Korzár logo Korzár Košice
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

K silikonovým prsiam sa priznala

Miss Universe Denisa Mendrejová chce rozbehnúť vlastnú modelingovú agentúru pomocou súťaže Supermodel of The World.

Miss Universe Denisa Mendrejová.Miss Universe Denisa Mendrejová. (Zdroj: archív)

Koncom júna sa v košickom Retro Clube konala módna šou Fashional party. Hostiteľom večera bola Fashion TV a organizátormi Smart Production a štúdio Envy. Popri najúspešnejšej slovenskej playmate Eve Cifrovej pútala najväčšiu pozornosť úradujúca slovenská Miss Universe Denisa Mendrejová, ktorá akciu moderovala. Samozrejme, jej prvú návštevu Košíc od zisku prestížneho titulu sme využili na to, aby sme jej položili niekoľko otázok.

Hoci Denisu najviac zviditeľnil až zisk kurunky najkrajšej Slovenky v marci 2009, ona sa vo svete modelingu pohybuje už od 15 rokov. "Na ulici na oslovili pracovníci istej agentúry," spomína na rok 2002, keď bola prváčkou gymnázia v Bratislave. "Pozvali ma na kasting a tam si ma modelingová agentúra z Taiwanu vybrala na dvojmesačný konktrakt do Tai-Pei." Odvtedy sa Denisina kariéra sľubne rozbehla. Ponuky sa sypali, takže buď fotila alebo sa "promenádovala" po mólach. "Vďaka tejto práci som spoznala veľa zaujímavých krajín. Najdlhší čas som strávila v Japonsku, no navštívila som tiež Taiwan či Turecko a v USA mesto New York."

Skryť Vypnúť reklamu

Do tretice...

Okrem modelingu sa Denisa skúšala uplatniť aj v rôznych súťažiach krásy. A to nie raz, ale šťastie skúšala opakovane. Prvý pokus absolvovala v roku 2004, keď sa ako 17-ročná stala Miss Morava. "Účasť v tejto súťaži mi umožnilo to, že som sa narodila v Brne a hoci od malička žijem v Bratislave, mám aj české občianstvo. Výhra v moravskej súťaži ma posunula do českého finále, no tam, podľa môjho názoru, niektorým ľuďom nehralo do kariet, že som v podstate Slovenka. Aj preto som sa lepšie, ako napokon na štvrtom mieste, umiestniť nemohla..."

Hoci pre niekoho by "zemiaková" medaila znamenala vrchol, pre ambicióznu Denisu nie. Ak neuspela v rodnej krajine, skúsila šťastie "doma". V roku 2006 sa v súťaži Miss Slovensko, organizovanej agentúrou Forza, dostala do prvej šestky. "Vlani som si povedala, že to ešte raz skúsim. Po konzultácii s maminou som sa koncom roka prihlásila do súťaže Miss Universe. Na kasting som nešla s veľkými očakávaniami. A zvlášť, keď som uvidela to množstvo skutočne pekných dievčat. Ak by mi to nevyšlo, už by som šťastie nepokúšala. Venovala by som sa výlučne iba modelingu."

V Denisinom prípade sa však do bodky naplnilo príslovie, že do tretice všetko dobré. Na kastingu uspela a hoci to nečakala, spomedzi vyše 900 dievčat sa dostala až do finálovej dvanástky. Vtedy na sebe začala ešte viac pracovať. Najmä viac cvičila. aby si spevnila svalstvo a celú postavu. Okrem "fitka" zašla častejšie aj do solária a dbala na správnu výživu. No neboli to žiadne drastické diéty alebo hladovky.

"Samozrejme, trému som mala. Veď som mala vystúpiť pred celým Slovenskom," spomína Denisa na finálový večer. "Mala som prezentovať samu seba a to nie je v tejto situácii jednoduché. Trochu som sa bála, že sa zakokcem alebo mi niečo vypadne. Poviem nejakú hlúposť a ľudia sa mi budú smiať... No len čo sa začal prenos a my sme mali prvý výstup za sebou, ten stres zo mňa odpadol a ja som si celú súťaž užívala. Niektorí mi potom povedali, že som tam akoby vyvádzala," smeje sa pri spomienke na večer, ktorý pozitívne poznačil jej profesionálnu kariéru.

"Po prvý raz som verila v úspech, keď som videla priebežné výsledky hlasovania o Miss Tip. Keď ma diváci posunuli na prvé miesto. No uvedomovala som si aj to, že názor verejnosti sa nie vždy zhoduje s názorom poroty. A keď som si neskôr pozrela ´dokrútky´, dozvedela som sa, že aj iné dievčatá a ľudia zo štábu ma považovali za jednu z favoritiek. Každá sme vedeli, v čom je ktorá dobrá, v čom má rezervy a na čom by mala ešte ´zamakať´. Vtedy na pódiu som si vravela, že úspech bude už to, keď sa prebojujem do prvej trojky. V to som v kútiku duše verila. No na víťazstvo som ani nepomyslela..."

Napokon sa tretia účasť v súťaži miss pretavila v celkový triumf. Okrem Miss Tip, teda v hlasovaní divákov, Miss Emma, čo bolo hlasovanie čitateľov časopisu a Miss Mary Kay, sa na jeden rok stala aj Miss Universe. "Tie pocity sa nedajú opísať. Najprv som bola v takom šoku, že som hodnú chvíľu neverila, že je to skutočne pravda. No keď začali hrať pieseň od Tiny Turner ´Simply the Best´, začalo mi dochádzať, že je po všetkom a ja som skutočne vyhrala. V tej chvíli zo mňa opadli aj posledné zvyšky stresu a uvoľnila som sa, no slzy som udržať nedokázala..."

Keď predsedníčka poroty Silvia Lakatošová vyhlásila ako víťazku súťažiacu číslo osem, 22-ročnej plavovláske sa splnil jej detský sen. "Zrejme každé dievča, keď spoznávalo prvé rozprávky, túžilo byť princeznou. Ja teda určite. A keď som bola trochu staršia a sledovala prenosy zo súťaží krásy, pomyslela som si, že aj ja by som raz chcela stáť na takom pódiu a dostať na hlavu korunku víťazky. A aj auto," smeje sa... Na otázku, prečo podľa jej názoru do tretice v súťažiach krásy uspela, Denisa odpovedala: "V tej prvej som mala 17, teraz 22 rokov. Takže som trochu dospela a zoženštela. Tiež som sa viac ostrieľala a v tých dvoch predošlých účastiach získala dôležité skúsenosti. Najmä čo sa týka vystupovania."

Skryť Vypnúť reklamu

Čerstvo rozídená

Prácu modelky musela Denisa v ostatných štyroch rokoch zladiť so štúdiom na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Vlani získala titul bakalára, na budúci rok ju čakajú štátnice na inžiniera. Ten piaty ročník bude riadna zaberačka, lebo po zisku titulu miss určite stúpne počet pracovných ponúk. "Dúfam, že sa to bude dať nejako zladiť. Veď ani tie štyri roky neboli ľahké. Študujem externe, takže po týždni práce ma v sobotu čakala škola. Je to celé aj o odopieraní. Kým mnohé kamarátky sa šli cez víkend niekam zabávať alebo kúpať, ja som od pol deviatej do pol piatej sedela v školskej lavici. A keď prišlo skúškové obdobie, musela som zvládnuť také isté množstvo učiva, ako denní študenti."

Kým pri mužoch - profesoroch sa Denise zdalo, že v jej prípade počas skúšania občas prižmúrili oko, u žien - profesoriek tento jav nezbadala. "Čo som ale jednoznačne zaregistrovala, je zvýšený záujem médií. Odkedy som získala titul miss, je okolo mňa akosi rušnejšie a ľudia si ma viac všímajú. Od toho pamätného marca si musím viac dávať pozor na to, čo kde poviem a občas mi to už začína vadiť. Ale ten titul má aj veľa bonusov. V obchodoch mi dávajú zľavy alebo sa dohodneme na nejakom bartri..."

Jednou z oblastí, ktorú si médiá všímajú najviac, je súkromný život celebrít. Keďže k nim od 29. marca patrí aj Denisa, záujem najmä bulváru neobišiel ani ju. Hneď na druhý deň po finále sa objavili správy o tom, že víťazka má priateľa. "Sme spolu ešte krátko a je to čerstvé. Aj preto by som ho rada nechala v utajení," odpovedala vtedy kráľovná krásy na otázky, o koho ide. Od marca neuplynulo ani pol roka a všetko je inak. "Po štyroch mesiacoch sme sa rozišli. Rozdelilo nás to, že sme mali trochu odlišný názor na život. Problémy nám robilo aj skĺbenie našej práce."

Aj v tomto prípade sa potvrdilo, že kým modelky lietajú za prácou po svete, ich priatelia domácu samotu neznášajú práve dobre. Niektorí sa zožierajú žiarlivosťou, iní si na chvíle odlúčenia hľadajú náhradníčky. Napriek tomu si Denisa nemyslí, že povolanie modelky alebo zisk titulu miss pôsobí na vzťahy likvidačne. "Na vzťahy ani nie, skôr na mužov. Cítia konkurenciu a majú obavy, ak nemajú partnerku stále pri sebe. Ale poznám veľa párov, ktoré aj odlúčenie, ktoré práca modelky prináša, dokázali prekonať. Je to životná skúška, či sú si skutočne súdení, alebo nie."

Samozrejme, neodpustili sme si otázku, či Denisa ostala "single", alebo už má nového partnera. "Zatiaľ si nový vzťah nehľadám. Uvidím, čo prinesie život. Nechám to na náhodu." Kým identitu nového partnera ešte nepozná, aspoň približnú predstavu o tom, aký by mal byť, už má. "Musí byť dobrosrdečný, tolerantný, štedrý, milý a vtipný. Bohatý byť nemusí, na to si nepotrpím. Z negatívnych vlastností by mi vadila žiarlivosť, arogancia a agresivita." Takže muži - Košičania, ak ste sa v tomto "priestore" našli a ste slobodní, máte šancu...

Skryť Vypnúť reklamu

Akty za milión?

Okrem modelingu sa Denisa teraz venuje aj rozbehnutiu vlastného projektu. Tým je oživenie projektu Super Model of The World. Teda súťaže, v ktorej sa ona sama v roku 2005 umiestnila na druhom mieste. "Slovensko je liahňou nádejných modeliek a ja im chcem dať šancu uplatniť sa." Na našu otázku, či na Slovensku nie je tých modelingových agentúr veľa, odpovedala: "Možno niekde prevláda kvantita, no ja chcem staviť na kvalitu. Bude to na profesionálnejšej úrovni, než akú dosahujú niektoré agentúry." Prvý kasting bude 20. júla v Prešove v obchodnom centre MAX, posledný 29. júla v Bratislave. Košice sa do poradia nedostali, možno na budúci rok. Finále prvého ročníka je naplánované na koniec októbra.

Samozrejme, okrem práce na tomto projekte čaká Denisu v polovici augusta účasť na svetovom finále Miss Universe. "Mám osobnú trénerku, s ktoru pravidelne cvičím. Vybrala som si aj návrhára, ktorý pracuje na mojich šatách. Momentálne riešim kroj a keďže ich je na Slovensku veľa a pekných, bude skutočne náročné, vybrať ten najvhodnejší." Našťastie, tancovať sa v ňom nebude, pôjde len o akúsi módnu prehliadku. "Ružové okuliare nemám. Dúfam v dobré umiestnenie, za ktoré by som považovala to, aké sa v roku 1994 podarilo získať Silvii Lakatošovej. Viem, že konkurencia bude silná, veď nás tam bude vyše sto. A rátam aj s tým, že v tej súťaži ide aj o politiku a lobby. Všimla som si však, že na internetových fórach ma tipujú do prvej päťky. To by som brala. Chcem dôstojne reprezentovať Slovensko a ako to napokon dopadne, nechám na osud..."

Keď sme už spomenuli médiá, s tými má Denisa dobré i zlé skúsenosti. Korektné vzťahy podľa nej naštrbili nepravdivé informácie o tom, že má na sebe až tri zákroky plastickej chirurgie. "To, že mám upravené pery aj nos, je klamstvo. Sú moje a o ich zmene ani neuvažujem," povedala nám. "Upraviť, teda silikónom zväčšiť a spevniť, som si dala jedine prsia. Bolo to vlani v októbri a so súťažou miss to nemalo nič spoločné. Objednala som sa už v lete a že sa napokon na kasting prihlásim, som sa rozhodla až v zime."

Denisa tvrdí, že väčšie prsia jej zdvihli sebavedomie. Zaznamenala aj vyšší počet pracovných ponúk, ale ten môže byť aj dôsledkom titulu miss. Medzi ponuky, na ktoré zatiaľ ani nepomyslela, by zaradila aj nafotenie umeleckých aktov. "Či by som bola miss alebo nebola, toto nie je sféra, ktorou by som sa chcela uberať. Ak mám na sebe spodnú bielizeň alebo plavky, to mi ešte v rámci modelingu pripadá normálne. Ale akty?" Na otázku, ako by reagovala na miliónovú ponuku napríklad od magazínu Playboy, už Denisa odpovedala neutrálnejšie. "Každý človek má svoju cenu a hovorí sa, že nikdy nehovor nikdy. Nevylučujem, že by som pri takej sume nad tým uvažovala, ale v blízkej dobe čosi podobné nemám v pláne."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vitajte v postapokalyptickom svete
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 6. Päť chýb pri zateplení strechy
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 4. Úprava osobného motorového vozidla
 5. Important information for Brazilians living in Slovakia
 6. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 7. Vitajte v postapokalyptickom svete
 8. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. Päť chýb pri zateplení strechy
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 28 911
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 16 858
 3. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 14 647
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 537
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 825
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 726
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 551
 8. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 372
 9. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 168
 10. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 9 152
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Pribudlo ďalších 17 úmrtí, z toho 11 v prešovskej nemocnici

Jedna pacientka skonala aj v Košiciach, ďalšia v Bardejove.

Fakultná nemocnica s poliklinikou Jána Adama Reimana Prešov - oddelenie infektológie.

Advokátku vyviedli z košického súdu. Napriek výzvam si odmietla dať rúško

Hrozia jej sankcie od advokátskej komory i úradu verejného zdravotníctva.

Pri vstupe do budovy košických súdov musí každý prejsť dôkladnou kontrolou.

Štátnych úradníkov na košický magistrát nepustili

Proti zvýhodnenému nájmu bol šéf majetkovej komisie.

Na magistráte nebudú sídliť pracovníci ÚVO.
Poslanec Rudolf Dupkala počas online rokovania PSK.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop