ivana Mikloša

Ad: SaS myšlienky o eurozóne dotiahli. Bohužiaľ

Richard Sulík.

Už ste čítali?

MS v hokeji 2019