KOŠICE. Takmer 150-tisíc eur je potrebných na riešenie havarijného stavu mostného objektu Trieda L. Svobodu, vedúceho na Sídlisko dargovských hrdinov. Jeho rekonštrukcia je nutná.
Súvislé opravy sa ešte nezačali
Rozpočet počíta s viacerými dopravnými stavbami, ktoré majú prispieť k skvalitneniu mestských komunikácií. Šetrenie sa dotkne niektorých z nich. So súvislými opravami sa zatiaľ nezačalo. V súčasnosti sa pripravujú výberové konania.
"V bežných výdavkoch je na cestnú dopravu vyčlenených takmer 6 miliónov eur. Naplánovaná je stavebná údržba a oprava komunikácií, dilatácia mostov, trhlín, zvodidiel, zábradlí, dlažby v centrálnej mestskej zóne, ale aj kosenie, výrub stromov, úprava podchodov, schodísk. Na súvislé opravy je z tejto čiastky navrhnutých 907 853 eur," uviedla hovorkyňa Lucia Mihoková.
Cesty dostanú nový povrch
V tomto roku, keď sa nič nezmení a nebude nutné šetriť ešte viac, chce mesto upraviť povrchy komunikácií na Triede SNP od Ondavskej po Festivalové námestie na Západe (299-tisíc €). Pokračovať bude v oprave a spádovaní cesty na Myslavskej ulici v Myslave (83-tisíc €). Cestári sa pustia do úpravy Lackovej a Žiackej ulice v Krásnej (100-tisíc €), odvodniť a opraviť chcú Clementisovu ulicu na Dargovských hrdinov (20-tisíc €). Odstrániť by sa mal aj havarijný stav pod komunikáciou na Kavečianskej ceste na Severe (249-tisíc €). Naplánované je aj zdrsnenie vozovky na Popradskej ulici od odbočky z Triedy SNP nad amfiteátrom po Ipeľskú (158-tisíc €).
Najviac na Moskovskú-Klimkovičovu
Podľa hovorkyne splátky za stavby formou PPP projektov za uplynulé tri roky ukroja z rozpočtu viac ako milión eur. Na výstavbu a rekonštrukciu ciest je z kapitálových výdavkov navrhnutých vyše 800-tisíc eur. Viac ako polovica je určená na prepojovaciu cestu Moskovská-Klimkovičova na Sídlisku KVP (498-tisíc €). Pokračovať by sa malo vo výstavbe cyklochodníka Baránok-Alpínka (166-tisíc €), tiež združeného cyklochodníka na Komenského (166-tisíc €) a chystá sa aj rekonštrukcia Hradbovej ulice.
Vo vlastníctve mesta sú aj chodníky a spevnené plochy. Tie bude správca opravovať v rámci bežnej údržby. V najbližšom čase sa začne robiť úprava parkoviska pri Verejnom cintoríne na Rastislavovej ulici.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári