Korzár logo Korzár Košice
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Adelu Banášovú trápi, že bulvár je aj bez jej prítomnosti schopný napísať tri "A štvorky" s titulkou

Moderátorská dvojica Pyco a Adela prerazila do našich obývačiek už po prvej časti Slovensko hľadá SuperStar. Už vtedy bolo vidieť, že aj ďalšie série majú o moderátorov postarané. Adela Banášová moderuje aj tento československý ročník.

Po skončení košického kastingu nám porozprávala nielen o svojej práci, ale aj o živote medzi bulvárom a vlastným súkromím.

ČeskoSlovenská SuperStar prišla po skoro dvojročnej odmlke. Aké to bolo pre moderátorku dostať sa späť do diania? "Brno bolo prvé, tam som najviac prežívala ten novinkový stres zo všetkého, i z toho, že mám nového spolumoderátora. Bratislava bola veľmi domácka, v Prahe to už bolo také príjemné a Košice boli oddychové. To je z môjho pohľadu." SuperStar je neodmysliteľne spojená aj s jej menom, čo vlastne pre ňu znamená? "Dostala som v nej šancu zviditeľniť sa vo veľkom. Myslím, že nie každý takú šancu dostane. To bol vlastne jediný konkurz, na ktorý som vtedy šla a ktorý aj dobre dopadol. Cítim voči SuperStar istú vďaku, ale z môjho pohľadu aj istú vyčerpanosť. Táto ČeskoSlovenská SuperStar mi dala možnosť ísť do niečoho nového, keďže je jasné, že to začínal byť pre mňa stereotyp. Keby mala byť slovenská SuperStar štvorka, nešla by som do toho. No toto tomu dáva iný rozmer. Je to posun niekam inam v rámci toho stereotypu. Možno v budúcnosti urobím posun niekam mimo stereotypu. Ale keby som to nechcela, tak do toho samozrejme nejdem."

Jednou z noviniek tohto ročníka nie je len spolupráca s českými bratmi či nové zloženie poroty. Moderátora Pyca nahradil v tejto SuperStar Leoš Mareš. Už na prvý pohľad je jasné, že je to iný typ ako Pyco, čo potvrdzuje aj Adela. "On je taký hravý, zábavný, vtipný, taký jašivý. Je to ešte také chalanisko, a to ma na ňom strašne baví. Je s ním zábava. Ešte som zatiaľ úplne neprenikla do hĺbky jeho duše a myslím, že to hlavné sa ukáže v prenosoch, keďže on nie je zvyknutý moderovať s niekým. Uvidíme, ako to pôjde, ako to bude vedieť, lebo ja som zvyknutá na to dať priestor, brať do úvahy, že sme dvaja." Keďže je SuperStar spevácka súťaž, zaujímalo nás, aký je jej vzťah k spevu a či by sa ako tínedžerka prihlásila. "Keď si predstavím samu seba ako tínedžerku, asi nie a asi by mi to ani nenapadlo. Ale možno by som tam šla s kamoškami zo srandy, čo robí dosť veľa ľudí a porota to nemá rada. Lebo to nie je seriózny záujem, ale možno by som to aj tak urobila. Môj vzťah k spevu je veľmi pozitívny. Myslím, že viem obstojne odspievať pre nejaké rodinné potreby hocičo. Ja som aj nejaký čas chodila na spev, no nie s nejakou speváckou ambíciou. Iba tak, lebo to strašne uvoľňuje a je to zdravé."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Držala "hubu a krok"

Adelino meno sa v posledných rokoch nespája iba so speváckou súťažou, ale už aj s tanečnou. V prvých dvoch ročníkoch tanečnej súťaže Let's Dance "plávala" po parkete s Pycom ako moderátorka. V zatiaľ poslednej sérii vymenila partnera aj pozíciu. Zúčastnila sa jej ako tanečnica po boku Petra Modrovského. "Tešila som sa, keď ma oslovili. To bolo veľmi pekné obdobie. Vo veľmi decentnej miere som sa venovala tréningom a voľnému času. Nejako som to nepreháňala, skôr som si z toho urobila pekný pobyt ako nejakú drinu. O to lepšie sa mi spomína. Ja som veľmi rada, že som to absolvovala." Keďže nejeden súťažiaci si odtiaľ odniesol vtipný zážitok, spýtali sme sa na to isté aj Adely. "Myslím, že celý Let's Dance bol pre mňa jeden vtipný zážitok. My s Peťom sme obaja veľmi flegmatickí ľudia, ktorí sa veľmi nestresujú. Takže my kým sme sa dokopali k tréningu, absolvovali sme pár posedení pri víne a debatovali. Vo štvrtok sme vždy chytili paniku, že by sme mali niečo natrénovať. Bezchybnú choreografiu som zatancovala asi v polovici tých tancov. Ja som sa skoro zakaždým pomýlila. Na 60 percent som to vždy zatancovala inak, ako to malo byť."

Počas dokrútok v jednotlivých kolách to medzi profesionálmi - učiteľmi a neprofesionálmi - žiakmi vyzeralo na tréningoch všelijako. Adela s Peťom však problémy nemali. "Ja som poslušná. Jednoducho robím to, čo mi niekto povie a nešpekulujem. Brala som to tak, že o tanci nič neviem, tak som držala 'hubu a krok'. Ani sme sa nepohádali. Peťo je chápavý a empatický a veľmi rýchlo mu dochádza. Ak videl, že sa nejaký krok nikdy nenaučím, jednoducho ho nahradil iným. Nenútil ma drieť na niečom, čo by som asi nezvládla."

Po skončení súťaže a vlastne už aj počas jej trvania sa pomaly ale isto začínali zapĺňať stránky bulváru rôznymi fotkami a hypotézami o údajnom vzťahu medzi Adelou a Peťom. Nikomu by nebolo príjemné, keby mu za chrbtom vytvárali vzťah, ktorý neexistuje. Rovnako ako nie je príjemné rýpať do niečoho, čo ešte len vzniká. "Myslím, že máme vzťah, ktorý už nechcem nejako komentovať do novín, lebo sa musím vyjadrovať k tomu, že sa kúpe vo vírivke a k podobným veciam. Máme teda vzťah a myslím, že ho už musíme žiť mimo novín," vyjadrila sa Adela na margo svojho vzťahu.

S Peťom ju teda spájali a spájajú väčšie sympatie ako s ostatnými tancujúcimi. No predsa, aké boli v zákulisí vzťahy a či si niekto nevošiel do vlasov, sme sa tiež opýtali. "Najbližší vzťah sme mali s Ďurom a Katkou, pretože sme trénovali v spoločných priestoroch. Bola tam celkom dobrá partia a veľmi dobrá nálada. Napríklad ma veľmi pozitívne prekvapil Fedor Flašík či Filip Tůma, sú to srandisti a pohodoví ľudia. Ivana Surovcová - tá ma úplne štve, lebo okrem toho, že je krásna a dobrá tanečnica, je to aj milá, rozumná a pohodová baba, ktorá je za každú srandu."

Skryť Vypnúť reklamu

Favoritka

Týmto prívlastkom Adelu Banášovú častovali azda od začiatku súťaže. Mnohých nezaujímalo to, ako tancuje a či sa snaží, dopredu ju odsúdili na víťazstvo, keďže bola predtým moderátorkou. "Myslím, že to mi aj veľmi uškodilo, že ma médiá tak označovali. Na druhej strane nám aj veľa ľudí fandilo, za čo som veľmi vďačná. To, že nás stále vyhlasovali za favoritov, nám príliš nepomáhalo, ale ja som vedela, že to tak bude, už keď som do toho šla. Režisér mi povedal, že ľudia budú riešiť, že som nasadený favorit. No ja som si povedala - 'preto, že to budú ľudia riešiť, ja si nezatancujem'?" Vypadnutie v predposlednom kole znášala aj preto dobre. Sama priznáva, že by nebolo dobré, keby vyhrala. Nechcela byť však ani druhá. Dôvod je ten, že druhý pár nemá vlastný večer. Každý vypadnutý pár ho má a môže si užiť labutí tanec a všetku pozornosť publika. Ten, ktorý skončí druhý, je však v pozadí. V ten večer sa automaticky presúva pozornosť na víťaza. "Byť tretí bolo pre nás ideálne. A mali sme ešte týždeň voľna," smeje sa.

Televízna obrazovka nie je jediným pôsobiskom Adely. Jej hlas môžu počúvať aj poslucháči Fun rádia. A to ešte dlhšie, ako môžu vidieť jej tvár v televízii. Jej cesta však viedla najprv do telky, potom do rádia, naspäť do telky a znova do rádia. "Tri roky som robila v Teleráne v Markíze redaktorku, potom prišlo Fun rádio. Neskôr som raz moderovala Zlatý klinec - odovzdávanie cien za reklamu a v tom čase som moderovala aj v rádiu svoju talkshow - Fan fatale. Počúval to vtedajší dramaturg relácie Sedem s.r.o. Stano Dančiak ml. Videlo sa mu to vtipné, páčilo sa mu to a potreboval dosadiť do svojej relácie medzi tých starších pánov nejakú mladšiu ženu. Na Zlatom klinci ma teda oslovil, či by som tam nešla. Bol to pre mňa dosť tvrdý oriešok, taká známa relácia, no napriek tomu alebo práve preto som si povedala, že to vyskúšam." Nastúpila ako 22-ročná a prvé mesiace vyslovene pretrpela. "Myslím, že ma tam vôbec neakceptovali a aj diváci ma tak brali, že len čo tam nebol človek okolo 50 a vyššie, nemá sa čo vyjadrovať k svetu vôbec. Cítila som, že tam nemám na ružiach ustlané. Preto som si povedala, že to dobojujem do konca, hoci som stále odtiaľ chodila so žalúdočnými vredmi. Po roku sa to nejako utriaslo a niektorí ma aj začali akceptovať. No a do toho prišiel konkurz na SuperStar. Vybrali ma, odišla som zo Sedem s.r.o. no a ďalej to už poznáte..."

Skryť Vypnúť reklamu

Trápi ju bulvár

Adela Banášová je známou tvárou slovenského šoubiznisu. Ako každý trošku známejší človek, ešte viac ženského pohlavia, raz za čas "vyletí" na titulku bulváru. S kým, kedy, prečo a kde. Útoky hlavne na súkromie sú najobľúbenejšie. Každý sa s tým vyrovnáva po svojom. Hoci to na pohľad vyzerá, že je mu to jedno, nemusí byť... "Minule sme sa o tom rozprávali s Leošom. Mysleli sme si, že čím dlhšie v šoubiznise budeme, tým menej nás ten bulvár bude mrzieť. Niekedy viem byť veľmi nad vecou a niekedy ma to veľmi trápi. A hlavne v tom, že si myslím, že vediem jeden normálny, štandardný až nudný súkromný život, ale vedia okolo toho vyčarovať také veci. Ľudia potom nadobudnú pocit, že my v tom šoubiznise nerobíme nič iné iba striedame partnerov. Neuvedomujú si, že to striedanie partnerov je podmienené tým, že nie každý partner zvládne ten tlak médií. V praxi to vyzerá tak, že len čo si akýkoľvek môj partner trošku vyhodí z kopýtka, už musím všetkým médiám vysvetľovať, či to nepreháňa a či je to v poriadku. Sú teda obdobia, keď to znášam ťažšie. A vadí mi, že je toho veľa. Potom stále len zvažujem, komu poskytnem rozhovor, komu už nie, stále iba odmietam nejaké rozhovory a napriek tomu som vždy a všade vo všetkých novinách. Aj bez mojej prítomnosti sú schopní napísať tri A4 s titulkou." Najťažšia na jej povolaní je teda podľa Adely psychická stránka. Sama priznáva, že je to hrozný tlak, že sa človeku zrazu hocikto vyjadrí k tomu, ako žije, pritom netuší, ako žije naozaj.

Napriek tomu sa svoje povolanie zmeniť nechystá. Dá sa s tým predsa žiť. Pre istotu sme sa však zaujímali, či sa nechystá zmeniť smer v povolaní. "Ja som taký pochybovačný človek, že na všetkom nájdem niečo. Zároveň si však veľmi svoje povolanie vážim. No so Sajfom hľadáme vždy nejakú dieru na trhu, aby sme veľmi rýchlo zbohatli na niečom, čo ešte nikomu nenapadlo. Vynašli sme už samé nezmysly. Niečo vystreľovacie, niečo neónkujúce... Nikdy som nemala nejaký plán, čo budem robiť. Vždy niečo prišlo. Skončila sa SuperStar, potom prišla ďalšia, potom zas niečo, no viem, že jedného dňa už nič nepríde. Neviem zatiaľ, či to bude po ČeskoSlovenskej SuperStar. Viem akurát jedno, že mám 28 rokov a v nejakom dohľadnom čase siedmich rokov by som mohla niekde na tejto Zemi založiť rodinu. Toto sa však asi najmenej dá plánovať."

Plánovať sa však dá dovolenka... "Na dovolenku si zvyknem veľmi rýchlo, potom si ťažko odvykám. Pôjdeme niekam s Peťom a potom štandardná kamarátska dovolenka s Brunom a Sajfom. Organizuje to všetko Bruno, ja sa len spýtam kam mám poslať peniaze, koľko a kedy letíme. A potom vystúpim v nejakej krajine a ľahnem si k moru..."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Budovanie zelenej značky
 5. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 6. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 10. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 42 714
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 23 918
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 15 976
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 187
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 740
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 651
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 510
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 415
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 407
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 268
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Kontroverzný aktivista Slávik sa zapojil aj do povoľovacieho procesu k modernizácii cesty na Slaneckej.

Trestné oznámenie Sulíka spustilo lavínu.

5 h
Centrálne parkovisko na Štrbskom Plese si obec Štrba prenajíma od eseročky Mesta Vysoké Tatry. Návštevník tam zaplatí menej ako napríklad v Tatranskej Lomnici či v Starom Smokovci.

Mesto chce motivovať ľudí a odľahčiť premávku.

5 h
Kto si vyšiel do lesa na prechádzku, neľutoval.

Navštívte spolu s nami zasnežený lesopark nad Sídliskom Ťahanovce.

5 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Daniel Lipšic.

Krajniak a Lipšic sa poznajú dekády.

9 h

Má jeden z kandidátov aj špeciálne zaobchádzanie?

6 h

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop