Korzár logo Korzár Košice

Aj proti zlu okolo nás sa dá bojovať

Urieknutie je medzi ľuďmi stále aktuálne. Prejavuje sa viacerými spôsobmi. Žiaľ, nie je možné ho zanedbať a ani sa mu vyhnúť.

Pani Zita.Pani Zita. (Zdroj: archív)

Len silné osobnosti dokážu bagatelizovať, respektíve neutralizovať tento vplyv. Väčšina z nás to však nevie. Vznikne vraj vtedy, keď sa niekto príliš zahľadí na inú osobu a sústredí na ňu svoje myšlienky. Záleží na tom, aké sú to myšlienky, teda či sú kladné, alebo záporné, či chce ublížiť, alebo nie. Navštívili sme pani Zitu, aby sme sa k tomuto, žiaľ, stále bežnému magickému pôsobeniu vrátili.

- Volala mi pani s plačom, že sa cíti veľmi zle, že jej ubúdajú sily a má pocit, že umiera. Vrátila sa z obchodu a odpadla. Je jej stále zle. Toto je typický prejav urieknutia. Čiže človek môže odpadnúť, môže byť nervózny, akoby si nevedel nájsť miesto, nemôže jesť, je mu na vracanie, všetko mu padá z rúk, hlavu akoby mu zvierala obruč, doma sa začínajú hádky, výbuchy zlosti k ostatným. Zaujímavé je, že urieknutý nevydrží pohľad druhého človeka. Ďalším príznakom sú strašné sny, nočné mory a pocit, že mu niečo ťaží prsia až tak, že sa v posteli nevie obrátiť. Chce kričať a nemá hlas. Budí sa vždy v tú istú hodinu. Niekto zasa môže zacítiť vôňu. Niekedy ju vníma ako charakteristický zápach mŕtvoly. Uviedla by som ešte neopodstatnený strach. Zvieranie srdca, človek sa stáva dýchavičným, kolísa mu tlak a veľmi sa potí. Možno spomenúť šumenie v ušiach, sú ľudia, ktorí počujú aj hlas, akoby ich niekto volal.

Sú aj vonkajšie znaky, napríklad rozliata voda alebo rozsypaná zem pred prahom, klince, ihly, špendlíky, kvety, ohorené zápalky a zabité pavúky. Stretla som sa s prípadmi, že ľudia nachádzali ohorené sviečky. Tieto veci nemusia byť len pred bytom, neprajúcne osoby ich môžu umiestniť aj niekde v byte. Nikdy ich nezbierame holými rukami. Najhoršie je, ak niekto porobí zlými očami, a dobrí ľudia veľmi ľahko podľahnú tomto nevraživému pohľadu.

• Kde sa proces urieknutia deje?

- Urieknuť možno hocikde - v práci, na prechádzke, v električke... Povedané aj inak - pri komunikácii vždy vyžarujeme nejaké fluidum a naše biopole vysiela vibrácie rôznych frekvencií. Tieto vibrácie vychádzajú z podvedomia človeka a môžu byť konštruktívne (napr. fluidum radosti, dobroty, nadšenia) alebo deštruktívne (strachu, závisti, krivdy). Ľudia si tieto fluidá obvykle vymieňajú bez toho, aby si to uvedomili. A práve rozpor medzi tým, čo ľudia hovoria, a tým, čo vysielajú, môže byť príčinou narušenia biopoľa.

• Takže musí byť pri urieknutí zlý úmysel?

- Nie, nemusí. Napríklad ide sympatická žena a má krásne dlhé vlasy. Pozrie sa na ňu druhá žena a len si v duchu pomyslí, aké má nádherné vlasy a prečo ja nie som taká ako ona? A ani si neuvedomí, že závisťou uriekla túto ženu. Tá sa začne zle cítiť, vlasy jej začnú vypadávať, na tvári sa objavia vyrážky... Pravda, tento typ urieknutia je zriedkavý. Najviac je tých úmyselných. Schopnosť urieknuť majú najväčšiu ryšaví ľudia, potom ľudia s veľmi čiernymi očami, tí, čo sú škuľaví, a ženy, ktoré nedojčili.

• Dá sa urieknutiu predísť? Sú nejaké zvláštnosti, na ktoré by ste chceli upozorniť?

- Poprosila by som ľudí, aby sa nechválili tým, čo majú, nemali by všetko hneď ukazovať, hovoriť o tom, koľko zarábajú, koľko peňazí ušetrili. Nikdy nech neukážu prácu, ktorú iba začali. Nemalo by sa vôbec hovoriť o tom, ako a čo mi ide dobre. Všetko totiž môže byť predmetom urieknutia a môže, ako sa zvykne povedať, ísť dole vodou. Najviac podliehajú urieknutiu, ako som už povedala, deti. Deťom treba krátko po pôrode dať na ľavú rúčku červenú stužku alebo bavlnku.

Dospelý človek, ak začne cítiť, že je nervózny, nenachádza nikde svoje miesto, neobsedí doma, je teda už urieknutý, často berie zbytočne tabletky. Iný rieši situáciu alkoholom. Často však ide iba o domnelého alkoholika. Trebárs muži, ktorí boli výborní manželia, išla im práca od ruky, po urieknutí začnú piť. Títo ľudia si nevedia poradiť, potrebujú pomoc, teda odobrať urieknutie. Alkohol či tabletky im neprinesú zlepšenie stavu.

Leto, horúčavy človeka vyčerpávajú a stráca veľa energie, čím sa pravdepodobnosť urieknutia zvyšuje. Naopak, u zlých energia rastie, pretože ju koncentrujú do jedného cieľa - neprajnosti a závisti. Potrebujú svoju zlú energiu vydať. Teda ďalšia rada znie, bočiť od ľudí hádavých a neprajných. Dobíjať vlastnú energiu správnou životosprávou a pokojom, častými prechádzkami do prírody. Chcela by som sa ešte pristaviť u márnivých žien, ktoré sebaobdivom v zrkadle môžu urieknuť i samy seba. Potom si musí povedať, sama seba som uriekla, sama sebe pomôžem. Okrajovo by som spomenula ešte používanie vúdú, kedy sa maximálne aktivizuje svet duchov. Pravda, toto už zvykne robiť skúsený mág, pracujúci s energiou obete a pomôcť môže opäť len skúsený mág.

• Požiadam vás pre našich čitateľov ešte o niekoľko rád.

- Samozrejme, poradím, ale pomôže to iba v počiatoťných fázach urieknutia. Dieťa, ktoré je urieknuté, by matka mala utrieť svojím močom a pritom hovoriť: - Čím som ťa rodila, tým ťa liečim. - Utiera ho rubom svojho kombiné, alebo rubom šiat. Po slovách cez ľavé plece symbolicky popľuje, aby zlo išlo preč.

Ak cestujete dopravným prostriedkom a zistíte, že niekto na vás nepekne hľadí a pridá aj zlé slovo, treba si prikusnúť špičku jazyka a poslať naspäť zlé myšlienky. Je dobré povedať: - Pozeraj, pozeraj sa na mňa, aj tak ma nevidíš, aj tak ma neuriekneš! Amen.

Doma si môžeme urobiť ďalší úkon. Do pohára s vodou hádžeme deväť zápaliek. Najprv každú zapálime a potom hodíme do pohára. Ak padnú ku dnu, je človek urieknutý. To isté sa dá s kúskami chlebíka. Hovoríme pri tom: - Ani jeden, ani dva, ani tri, ani štyri, ani päť, ani šesť, ani sedem, ani osem, ani deväť. Do vody potom dáme soľ a s vodou potrieme čelo, oči, ruky z vrchu, pod srdcom i obe nohy dole. A hovoríme: - Pane Bože, zachráň nás od strašného zlého človeka, zachráň svojho sluhu Božieho (meno urieknutého) od čierneho, od ryšavého, závistlivého, od čiernych, kávových, od modrých očí. Zatváram slová troma zámkami, troma kľúčmi. Moje slovo je silné. Amen. - Po skončení zariekavania sa omyjeme vodou na tých istých miestach ako predtým, rubom kombiné alebo šatami, ale zdola smerom hore.

Dôležité je vedieť, že každé náboženstvo má svoje bioinformačné východiská. Niečo ako energetickú chodbu. Keď ňou v duchu ideme, nášmu vedomiu sa otvára prístup k silám schopným ovplyvňovať pozemský život a riešiť konkrétne problémy. Kľúčom pre vstup je najmä modlitba. Pokánie z hĺbky srdca a opakovanie kľúčových fráz i myšlienok v modlitbe je veľmi dôležité.

Z univerzálnejších postupov by som uviedla zobrať posvätenú sviečku a zapáliť ju. Urobiť okolo plameňa z dlaní korýtko a prosiť Boha, aby s pomocou ohňa očistil váš dom do všetkých negatívnych energií a modlitbu treba odriekať nahlas. So zapálenou sviečkou pristúpte k vnútornej strane vchodových dverí a prejdite po ich obvode v smere hodinových ručičiek plameňom sviečky, potom sviečkou dvere prekrižujte. Prejdite všetkými izbami a miestnosťami, pričom každý roh, každé okno a každé dvere prekrižujte plameňom sviečky. Potom znovu urobte kruh a kríž okolo vstupných dverí do vášho bytu. Sviečku nechajte dohorieť do konca a čierny vosk, ktorý po nej zostane, zakopte čo naďalej od domu."



SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Autor: Katarína Bednárová

Najčítanejšie na Košice Korzár

Komerčné články

  1. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  4. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  8. Konferencia eFleet Day 2025 hlási posledné voľné miesta
  1. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  2. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  3. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  4. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  5. Štartuje prvý ročník Fjällräven Campfire Česko a Slovensko
  6. Katarína Brychtová: Každý nový začiatok je dobrý
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska
  8. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 59 056
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 100
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 9 674
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 443
  5. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 7 869
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 154
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 4 920
  8. Fico škodí ekonomike, predbehli nás aj Rumuni 4 148
  1. Tomáš Csicsó: Ako Róm z juhu Slovenska som nikdy nezažil rasizmus
  2. Ivan Čáni: Rudo, prácu treba aj dokončiť a nie iba načať!
  3. Peter Franek: Čo chcú Ficovi voliči.
  4. Eva Chmelíková: Predsudky zabíjajú kultúru, iné kultúry ju obohacujú.
  5. Ján Karas: Rovnosť, ktorá sa ešte nenarodila: Neviditeľné korene spravodlivosti na Medzinárodný deň Rómov
  6. Rastislav Šenkirik: SMER - pohlavné preukazy
  7. Martina Paulenová: Dozvedeli sme sa zlú správu
  8. Ivan Mlynár: Riaditeľ SHMÚ nezabezpečil počasie podľa predstáv Tarabu, tak dostal padáka, alebo, keď lži smrdia aj z displeja počítača.
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 93 360
  2. Rado Surovka: Raši dostal padáka 80 042
  3. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 79 496
  4. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 818
  5. Miroslav Daniš: Pec nám spadla, pec nám spadla, ktože nám ju postaví 15 230
  6. Otilia Horrocks: Odporné, príšerné, drzé, nechutné 11 866
  7. Juraj Kumičák: ...radšej choďte kravy pásť... 10 206
  8. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak 8 749
  1. INESS: Ekonomika Ruska a tri vojnové roky
  2. Věra Tepličková: Býky za vlasť padajú, gule nám tu chýbajú
  3. Radko Mačuha: Slavín nieje Slovenská socha Slobody.
  4. Tupou Ceruzou: Businessman
  5. Marcel Rebro: Rusi bombardujú energetickú infraštruktúru, Slováci elektrifikujú ukrajinské zákopy
  6. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  7. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  8. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Tomáš Csicsó: Ako Róm z juhu Slovenska som nikdy nezažil rasizmus
  2. Ivan Čáni: Rudo, prácu treba aj dokončiť a nie iba načať!
  3. Peter Franek: Čo chcú Ficovi voliči.
  4. Eva Chmelíková: Predsudky zabíjajú kultúru, iné kultúry ju obohacujú.
  5. Ján Karas: Rovnosť, ktorá sa ešte nenarodila: Neviditeľné korene spravodlivosti na Medzinárodný deň Rómov
  6. Rastislav Šenkirik: SMER - pohlavné preukazy
  7. Martina Paulenová: Dozvedeli sme sa zlú správu
  8. Ivan Mlynár: Riaditeľ SHMÚ nezabezpečil počasie podľa predstáv Tarabu, tak dostal padáka, alebo, keď lži smrdia aj z displeja počítača.
  1. Matej Galo: Záhady o pôvode slintačky a krívačky odhalené 93 360
  2. Rado Surovka: Raši dostal padáka 80 042
  3. Radko Mačuha: Najprv si prišli po Šimečku. 79 496
  4. Rado Surovka: Ficove Amater Airlines dopravili na Slovensko slintačku 20 818
  5. Miroslav Daniš: Pec nám spadla, pec nám spadla, ktože nám ju postaví 15 230
  6. Otilia Horrocks: Odporné, príšerné, drzé, nechutné 11 866
  7. Juraj Kumičák: ...radšej choďte kravy pásť... 10 206
  8. Viktor Pamula: S Ruskom na večné časy a nikdy inak 8 749
  1. INESS: Ekonomika Ruska a tri vojnové roky
  2. Věra Tepličková: Býky za vlasť padajú, gule nám tu chýbajú
  3. Radko Mačuha: Slavín nieje Slovenská socha Slobody.
  4. Tupou Ceruzou: Businessman
  5. Marcel Rebro: Rusi bombardujú energetickú infraštruktúru, Slováci elektrifikujú ukrajinské zákopy
  6. Radko Mačuha: Fico a Neveriaci Tomáš.
  7. Jiří Ščobák: Investovanie vs. hazard: Aké hry hráme? Kedy hazardujeme, namiesto toho, aby sme investovali?
  8. Věra Tepličková: Spevy sobotné alebo Vybrala sa Martina na púť priamo do Ríma

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu