ťročnicu v únii a aké výhody a nevýhody pocítili.
Pripravila:
Marek, študent
Peter, projektový manažérLenka, študentkaŠtefan, dôchodcaErnest, dôchodca
Neviem a je mi to jedno. Vôbec ma to nezaujíma. Nie je to pre mňa dôležitý dátum. Zaznamenal som, že sa zmenila mena, ale asi to nie je dobré. Väčšina ľudí totiž bola zvyknutá na starú menu a treba sa preorientovať na novú. Jednou z výhod je asi lepšie cestovanie.
Vnímam to pozitívne. Najmä z pohľadu cestovania nie sú už prekážky. Cestoval som počas celého obdobia, najprv bol zjednodušený prechod cez hranice, potom samotný Schengen. A samozrejme, od tohto roku nová mena. Negatíva momentálne nevidím.
Je to dobré. Najmä, že sa pre mladých ľudí otvoril trh. Takisto sme sa priblížili k iným krajinám aj eurom. Negatíva sú hádam v tom, že sme ovplyvňovaní, lebo sme nováčikovia v únii, diktujú nám niektoré podmienky, ktoré musíme splniť. Ale bol to dôležitý krok.
- Samozrejme, je to celkovo dobré. Nie sme izolovaní od ostatných. Sú aj negatíva, ale o tých nebudem hovoriť. To už je politika a tým sa už nezaoberám. Oslavovať však tento dátum nebudem, nemám čo. Oslavoval by som, keby sa vrátila federácia.
Vynikajúco. Vstup nám priniesol hlavne to, že sme sa dostali do spoločnosti, v ktorej je lepšie, ako bolo. Novú menu sme však prevzali priskoro, ale ináč je to dobé. Nepáči sa mi to, že my dôchodcovia máme slabé dôchodky. Niekto asi niekde spravil chybu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári