Korzár logo Korzár Košice
Nedeľa, 26. máj, 2019 | Meniny má Dušan
Nájdete nás na webe

Supako-Nova vlastniaca sieť potravín vstúpila do likvidácie

Košice - O problémoch spoločnosti Supako-Nova sme sa dozvedeli hneď z dvoch nezávislých zdrojov - od odberateľa obávajúceho sa o svoje peniaze a od

ľudí, ktorých prekvapila v utorok situácia v predajni potravín v košickom obchodnom dome Modrák na Furči. "V predajni sa riadne predávalo, keď tu zrazu nabehli nejakí ľudia s čiernymi šerifmi. Predavačky museli nechať prácu a predajňa sa zatvorila," dozvedeli sme sa od nášho čitateľa. Včera pri našej návšteve už bola predajňa zatvorená, na dverách visel oznam "Inventúra".

Oslovili sme dodávateľa, o ktorom sme sa dozvedeli, že má problémy so spoločnosťou Supako-Nova. "Spoločne s ďalšími veriteľmi podávame trestné oznámenie," povedal nám na úvod. "Krátko pred zrušením firmy nás totiž členka dozornej rady pani Eva Šoltesová informovala, že všetko je v poriadku a že môžeme ďalej dodávať svoj tovar do ich predajní. Na otázku, kedy nám splatia faktúry, odpovedala, že peniaze už poslali na náš účet. Pritom ich doposiaľ nemáme. Tieto informácie preto pokladáme za zavádzajúce a rozhodli sme sa podať trestné oznámenie. Pokúšali sme sa skontaktovať aj s riaditeľom firmy, žiaľ, nepodarilo sa nám to," uviedol MVDr. Marián Braxatoris, ktorý ako fyzická osoba vlastní pekáreň Braxi. Tá do siete predajní spoločnosti Supako-Nova dodávala pekárenské výrobky.

"Každý deň sme im vozili čerstvé pečivo. Zároveň sme od nich odoberali to, ktoré počas predchádzajúceho dňa nepredali. Mali teda stále čerstvý tovar, zaň mali večer v pokladni tržbu, ale my svoje peniaze nemáme," podotkol M. Braxatoris. Zdôraznil, že táto pohľadávka pre jeho firmu znamená existenčné problémy. Zamestnáva šesť pracovníčok. "Ja potrebujem peniaze na odstupné pre ich vyplatenie. Ak si nevymôžem túto pohľadávku, asi budem musieť predať byt," dodal.

Pán Braxatoris o sebe povedal, že začal v Košiciach podnikať ako prvý. Robí ako živnostník už 13 rokov. Najväčšie problémy podobného druhu ako teraz so Supakom mal pred dvomi rokmi so Zdrojom. Teraz mu Supako-Nova dlhuje takmer 200-tisíc korún, čo pre malú pekáreň znamená vážny problém.

Odberateľ sa začal zaujímať o to, či firma Supako-Nova nemá aj nejakých dlžníkov, aby mohol urobiť zápočet pohľadávok a záväzkov. Zatiaľ sa mu však žiadnych zistiť nepodarilo.

Dozvedeli sme sa, že zhruba pred mesiacom prestala firma prevádzkovať predajňu aj v obchodnom dome Merkúr, kde už má potraviny iná spoločnosť. Podľa našich zistení mal Supako-Nova vlastniť sieť zhruba 45 predajní. Chceli sme si túto informáciu overiť. Rovnako tak nás zaujímalo, čo sa vlastne momentálne deje v Modráku, kedy dostanú predavačky svoje výplaty a najmä sme chceli zistiť niečo o príčinách súčasných problémov. Zašli sme preto do košickej pobočky tejto spoločnosti v obchodnom dome Mier. Spoločnosť má podľa obchodného registra svoje sídlo v Gelnici.

Na dverách firmy visel oznam čiastočne vysvetľujúci súčasné dianie. "Akcionári spoločnosti Supako-Nova rozhodli na mimoriadnom valnom zhromaždení o zrušení spoločnosti likvidáciou a ustanovili likvidátora - JUDr. Ľudmilu Kavuličovú. Pohľadávky treba prihlásiť na adresu likvidátora do 90 dní od doručenia oznamu."

V košickej pobočke sme z vedenia firmy zastihli len členku predstavenstva Nadeždu Štefankovú. Tá nás odmietla o čomkoľvek informovať, hoci sme sa zaujímali aj o históriu firmy a príčiny súčasných problémov, o čom zrejme by malo mať vedenie lepšie informácie ako likvidátorka. Pani Štefanková nás však najskôr odkázala na ňu. Na naše naliehanie nás potom odporučila na riaditeľa a predsedu predstavenstva Ing. Jozefa Paliska s dodatkom, že nevie, kde by mohol byť a že kontakt na neho nemá. Skúšali sme to ďalej a tak nás odkázala na akcionárov, kto je však akcionárom, nám odmietla povedať.

Podarilo sa nám zistiť domáce telefónne číslo na riaditeľa Ing. Jozefa Paliska. Zdvihol nám nejaký pán, ktorý povedal, že nie je doma. Nechali sme preto kontakt na seba aj so žiadosťou, aby nám zavolal a poskytol vysvetlenie. Do našej uzávierky sa tak nestalo. Likvidátorku spoločnosti sa nám včera zohnať nepodarilo.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali
 2. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 3. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 4. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac?
 5. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom
 6. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť
 7. Nabrali odvahu bojovať ďalej
 8. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie?
 9. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie
 10. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku
 1. Deťom v Poluse je venovaný celý mesiac jún
 2. Tesco na Slovensku dosiahlo jeden z cieľov udržateľného rozvoja
 3. Týždenníky MY prichádzajú s veľkou novinkou
 4. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali
 5. O2: Záujemcov o eKasu vybavujeme flexibilne
 6. VIDEOrecenze autokamery MiVue C380 Dual - hodnotí youtuber DIY!
 7. Môže byť občan Európskej únie ako spoločník v slovenskej s.r.o.?
 8. ČSOB podporuje podnikateľov a malé firmy
 9. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým?
 10. Mliečny sortiment privátnych značiek boduje o spotrebiteľov
 1. Rušia vás susedia? Toto na nich zaberie 31 208
 2. Termínovaný vklad alebo stavebné sporenie. Čo sa oplatí viac? 25 182
 3. Šok pri servisnej prehliadke! Za toto už neplaťte 21 167
 4. Pravda o šalátových uhorkách. Vydržia bez plastovej fólie? 14 863
 5. Top desať pobytových zájazdov, ktoré si nenechať ujsť 9 399
 6. Telefón počas šoférovania vás môže vážne ohroziť. Čo s tým? 9 289
 7. Zažite vašu vysnívanú dovolenku na Bali 9 221
 8. Bezstarostná klíma len za 35 € mesačne a s doživotným servisom 3 560
 9. Top dvadsaťpäť hotelov na rodinnú dovolenku 3 045
 10. Nabrali odvahu bojovať ďalej 1 902

Neprehliadnite tiež

Farmárovi Oravcovi ponúkal jeho príbuzný zbrane, bitku i streľbu

Na košickom súde pokračovala kauza nákupu výbušnín. Odzneli nahrávky.

Marcel H. prišiel na pojednávanie maskovaný parochňou z hustých havraních vlasov.

Za kosenie mesto dáva státisíce eur. Pravidlá sa menia

Verejná súťaž je ukončená, začína sa kosiť.

Prešovčania sa sťažujú na nepokosené mesto.

Mal prezývku košický Garrincha. Július Kánássy hráva aj ako 85-ročný

Cenu pre najstaršieho futbalistu nehodlá prepustiť inému.

Na toto mužstvo Lokomotívy Košice z päťdesiatych rokov minulého storočia si pamätajú už len nemnohí priaznivci futbalu. Zľava stoja: Nepko, P. Fecko, Hledík, Kánássy, A. Polák, Cestický. V podrepe: Greškovič, Iľko, Škultéty, Gašparík, Košč.

Hlavné správy zo Sme.sk

Hokejisti Fínska oslavujú majstrovský titul po víťazstve nad Kanadou na MS v hokeji 2019.

Beblavý: Kiska má stále odo mňa pozvánku (rozhovor)

So spoluprácou s PS je Miroslav Beblavý spokojný.

Miroslav Beblavý
Miroslav Šatan počas slávnostného ceremoniálu uvedenia nových laureátov do hokejovej Siene slávy IIHF. Bratislava, 26. máj 2019.

Už ste čítali?

MS v hokeji 2019