Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
HUGH HEFNER SA VOČI NEJ O NIČ NEPOKÚSIL

Eva Cifrová sa zatiaľ vydávať netúži, no deti by chcela mať tri

Koncom júna sa v košickom Retro Clube konala módna šou Fashional party. Hostiteľom večera bola Fashion TV a organizátormi Smart Production a štúdio Envy.

Eva Cifrová.Eva Cifrová. (Zdroj: rosa)

Popri úradujúcej slovenskej Miss Universe Denise Mendrejovej, ktorá program moderovala, pútala najväčšiu pozornosť divákov najúspešnejšia slovenská playmate Eva Cifrová. A to nielen vďaka nádherne formovanej postave, ale pohľady najmä mužskej časti publika priťahovalo hlavne jej silikónové poprsie.

Hoci si takmer každý spája Evu s fotením pre Playboy, kariéru fotomodelky odštartovala oveľa skôr. Ako 14-ročná upútala pracovníkov teraz už neexistujúcej agentúry, ktorá hľadala nové tváre. Na kasting však Eva nešla s úmyslom zabodovať. Svojou účasťou chcela iba podporiť kamarátku, no napokon si vybrali iba ju. Odvtedy sympatická Nitrianka precestovala Európu krížom-krážom a za prácou letela aj do Ázie či USA. Najmä po dovŕšení 18. roku, lebo dovtedy sa bála sama cestovať nielen Eva, ale púšťať do sveta ju nie veľmi chceli aj rodičia.

Azda po prvýkrát sa Eva dostala do povedomia verejnosti v lete 2006 účasťou v projekte TV Markíza "Mr. Bombastic". Päť sexy dievčat v bikinách vtedy navštevovalo kúpaliská a hľadalo plážových frajerov. "Toto ma zviditeľnilo. Je síce pravda, že na televíznych obrazovkách som sa objavila aj predtým, ale väčšinou iba na pár sekúnd. Táto relácia bola niečo iné. Vysielala sa v pravidelných intervaloch, čo sa potom odzrkadlilo v náraste počtu mojich pracovných ponúk. Z tých televíznych spomeniem spoluprácu s Martinom Nikodýmom v relácii ´Tesne vedľa´. Na ´jojke´ som účinkovala v retro šou ´Hudobná horúčka´ a v STV v súťažnej hre ´Správne číslo´." Evu si všimli aj v hudobnej branži. Nenaspievala síce žiadny album, zato sa objavila v klipoch známych slovenských kapiel. Horkýže Slíže ju obsadili v klipe piesne "R n´B Soul", angažoval ju aj raper Opak, Dara Rolins či skupina Metropolis.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Kariéra playmate

Skutočný prelom v kariére znamenalo v roku 2007 nafotenie aktov pre slovenskú mutáciu pánskeho časopisu Playboy. Eva mala vtedy 25 rokov. "Pamätám si, že za mnou prišiel Ivo Ladižinský a fotograf Mário Gotti," spomína Eva na autorov nového smeru v jej kariére. "Opýtali sa ma, či by som nechcela nafotiť nejaké pekné erotické fotky. Priznám sa, mne dovtedy také čosi nikdy nenapadlo. No zamyslela som sa nad tým, zvážila všetky pre i proti a rozhodla sa, že do toho pôjdem. Verila som, že to bude správny krok, veď Playboy nie je žiadny podúrovňový časopis."

Keďže dovtedy skúsenosti s pózovaním "hore aj dole bez" nemala, fotenie nebolo jednoduché. Evu aspoň trochu upokojilo to, že na druhej strane fotoaparátu stál práve kamarát Mário. "Som hanblivá, a tak som mala s prvým odhalením veľké problém," spomína dnes už s úsmevom. "Trochu tam bola aj zima, takže som sa stále schovávala pod deku. Hoci som to v určitom momente chcela aj vzdať, napokon som bola rada, že som vydržala, lebo fotky boli vynikajúce." Mimochodom, Eva sa drží zásady, že žiadnu takú polohu, ktorá by sa jej neskôr nepáčila, nenafotí, aby potom nemusela "bojovať" za jej stiahnutie...

Playboy s Evou na titulke i vnútri mal v máji 2007 veľký úspech. A nielen raz. V internetovom hlasovaní čitateľov sa sympatická blondína stala prvou slovenskou Playmate roka. Spomedzi tucta krások, z ktorých bolo päť zo Slovenska, získala najviac hlasov. "Práve som fotila v Miláne, keď mi túto novinu zavolali," spomína Eva na lanský apríl. "Vrátila som na Slovensko, kde bolo vyhlásenie výsledkov hlasovania. Než sa rozbehlo, vôbec som vo víťazstvo nedúfala. Aj keď som si uvedomovala, že fotky sú skutočne pekné." Potvrdil to aj neskorší záujem zo zahraničia. Evine fotky prevzalo 11 svetových mutácií časopisu, čo sa dovtedy podarilo málokomu. Za všetky spomeňme venezuelskú, grécku, argentínsku či taliansku.

Víťazstvo v hlasovaní malo pokračovanie. Evu, ako prvú Slovensku vôbec, pozvali stráviť niekoľko dní na ranči majiteľa magazínu Huga Hefnera v Los Angeles. "Asi som sa im páčila," odpovedá Eva na otázku, prečo podľa nej dostala pozvanie s ďalšími siedmimi dievčatami aj ona. "Ja som mala mesiac predtým v USA nejaké fotenie a posledné dni pobytu som strávila na tom ranči. Ten pozemok mal rozlohu asi dva hektáre a okrem domu tam bola neskutočne krásna príroda. Jazerá, vírivky a vodopády, rôzne zvieratá, pávy a papagáje. Takmer ako zoologická a botanická záhrada v jednom. Bola som z toho v nemom úžase. Navyše, starali sa tam o nás ako o princezné."

Samozrejme, Eva prišla do kontaktu aj so samotným H. Hefnerom. Nechýbali ani spoločné fotky. "Celé fotenie chystali s náhradníkom, aby tam Hef, ako ho všetci volajú, zbytočne nemusel stáť. Zavolali ho, až keď bolo všetko nachystané." Potom nasledovalo krátke občerstvenie v jeho záhrade. "Hef si sadol za stôl vedľa mňa. Bol to milý starší muž, ktorý neustále vtipkoval. Staral sa o nás a nestále sa pýtal, či nám nič nechýba. Bol veľmi pozorný." Podľa toho, čo o ňom počula, si Slovenka myslela, že ako muž bude trochu "akčnejší". Až tam si však uvedomila, že má 83 rokov a svoje najbujarejšie obdobie za sebou. "Ľudia z jeho štábu vraveli, že kedysi bol veľkým plejbojom. Hoci to patrí minulosti, ten imidž zvodcu si vraj musí udržiavať až do konca života. Takže sa tak stále tvári. Ale voči mne sa o nič nepokúsil..."

Evu na ranči H. Hefnera fotili samu, ale aj v kombinácii s ďalšou prípadne viacerými dievčatami. "Takmer celé štyri dni sme iba fotili. V plavkách, ale hlavne bez nich. Bolo to skutočne náročné. Pamätám si napríklad, že ma raz fotili pod vodopádom s ľadovou vodou. Hoci mi od zimy drkotali zuby, musela som sa usmievať a tváriť, že mi je príjemne teplo." Zábery z Los Angeles sa potom objavili vo všetkých svetových mutáciách, slovenskú nevynímajúc. Samozrejme, Eve patrila aj titulka. "Bol to taký zážitok, že by som to vzala aj zadarmo," odpovedala nám na otázku, či sa jej to finančne vyplatilo.

Skryť Vypnúť reklamu

Sťahovať sa nechcela

Po Playboyi nafotila Eva niekoľko "nahatých" fotiek aj pre iné časopisy. Sama však tvrdí, že to s ich množstvom nechce preháňať. "Ponuky mi stúpli, aj na akty, ale uprednostňujem tie decentné. Ľudí prestane baviť, ak nejakú ženu vidia stále nahú. Jednoducho sa okuká, už nemá čo dať viac. Preto sa snažím nebyť za každú cenu medializovaná a všade sa pretŕčať nahá. Žijem skôr modelingom, umelecké akty fotím už pomenej."

Okrem fotenia sa súčasná Evina kariéra rozrástla o film. Na obrazovkách sme ju mali napríklad možnosť vidieť ako milenku mafiána Banána v sitkome TV Joj Mafstory. "Ponuku do filmu som dostala aj počas pobytu v Amerike," spomína na lanské leto. "Keď som prišla do istej agentúry, práve tam končil kasting do nejakého sitkomu, v ktorom ale z 300 dievčat nikoho nevybrali. Keď ma však zbadali, povedali, že čakali iba na mňa. Nejaký muž mi strčil do ruky scenár a tvrdil, že do pol roka mi ´urobia´ takú kariéru, akú majú najväčšie hollywoodske herečky. Vraj som taký typ, aký ich trh potrebuje."

Eva sa dozvedela, že na začiatku by ju na pár minút "strčili" do zabehaného humorného programu, aby sa dostala do povedomia divákov. Povedala by niekoľko viet, len aby si ju zapamätali. Potom by ju čakala drina na vlastnej kariére. "Podmienkou však bolo, že musím minimálne pol roka až rok ostať žiť v USA," vysvetľuje Eva dôvod, prečo sa jej kariéra za oceánom nerozbehla. "Naučiť sa dokonale jazyk by pre mňa nebol problém, ale na to sťahovanie som sa necítila. V tom čase som ešte nežila pod jednou strechou so svojím priateľom a keby som ho mala v Amerike pri sebe, možno by som to vydržala. Ale takto by som tam bola úplne sama. Srdiečko ma jednoducho ťahalo domov."

Ani s odstupom Eva toto rozhodnutie neľutuje. Práce má dosť aj doma, navyše sa stala riaditeľkou nadácie Playboy. "Vznikla pred dvomi rokmi. S príchodom nového vedenia vydavateľstva Mediavision sa obnovila pôvodná myšlienka nadácie, ktorej cieľom je pomáhať mužom predovšetkým v oblasti zdravia. Ide o choroby urologické, srdcovo-cievne a onkologické. Dôležitá je prevencia, o jej formách diskutujem s mnohými odborníkmi. V súčasnosti pripravujeme projekt, ktorý predstavíme na začiatkom septembra."

Skryť Vypnúť reklamu

Dve plastiky

Kým mnohé celebrity zásahy plastického chirurga na svojom tele taja, prípadne zatĺkajú, Eva sa k nim hlási. "Po prvý raz som si dala zväčšiť prsia pred piatimi rokmi. Mala som vtedy jeden a polky až dvojky a dala som si ich zväčšiť na tri a polky. Dôvod? Vždy sa mi páčili silikónové prsia a vtedy som si povedala, že už o nich nebudem iba snívať. Po druhý raz som si povedala, že by mohli byť ešte o jedno číslo väčšie. Takže teraz vo februári som si ich dala zväčšiť na štyri a polky." Eva potvrdzuje, že nárastom jej poprsia priniesol aj rast počtu pracovných ponúk. No niektoré aj ubudli, napríklad od firiem, ktoré vyrábajú spodnú bielizeň. Vraj preto, aby silikón na reklame ženy neodrádzal.

Ani prípadným ďalším zásahom na svojom tele sa Eva brániť nebude. Myslí tým hlavne omladzovacie zákroky na tvári. Až jej pribudnú roky a nejaké vrásky, dá si ich vyhladiť. "Kedysi sa u nás zákroky plastického chirurga považovali za nejaké tabu. Doba sa našťastie zmenila. Je to vymyslené pre nás, pre ženy, aby sme sa cítili lepšie. Tak prečo sa tomu brániť?" Spomínané plastiky však Eve spôsobili aj "nepríjemnosti". Tým, že mala odrazu väčšie prsia, musela nakúpiť novú spodnú bielizeň. A starej sa zbaviť. "Myslela som, že sa rozrevem," tvrdí pri spomienke na výmenu tejto časti šatníka. "Nazbierala som plné vrece. Ale nevyhodila som ho. Zavolala som kamarátkam, o ktorých som vedela, že mali horné partie ako ja (dovtedy). Nadšené prišli a keď odišli, ostalo po nich iba to vrece. Roztrhané a prázdne..."

V súkromnom živote zaznamenala Eva tento rok veľkú zmenu. Po takmer šesť rokov trvajúcom vzťahu sa nedávno rozišla s priateľom. "Žijeme však naďalej pod jednou strechou a či je ten rozchod definitívny, neviem. Po takom dlhom čase sa jednoducho nedá z jedného dňa na druhý povedať, že láska skončila. Použijem preto výraz - nikdy nehovor nikdy. A dôvod rozchodu? Ten si nechám pre seba." Čo však Eva prezradila, bolo niekoľko identifikačných znakov jej expriateľa. Podnikateľ, 37 rokov, vysoký, čierny, atletická postava.

Či už to bude on, alebo iný muž, Eva tvrdí, že by mala rada tri deti. To prvé niekedy okolo tridsiatky. "Po svadbe ja osobne netúžim. Nepotrebujem papier na to, aby som bola s niekým, koho ľúbim. Viem, že mnohé dievčatá odmalička snívajú o tom, ako sa raz vydajú, aké budú mať šaty a podobne. Ja vôbec. A keby aj náhodou môj partner chcel, aby sme sa vzali, určite by to nebolo niekde v kostole. Skôr na dovolenke, kde je nádherná pláž a súkromie. Napríklad na Maledivách."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 2. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Budovanie zelenej značky
 7. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 8. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 23 815
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 21 715
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 17 317
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 969
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 597
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 341
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 646
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 530
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 368
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 320
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Vodič MHD nafúkal.

Zamestnávateľ je v šoku, hovorí o skrate.

4 h
Kontroverzný aktivista Slávik sa zapojil aj do povoľovacieho procesu k modernizácii cesty na Slaneckej.

Trestné oznámenie Sulíka spustilo lavínu.

20 h
Riaditeľ ZSS Arcus Juraj Briškár potvrdil ďalších sedem úmrtí.

Infikovaných je 70 klientov a 36 zamestnancov zariadenia.

6 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop