Korzár logo Korzár Košice

E. Jakab: Pre voličov SMK je zárukou Bugár

Obyvatelia maďarskej národnosti môžu mať už čoskoro svoju druhú stranu. Túto alternatívu pripustil nielen vodca vzbúrencov v SMK a jej bývalý šéf Béla Bugár, ale aj krajský expredseda SMK v Košickom kraji Elemér Jakab.

E. Jakab. Predpokladá, že by novú stranu podporila vačšina voličov SMK, ako aj jeho poslaneckých kolegov v zastupiteľstve KSK.E. Jakab. Predpokladá, že by novú stranu podporila vačšina voličov SMK, ako aj jeho poslaneckých kolegov v zastupiteľstve KSK. (Zdroj: Judita Čermáková)

Ten si myslí, že do novej modernej strany, zastupujúcej nielen Maďarov, ale aj Slovákov žijúcich na národnostne zmiešanom území, by vstúpila väčšina súčasných členov SMK v kraji a zhruba 7-8 zo súčasných 13 poslancov SMK v krajskom zastupiteľstve.

KOŠICE. Úvahy o vzniku ďalšej strany pre maďarských voličov sú aktuálne už niekoľko týždňov, no na intenzite nabrali až po pondelkovom rokovaní vedenia SMK s trojicou "odbojných" a nateraz nezávislých poslancov NR SR Bélom Bugárom, Gáborom Gálom a Lászlóom Nagyom. Keďže krídlo okolo predsedu SMK Pála Csákyho sa so vzbúrencami nedohodlo, tí už čoraz hlasnejšie hovoria o svojom "prestupe" do iného maďarského politického klubu. E. Jakab vylúčil šuškandy, že by novú stranu mohla posilniť aj neúspešná prezidentská kandidátka Iveta Radičová (SDKÚ-DS).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Jakab: Vedenie SMK nás vytláča zo strany

Keď vidím, ako nás vedenie SMK doslova vytláča zo strany, je táto alternatíva čoraz reálnejšia, no zatiaľ by sme počkali na výsledky volieb do europarlamentu. Ak vznikne nová strana, bude aktívna nielen v južných častiach Slovenska. Nemyslím si, že by naši voliči mali z toho chaos, naopak, budú si mať možnosť vybrať z dvoch možností. Okrem toho by to mohlo aktivizovať našich voličov, keby videli, že na čele tej strany by bol pán Bugár. Ten je pre nich na rozdiel od pánov Duraya alebo Csákyho záruka kvality... Aj posledný vodičský škandál P. Csákyho, ktorý si údajne nevšimol tabuľu s prikázanou rýchlosťou 50 km/hod., len dokumentuje, že pokiaľ náš predseda celý čas bojuje za dvojjazyčné tabule a nejaké formy autonómie, nemá čas všímať si reálny život a aké problémy trápia našich voličov," myslí si starosta Veľkých Raškoviec a zároveň krajský poslanec E. Jakab.

SkryťVypnúť reklamu

Š. Zachariáš zostáva na čele

Práve v zastupiteľstve KSK niektorí poslanci za SMK už dlhodobo vyjadrujú nespokojnosť s činnosťou šéfa ich frakcie a moldavského primátora Štefana Zachariáša. Ten už avizoval v našom denníku, že kvôli tomu dá hlasovať o svojej dôvere. Zaujímalo nás, ako to dopadlo. "Pán Zachariáš sa už asi triktát vzdal funkcie, ale keďže tvrdil, že to nedal písomne, naďalej je naším šéfom v zastupiteľstve a asi mu to tak vyhovuje. Naša skupina sa rozhodla, že to už necháme tak, do volieb zostávajú už len tri zastupiteľstvá, tak formálne môže zostať naším šéfom," dodal.

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia
  2. Ponúkali vlastné bývanie, dnes majú v Tatrách úspešné hotely
  3. Na toto by ste sa mali vo svojej obľúbenej krčme opýtať
  4. Budvar stavia na tradícii a darí sa mu lepšie ako kedykoľvek
  5. Signature vône podľa osobnosti
  6. Prečo milionári nevypínajú ani na vrchole?
  7. Víťaz diváckej ceny MFF Cinematik Piešťany
  8. Gebrüder Weiss spúšťa novú linku priamo z Prahy do Španielska
  1. Signature vône podľa osobnosti
  2. Budvar stavia na tradícii a darí sa mu lepšie ako kedykoľvek
  3. Prečo milionári nevypínajú ani na vrchole?
  4. Ponúkali vlastné bývanie, dnes majú v Tatrách úspešné hotely
  5. Víťaz diváckej ceny MFF Cinematik Piešťany
  6. Gebrüder Weiss spúšťa novú linku priamo z Prahy do Španielska
  7. V Malackách vybudovali čajové impérium
  8. Hodnotenie profesionála: Neďaleko Hurghady sú „egyptské Benátky“
  1. Prekvapenie na čele. Sem budú Slováci cestovať v roku 2026 13 023
  2. Slováci vytvorili mlieko, ktoré nemá obdobu v celej Európe 9 948
  3. Toto bude cestovateľský hit roka 2026 9 542
  4. Hodnotenie profesionála: Neďaleko Hurghady sú „egyptské Benátky“ 5 757
  5. Vyskúšal som si prácu výčapníka. Toto vám nepovedia 4 613
  6. Plaza View v Dúbravke štartuje predpredaj bytov s výhľadom 4 476
  7. Takáto Čína sa bude páčiť aj Slovákom 4 311
  8. Chcete investovať? Začína sa predaj dlhopisov pre Istropolis 3 693
  1. Monika Albertiová: Dane miznú v populizme. Podochneme na panskom
  2. Otilia Horrocks: Ako by dnes konal Ing.Ivan Korčok , keby nebol členom PS?
  3. Milan Buno: Prečo ste unavení, bez energie a rozladení? Môže za to jedlo? | 7 tipov
  4. Michael Achberger: Kŕče a tlak v bruchu? Skúste 3 kroky eliminačnej diéty a budete mat jasno
  5. Jana Žilková: Ešte sa uvidíme, Mongolsko!
  6. Elena Antalová: Slobodný vysielač o Ježišovom skorom príchode
  7. Irena Šimuneková: Furmanské preteky Topolecká
  8. Zuzana Kučminová: Modriny na duši: Keď sa zatvoria jedny dvere...
  1. Radko Mačuha: Nepríjemná správa pre Fica a Uhríka. 32 922
  2. Martin Sukupčák: Otvorený list ministrovi Blanárovi 22 595
  3. Vladimír Zervan: Ficov úpadok 11 851
  4. Ivan Mlynár: Pán Peter Tkačenko, na samozvaného šerifa sa hráte vy a nie Štefan Hamran. 9 094
  5. Elena Antalová: Zvyšok života si nepokazím 8 556
  6. Radko Mačuha: Rusko má všetky predpoklady na dobytie Ukrajiny. 7 309
  7. Ivan Mlynár: Čurillovci sú v domácom väzení, pretože Ficovi a Šutaj Eštokovi nejde matematika. 7 269
  8. Monika Albertiová: Facka Ficovi. Slovensko sa prebúdza! 7 127
  1. Věra Tepličková: Malí živnostníci = veľkí daromníci
  2. Radko Mačuha: Takto sa to robí, do Šimečkovej matere.
  3. Věra Tepličková: Ajejeje, niečo sa dejejeje
  4. Dušan Koniar: Svet podľa Fica: velebiť Dubčeka a konať ako Biľak
  5. Tupou Ceruzou: Konsolidácia
  6. Marcel Rebro: Fuminori Tsuchiko odkazuje: Arigato! Za 24 hodín máme financie na 5000 porcií
  7. Marian Nanias: Nový jadrový energoblok pre Slovensko?
  8. Radko Mačuha: Osobná skúsenosť s Róbertom Ficom.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu