Ideálne by bolo, keby tieto žiarenia na nás pôsobili v rovnováhe, ale to sa deje iba vtedy, keď sme v prírode. Naše príbytky sú pod vplyvom zemského žiarenia, čo má veľký vplyv na naše zdravie. Môže pôsobiť buď pozitívne, alebo negatívne. Negatívne pôsobenie nazývajú odborníci geopatogénnymi zónami, a práve tými sa budeme zaoberať s odborníkom Františkom Rumanom.
Nejeden z nás sa už zamyslel nad tým, prečo k pôrodom alebo k úmrtiu chorých osôb dochádza často o polnoci, alebo prečo obdobie splnu vyvoláva u niekoho psychické problémy a poruchy spánku. Všetko majú na svedomí geopatogénne zóny. O čo vlastne ide? Na niektorých miestach pod povrchom zeme sa menia štruktúry geologických vrstiev, ktoré potom umožňujú napríklad prúdenie podzemnej vody. Na vznik týchto zón majú vplyv aj hlbinné banské diela. Nie všetky geologické anomálie sú zdrojom uvedených vplyvov. Ich aktivácia podlieha určitým zákonom.
"Intenzitu žiarenia sú schopní odmerať iba prútikári a robia tak už odpradávna," hovorí F. Ruman, ktorý v tejto súvislosti spomenul takzvané Dračie chodníky v Číne. Sú to línie silného zemského žiarenia. Miesto na postavenie domu, alebo akejkoľvek budovy v Číne sa vyberá pozdĺž týchto chodníkov. "Na Slovensku si len máloktorý budúci majiteľ domu nechá zmerať či pozemkom neprechádza geologická anomália. Neraz sa stáva, že až po nasťahovaní do nového domu sa zistí, že členovia rodiny z ničoho nič začínajú chorľavieť."
Geopatogénne zóny sú viac ako 60 rokov predmetom sústavného výskumu vedcov. I keď exaktné dôkazy o existencii uvedeného vplyvu sa z hľadiska súčasného vedeckého pohľadu doteraz nepodarilo predložiť, zaoberajú sa nimi kolektívy vedcov, architektov a lekárov nielen v Ruskej federácii, ale aj na Slovensku.
"Ešte začiatkom 80. rokov 20. storočia urobili v bývalom Československu prieskum na 2000 pacientoch. Hlavným cieľom bolo overiť si možný vzťah medzi chorým orgánom človeka a vplyvom trvalejšieho pôsobenia geopatogénnych zón na neho. Potvrdilo sa, že výskum bol urobený odborne, i to, že priama súvisloť bola zistená až v 95 percentách. Ukázalo sa, že k vzniku choroby určitej časti tela najčastejšie dochádza vtedy, keď žiarenie geopatogénnych zón preniká v horizontálnej polohe, teda v spánku. V noci je intenzita žiarenia oveľa silnejšia. U pacientov sa objavovala nevysvetliteľná únava, bolesti hlavy, angína, reumatické ochorenia, problémy s chrbticou, kĺbami, dýchacie, srdcové i nádorové choroby. Tam, kde sa odstránil vplyv negatívneho žiarenia, napríklad premiestnením postele mimo jeho dosah, chorému sa zdravotný stav zlepšil. Negatívne žiarenie teda má na zistených chorobách svoj podiel, a preto by sme nemali pred ním zatvárať oči," zdôrazňuje odborník na geopatogénne zóny F. Ruman.
O negatívnom vplyve geopatogénnych zón svedčí aj veľká akcia vedená Dr. Juryškom z Olomouca. Skúmal nádorové ochorenie u 32 tisícoch ľudí. Zistil, že išlo o osoby bývajúce pri vodných tokoch, rybníkoch, v blízkosti močiarov a nad geopatogénnymi zónami. Na vzniku chorôb sa podieľajú aj iné druhy žiarenia. Obrazovky televízorov, počítačov, satelity, domáce elektrospotrebiče, mobilné telefóny a podobne. Ich pravidelné používanie oslabuje imunitný systém človeka.
Staré slovenské príslovie "Stavaj dom, kde leží pes", prezentuje múdrosť našich predkov, ktorým životná skúsenosť dávala za pravdu. Zvieratá vnímajú zemské žiarenie veľmi citlivo. Niektoré majú k zónam kladný vzťah, iným škodia. Napríklad v silných geopatogénnych zónach u hovädzieho dobytka stúpa sterilita, reumatizmus, choroby vemien, kone sú nepokojné, dokonca môžu oslepnúť, králiky majú spomalený vývoj, sliepky znášajú menej vajíčok. Včelám sa v geopatogénnych zónach páči, majú väčšiu znášku medu, mačky s obľubou vyhľadávajú negatívne zóny, kde rady odpočívajú. Geopatogénne zóny neznášajú psy, lastovičky a myši. Môže teda vycítiť negatívne zóny aj človek?
"Ľudský organizmus vníma účinky geopatogénnych zón a je schopný na ich pôsobenie podvedome reagovať. Túto schopnosť má človek vrodenú. Napríklad, ak dieťa spí v mriežkovanej postieľke, často sa v noci budí a cez deň býva veľmi podráždené. Geopatogénne zóny sa nenachádzajú iba v našich obydliach, ale aj na pracoviskách, v školách, nemocniciach, tiahnu sa cez celé lokality a majú vplyv aj na dopravnú nehodovosť."
Ak sme sa teda rozhodli postaviť si dom, skôr než kúpime pozemok, preskúmajme zloženie pôdy. Uprednostňujme priepustné, nevodivé terény, zložené z pieskovcov, štrkov. Nepriepustným pôdam, akými sú íly sa vyhýbajme. Až potom si pozvime prútikára, ktorý zistí škodlivé prúdy na povrchu i v zemi. Existujú metódy, ako rušivé elementy odstrániť. Nijaká živá bytosť neunikne vplyvu domu, v ktorom žije. Záleží teda iba od nás, či v ňom prežijeme spokojný život v zdraví a v pohode, alebo či nám bude pobyt v ňom spôsobovať únavu, choroby.
Autor: rob
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári