KOŠICE. Kým sa skupina pri prvom albume Motýľ iba hľadala, Sústavy 2 charakterizujú ich tvorbu a smerovanie jasnejšie.
"Súvisí to s tým, že sme viac dozreli a rozhodli sa tvoriť peknú hudbu, ktorá nebude tešiť iba nás, ale aj okolie," hovorí líder skupiny Andrej Studenčan.
Ten spolu s kapelou nahral päť nových skladieb, pridal ich k piatim z predošlého albumu a urobili tak kompiláciu desiatich slovenských pesničiek.
Texty aj o Bohu
Kapela spolu funguje štyri roky a má za sebou mnoho koncertov na Slovensku a v Čechách. Stretnúť ste ich mohli tiež na súťažiach Coca-Cola PopStar, Košický Zlatý poklad či US Steel Talent Night. Niektoré z nich aj vyhrali a natočili svoj prvý videoklip k singlu Šťastné sú dni.
"Najviac nás však napĺňa nahrávanie. Na CD znie každá kapela lepšie ako v skutočnosti," smeje sa Andrej, ktorý dopĺňa, že niet nad živé koncertovanie.
Texty, ktoré na ich novom albume nájdete, majú netradičný motív. "Väčšina textov, ktoré píšem, sa priamo či nepriamo týkajú môjho vzťahu s Bohom a Ježisom Kristom. Nie sme typická gospelová kapela, ale všetci sme kresťania a bol to práve Boh, ktorý zmenil naše životy. Každý deň s ním je pre nás nekonečnou inšpiráciou," hovorí presvedčene.
Nový hudobný počin skupiny Outline pokrstí Marek Petráš, riaditeľ Rádia Košice a hosťovať na spoločnom koncerte už o pár dní bude mladá prešovská formácia Out Of Control.
Autor: pan
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári