Korzár logo Korzár Košice

Košičania uhrali výsledok, ktorý skrášli klubovú históriu

Futbalisti MFK Košice senzačne remizovali vo štvrtkovom úvodnom zápase play off Európskej ligy 2009/2010 na domácej pôde s favorizovaným AS Rím 3:3.

Zverenci trénera Jána Kozáka pôjdu do odvety v Ríme 27. augusta, ktorá určí postupujúceho do lukratívnej skupinovej fázy, teda z ťažkej, ale nie beznádejnej pozície. Hráči úradujúceho víťaza Slovenského pohára proti tímu kouča Luciana Spallettiho podali bojovný a kvalitný výkon na hranici možností. Dostali sa na úvod gólom Marka Milinkoviča do vedenia, a hoci potom dovolili 3-násobnému majstrovi Serie A otočiť až na 1:3, zápas nezabalili. Naopak, skvelým spôsobom dokázali dvoma gólmi kanoniera Jána Nováka vyrovnať na konečných 3:3.

Diváci sa v ideálnom počasí v Košiciach od prvých minút bavili futbalom. Košičania avizovali, že odohrajú životný zápas a predsavzatie začali napĺňať od úvodného hvizdu. V druhej minúte síce mohli inkasovať, no dorážka Brighiho sa neujala, vzápätí Škutkova strela išla mimo. V piatej minúte štadión explodoval po excelentnej strele Milinkoviča, ku ktorému sa odrazila lopta po akcii Viazanka. Gólman hostí Artur nemal proti nej žiadny nárok. Rím sa pokúsil okamžite odpovedať nebezpečnou strelou De Rossiho. Po prvej
desaťminútovke sa domáci stiahli do umnej defenzívy, hostia sa snažili vyrovnať, no viaceré pokusy Rimanov išli do stratena a nevypracovali si ani jednu čistú príležitosť. Domáci sa opäť ukázali v 22. minúte, keď strela Viazanka preverila Artura, na druhej strane sa o chvíľu nepresadili Brighi, ani Totti. V 37. minúte Kišš zrazil v pokutovom území Meneza, ktorý duelu poriadne pridal, no hlavný abriter Rasmussen z Dánska ukázal na biely bod. Totti ho s istotou v 38. minúte premenil.

Taliani do druhého dejstva vstúpili dobre, v 52. minúte po chybe Cicmana a strate lopty si na stred hodil loptu Menez a umiestnenou strelou dostal AS do vedenia. O pár sekúnd mohlo byť už 1:3, ale Totti Schrenga na bránkovej čiare nepretlačil. Košice sa snažili vyrovnať, neujala sa aktivita Nováka, ktorý si pýtal pokutový kop, ani strela Škutku. V 66. minúte sa rútil v brejku na bránu
domácich Totti, skvele zasiahol chorvátsky brankár Schreng. O minútu sa ale kapitán vlkov už nemýlil, keď doklepol do siete loptu po modernej rýchlej akcii po osi Pizarro - De Rossi. Košice ale nezložili zbrane, Viazanko si v 16-ke vypýtal faul od Mexesa a nariadenú penaltu kanonier Novák v 71. minúte rutinérsky premenil. Domáci sa nakopli a v 81. minúte vyrovnal po tečovanej strele Novák. Panujúcu eufóriu mohol vygradovať a obrovskú senzáciu zabezpečiť opäť Novák, ktorý sa o dve minúty rútil sám na Artura, ale brankár hostí vytiahol famózny zákrok. Záver si už obe mužstvá spokojné s výsledkom
ustrážili a domáci získali nečakanú, ale zaslúženú remízu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

MFK Košice - AS Rím 3:3 (1:1)

Góly: 5. Milinkovič, 71. a 81. Novák (prvý z 11 m) - 38. a 67. Totti (prvý z 11 m), 52. Menez, rozhodovali: Rasmussen - Wulff, Hog (všetci Dán.), ŽK: De Rossi, 8450 divákov. MFK: Schreng - Kišš, Bašista, Kaminský (58. U. Matič), Juhar - Cicman, Dobias - Viazanko, Škutka (70. Karaš), Milinkovič (69.
Janič) - Novák. AS: Artur - Motta (84. Cassetti), Andreolli, Mexes, Riise - De
Rossi - Cerci (51. Taddei), Pizarro, Menez (74. Guberti) - Brighi, Totti.

Hlasy z oboch táborov po zápase MFK Košice - AS Rím

"Sympaťák" Spaletti: Spravodlivý výsledok

Luciano Spalletti, tréner AS Rím: "Bol to pekný zápas s mnohými gólmi, atraktívny pre divákov. Košice hrali výborný zápas, boli nám vyrovnaným súperom. My sme hrali trochu nepresne, mohli sme niektoré veci urobiť lepšie, ako sme urobili. Akceptujem výsledok, lebo je spravodlivý. Dúfam, že moji hráči pochopili, čo musia urobiť v odvete, aby boli úspešní."

Ján Kozák, tréner MFK Košice: "My sme sa na súpera zvučného mena tešili a diváci sa bavili futbalom. Moji hráči ma milo prekvapili, dokázali držať krok s vyspelým mužstvom súpera počas väčšiny zápasu. To je obdivuhodné. Vidieť, že naša liga nie je až taká slabá, ako sa hovorí. Donútili sme špičkové talianske mužstvo hrať naplno a dokázali sme remizovať."

Peter Bašista, kapitán a stopér MFK Košice: "Samozrejme, dnes to bol skvelý zápas pred výbornou kulisou, ktorá videla krásny futbal. AS Rím ukázal, že je to výborné mužstvo. Dali sme prvý gól, čo nám veľmi pomohlo. Zistili sme, že aj proti tomuto talianskemu tímu sa dá hrať. Škoda, že sme napokon nevládali udržať vysoké tempo. Dali sme do toho srdce a vybojovali sme naozaj cennú remízu."

Ján Novák, útočník MFK Košice: "Veľmi ma teší, že som dal dva góly AS Rím. To nedávajú ani najlepší útočníci na svete každý týždeň. Škoda, že sa mi nepodarilo ešte premeniť samostatný nájazd, loptu som si hodil príliš dopredu. Za stavu 1:3 som už neveril, že ešte môžeme niečo urobiť s výsledkom. Napokon sa nám to podarilo. Som veľmi spokojný."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  2. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  3. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  4. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  5. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta
  6. Aké výsledky prinášajú investície do modernizácie laboratórií?
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu
  2. Na Južnej triede pribudne nový mestotvorný projekt
  3. Prichádzajú investičné príležitosti s víziou aj výnosom
  4. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  5. EQUILIBRIO v Nivy Tower: S výhľadom a víziou
  6. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  7. ČSOB Bratislava Marathon s rešpektom k nevidiacim a slabozrakým
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest
  1. V Rimavskej Sobote šijú interiéry áut do celého sveta 12 990
  2. Neuveríte, že ste v Poľsku. V tomto meste viac cítiť Škandináviu 6 536
  3. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 5 916
  4. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody 3 739
  5. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 3 148
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 3 122
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva? 2 575
  8. Inalfa otvára v Trnave 80 prestížnych pracovných miest 2 153
  1. Eva Bachletová: Veľkonočný zázrak života
  2. Viktor Pamula: Rozmohol sa nám tu taký nešvár.
  3. Tomáš Vodvářka: Velký pátek jako příležitost
  4. Vladimír Bojničan: Pluralita nie je len nejaký rozmar modernity. Je to náš civilizačný základ
  5. Marek Namešpetra: J.K. Love SuperStar
  6. Dominik Sumbal: Ficove opatrenia vedú Slovensko do špirály ekonomického úpadku. Riešenia existujú – a volajú sa zodpovednosť a zdravý rozum.
  7. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  8. Otilia Horrocks: Ak by bola platenou persónou zastávajúcou záujmy Ruska, neprekvapilo by.
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 46 048
  2. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 19 946
  3. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 651
  4. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 18 349
  5. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný? 16 462
  6. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 11 248
  7. Viera Gáliková: Pelíšky - prečo tri pokusy o samovraždu 10 676
  8. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 592
  1. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  2. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný?
  3. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  4. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  5. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  6. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  7. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  8. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Areál Harvardovej univerzity.

Snyder by za demokraciu bojovať zostal.


28
Mariana Čengel-Solčanská. (Zdroj: ARCHÍV M.Č.S.)

Posolstvo Veľkej noci je radikálne: nezomrieť znamená nezmeniť sa.


4
Ľudová manifestácia na Sofijskom námestí v Kyjeve v marci 1917 počas Februárovej revolúcie. Jednou z požiadaviek bolo presadenie širokej autonómie pre Ukrajinu.

Vznik Ukrajinskej SSR a úloha ukrajinského národného komunizmu.


Anastasiia Luzhanytsia a 1 ďalší 2
Mazda EZ-60 príde aj do Európy.

Tretia generácia je za rohom.


4
  1. Eva Bachletová: Veľkonočný zázrak života
  2. Viktor Pamula: Rozmohol sa nám tu taký nešvár.
  3. Tomáš Vodvářka: Velký pátek jako příležitost
  4. Vladimír Bojničan: Pluralita nie je len nejaký rozmar modernity. Je to náš civilizačný základ
  5. Marek Namešpetra: J.K. Love SuperStar
  6. Dominik Sumbal: Ficove opatrenia vedú Slovensko do špirály ekonomického úpadku. Riešenia existujú – a volajú sa zodpovednosť a zdravý rozum.
  7. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  8. Otilia Horrocks: Ak by bola platenou persónou zastávajúcou záujmy Ruska, neprekvapilo by.
  1. Martin Ondráš: Slintačka a krívačka - prečo to celé nesedí 46 048
  2. Michael Achberger: Revolučný trik na chudnutie: Ženy si ho pochvaľujú, trvá len 5 minút denne 19 946
  3. Vlado Jakubkovič: Otvorený list Generálnemu prokurátorovi 19 651
  4. Natália Milanová: Ministerstvo kultúry objednalo tanečné odevy pre žiakov od stavebnej firmy 18 349
  5. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný? 16 462
  6. Marcel Rebro: Armádny kaplán: všetci chlapci sú mŕtvi. Pošlite drony, nech ich pomstíme 11 248
  7. Viera Gáliková: Pelíšky - prečo tri pokusy o samovraždu 10 676
  8. Viktor Pamula: Rozklad ministerstva zahraničných vecí pokračuje 10 592
  1. Věra Tepličková: Komu svieti Slnko v sieti?
  2. Radko Mačuha: To si vážne myslíte, že premiér bol postrelený a že nieje zaočkovaný?
  3. Radko Mačuha: Kotlár je génius, objavil Tučík.
  4. Marcel Rebro: Fico potvrdil účasť na májových oslavách v Moskve. Prispejme mu na letenku
  5. Věra Tepličková: Predveľkonočné pašie alebo Aký štát, také Turínské plátno
  6. Radko Mačuha: Prejav Roberta Fica v Moskve. ( fikcia)
  7. Marcel Rebro: Raketový útok v Sumoch je aktom štátneho terorizmu
  8. Radko Mačuha: Čurilla? Veď to je magor.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu