Mrcina čierneho psa už niekoľko týždňov leží na Palackého
Košice - Pohoršene nám v stredu ráno vyrozprávala svoj otrasný zážitok naša čitateľka."Na Palackého ulici oproti autobusovej stanici som vystúpila
Eva Mikulová
Externý prispievateľ
Písmo:A-|A+ Diskusia nie je otvorená
Košice - Pohoršene nám v stredu ráno vyrozprávala svoj otrasný zážitok naša čitateľka.
"Na Palackého ulici oproti autobusovej stanici som vystúpila na zastávke a dav ľudí ma viedol smerom k dopravnej značke - zákaz vjazdu. A tam pod ňou ležal zdochnutý čierny pes. Takmer som na neho stúpila a z hnusu som si ozvracala blúzku. Je už v rozklade a podľa slov okoloidúcich ľudí tam leží aspoň týždeň. Je zarážajúca ľahostajnosť ľudí, ktorí okolo zdochliny dennodenne prechádzajú. Preto vás prosím, aby ste zavolali veterinárnu asanačnú službu, aby zdochlinu odpratali."
My, samozrejme, s našou čitateľkou súhlasime, ale noviny nemôžu suplovať občianske povedomie. Občania majú tiež právo informovať veterinárnu asanačnú službu. Keďže naša čitateľka túto možnosť nevyužila, ale posunula to nám, zatelefonovali sme na asanačnú službu my.
Podľa slov majiteľa súkromnej veterinárnej asanačnej služby MVDr. Martina Krála môžu občania takéto prípady hlásiť na ich telefónne číslo 671 0057, alebo 0905 377 074. "Máme zriadenú non-stop 24-hodinovú službu. Aj k tomuto zdochnutému čiernemu psovi na Palackého ulici okamžite posielam technikov. Nemohli sme to urobiť skôr, lebo nám to nikto nehlásil."
Podľa slov M. Krála zdochnuté zvieratá najprv uložia do mraziaceho boxu a potom poputujú do kafilérie. "Ľudia nám však môžu hlásiť aj zatúlaných psov. V tom prípade zatúlané zviera odchytíme a 10 dní držíme v karanténe v Barci, kým sa neprihlási majiteľ. Keď majiteľa nenájdeme, musíme, žiaľ, psíka utratiť."
Pánov zabehnutých psov hľadajú pracovníci asanačnej služby aj pomocou lysetiek (známok o očkovaní na obojku). Pomocou nich sa spoja s príslušným veterinárnym lekárom, ktorý psa očkoval a ten podľa evidenčného čísla na známke dokáže nájsť v kartotéke meno majiteľa.
"Ale keď sa pes stratí, majitelia už vedia, že sa majú informovať u nás a väčšinou sa pes šťastne vráti do rúk domáceho pána. Máme tiež veľa prípadov, keď psov, ktorí sú v dobrom stave, neutratíme po desiatich dňoch, i keď sa majiteľ nenašiel. Radšej ho darujeme do dobrých rúk. Ľudia sa už totiž k nám chodia pýtať, či si nemôžu takýchto psíkov odniesť. Radi im vyhovieme," dodal M. Král.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári