KOŠICE. Pri oplotení parku vo Veľkej Ide v okrese Košice - okolie dvojica neznámych páchateľov lúpežne prepadla 58-ročnú Teréziu zo spomínanej obce. Páchatelia žiadali od ženy peniaze, potom ju jeden z útočníkov udrel do tváre, následkom čoho spadla na zem.
"Bili ju a kopali po celom tele. Potom jej ukradli kabelku, v ktorej mala občiansky preukaz, bankomatovú kartu, peňaženku s hotovosťou 62 € a mobilný telefón. Žena utrpela zranenia s doposiaľ nestanovenou dĺžkou liečenia," vysvetlila zástupkyňa hovorkyne KR PZ v Košiciach Jana Mésarová.
Vyšetrovateľ ÚJaKP OR PZ v Košiciach – okolie začal trestné stíhanie vo veci za zločin lúpeže, páchateľom hrozí osemročný pobyt za mrežami.
Vyzliekli ju
Pod zámienkou vrátenia ukradnutého kufra doposiaľ neznámy páchateľ vylákal ku garážam na Krivej ulici 45-ročnú ženu z okresu Stará Ľubovňa. Pomocou ďalšieho neznámeho muža ju vyzliekli z nohavíc a spodného prádla a položili na zem. "Keď jeden z mužov odišiel, druhy jej z rúk násilím vytrhol peňaženku s hotovosťou 170 € a z kufra ukradol mobilný telefón."
Obeť lúpeže zranenie neutrpela, krádežou jej vznikla škoda 300 €. Policajný vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie za zločin lúpeže.
Prepadol ju vo výťahu
Vo výťahu na Hronskej ulici bola neznámym páchateľom lúpežne prepadnutá 70-ročná žena z Košíc. Spoločne s ním nastúpila do výťahu, no netušila, že sa z neho vykľuje násilnícky lupič.
"Útočník ju fyzicky napadol a snažil sa jej z krku strhnúť retiazku s príveskom. Došlo k zápasu a páchateľ jej retiazku nakoniec ukradol a ušiel. Poškodená žena utrpela ľahké zranenie ruky, ktoré si nevyžiadalo lekárske ošetrenie," vysvetlila J. Mésarová.
Krádežou jej vznikla škoda 172 €. Vyšetrovateľ PZ v Košiciach začal trestné stíhanie za zločin lúpeže.
Autor: krs
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári