KOŠICE. Britská hudobná legenda vystúpi 1. septembra o 19.00 hod. v košickom GeS klube. Autor nesmrteľných hitov ako Free Me, Stealin, July Morning, Easy Living, Sweet Freedom, Come Back To Me či kultovej Lady in black v slávnej kapele pôsobil v rokoch 1970 až 1980.
Zahrá na Hammond organe
V rámci svojej sólovej dráhy nahral množstvo albumov. Naposledy to bol Blood on The Higway. Aj keď spevák David Byron už nie je medzi živými, spev a vokály Hensleyho novej formácie Live § Fire v kombinácii s jeho virtuóznou hrou na neodmysliteľnom Hammond organe prinášajú pravého ducha a skutočné kúzlo pôvodných Uriah Heep.
Žiadne hviezdne maniere
Nefalšovaný rocker nemá žiadne hviezdne maniere či prehnané požiadavky. Okrem možnosti pripojenia sa na internet v hotelovej izbe či povolenia fajčiť v nej požaduje Mr. Hensley pre členov svojej kapely len minerálky, ovocie, džúsy, kokakolu, dva kartóny piva v plechovkách, dve fľaše červeného vína pochádzajúceho zo Španielska a fľašu francúzskeho koňaku.
Košický koncert bude umocnený slávnostnou atmosférou, 24. augusta totiž Ken Hensley oslávil svoje 64. narodeniny.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári