Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
S PEKNOU NAHOTOU NEMÁ PROBLÉM

Topmodelka Kateřina Průšová sa plánuje venovať produkčnej činnosti

Košice si koncom októbra vybrala česká módna návrhárka Jana Berg za miesto konania módnej prehliadky jej modelov. Približne 60 nádherných spoločenských šiat, ale aj spodnú bielizeň predviedol tucet nádherných modeliek. Jednoznačne najskúsenejšia a podľa m

V tomto modeli sa Kateřina Průšová predviedla na nedávnej módnej prehliadke Jany BergV tomto modeli sa Kateřina Průšová predviedla na nedávnej módnej prehliadke Jany Berg (Zdroj: Robert Sándor)

nohých divákov aj najatraktívnejšia bola medzi nimi Kateřina Průšová, víťazka Miss Českej republiky 2002. Po skončení prehliadky, keď mala všetky pracovné povinnosti za sebou, sme jej položili niekoľko otázok.

Keďže sa v tejto brandži pohybuje už 10 rokov, jej vzťah k móde je veľmi kladný. Sleduje svetové trendy, no riadi sa nimi iba v prípade, že majú čosi spoločné s jej vkusom. Ako takmer každá žena, ktorá považuje svoj šatník za jednu z najdôležitejších častí bytu, aj Kateřina je na čosi z jeho obsahu zaťažená. "Najviac na topánky a kabelky. Každú, ktorú si kúpim, nosím určitý čas, a potom ju vymení novšia. Nikdy som ich počet nezisťovala, ale určite ich boli desiatky. ´Boli´ preto, lebo ich väčšinou darujem mame, a čo tá s nimi robí, už neskúmam." Kateřina má rada aj doplnky, ako šatky, klobúky a pokrývky hlavy. Nezabúda ani na bižutériu, hodinky či prstene. "Toho, na čo som zaťažená, je množstvo."

Než sa dala na modeling, po skončení základnej školy v Liberci sa prihlásila na hotelovú školu gastronómie. Niežeby ju výnimočne lákalo stať sa recepčnou či šéfkuchárkou. Bolo to pragmatické pokračovanie rodinnej tradície. "Z maminej strany sú všetci príbuzní hotelováci," vysvetľuje Kateřina. "Nemôžem však povedať, že by tá škola pre mňa znamenala zbytočne strávené štyri roky. Dala mi veľa po každej stránke. Urobila som si aj barmanský kurz, no priznám sa, namiešať nejaké špeciálne drinky by som dnes už asi nedokázala. Predsa len, je to veľký časový odstup a ja som to vzdelanie nemala kedy využiť v praxi. " Na otázku, čo by asi robila, ak by sa jej kariéra už od začiatku uberala iným smerom než v modelingu, bola odpoveď jasná. "Živila by som sa tým, čo som vyštudovala. Keďže do toho patril aj cestovný ruch, možno by som pracovala v nejakom zahraničnom hoteli vo vychytenej turistickej destinácii."

Kateřina už ako 14-ročná vhupla do sveta modelingu. Za prácou cestovala do Rakúska, Nemecka i po celom Česku. A životný zlom, ktorý jej kariéru poznačil na dlhé roky a ovplyvňuje doteraz, bola v roku 2002 účasť a víťazstvo v súťaži Miss Českej republiky. "Prihlásil ma kamarát, ktorý za mňa poslal prihlášku aj fotky. Komisia ma na ich základe pozvala na kasting a už to šlo. Mala som vtedy 18 rokov a nikdy nezabudnem, keď ma Miloš Zapletal vyhlásil za víťazku. Pre dievča z malého mesta to bol nečakaný pocit šťastia a eufórie. V tej chvíli som si vôbec nedokázala predstaviť, čo všetko ma čaká a ako sa môj život o 180 stupňov zmení. Zmenil sa radikálne, no určite nič neľutujem."

Byť najkrajšou Češkou so sebou prinieslo pozitívne aj negatívne stránky. "Tie pozitívne boli v tom, že sa predo nou otvorili v modelingu takmer každé dvere. Odrazu som spoznávala ľudí, ktorých tváre alebo mená som vnímala iba z médií. A mnohí z nich sa stali moji priatelia," spomína Kateřina. "Na druhej strane, ten titul trochu nabúral moje súkromie, čo nebolo vždy príjemné. Zo dňa na deň som sa stala súčasťou rýchlo sa točiaceho kolotoča, mala som neustále nabitý program a mnohé pre mňa dovtedy samozrejmé veci museli ísť trochu bokom. Ale iba na určitý čas, kým som sa zabehala a zvykla si. Po roku už som v tom vedela chodiť oveľa lepšie."

Prvý rok po zisku titulu bol náročný aj preto, že Kateřina bola v maturitnom ročníku a skĺbiť povinnosti čerstvej miss so školou jej dalo poriadne zabrať. Po úspešnom ukončení štúdia sa už mohla naplno venovala práci, o ktorej v kútiku duše snívajú milióny dievčat. "Najradšej spomínam na obdobie po maturite, keď som odišla do Grécka. Odcestovala som do Atén s jedným kufrom skúšobne na mesiac. Ostala som tam celý rok. Mala som veľa pracovných ponúk a bolo to veľmi príjemné obdobie." Ani po návrate sa Kateřina na nedostatok práce sťažovať nemohla. Niekoľkokrát fotila pre časopisy Elle či Cosmopolitan, predvádzala pre značky Hugo Boss či Max Mara. Pracovne pochodila celú Európu, českú miss spoznali aj v New Yorku či v Miami.

Kto trochu detailnejšie pozná Kateřinine modelingové fotky, vie, že kým mnoho jej kolegýň s tým má problém, ona bez problémov predvádza aj spodnú bielizeň. O nejakej hanblivosti teda v jej prípade nemôže byť ani reči. "Každá modelka, ktorá sa venuje tejto práci, musí mať v sebe určitú dávku exhibicionizmu. Ja som nafotila niekoľko katalógov s bielizňou a bežne ju predvádzam aj na prehliadkach. Nebránim sa ani trochu extravagantným modelom, lebo tie k tejto práci patria. A ak je dobrý fotograf, ktorý dokáže fotku dobre naaranžovať, nemám problém ani s nahotou. Určite by som však nenafotila nič vulgárne. Ani za miliónovú cenu. Poznám svoju hranicu..."

Keď sme už pri nahote, Kateřina sa preslávila aj tým, že v máji 2006 prijala ponuku magazínu Playboy na nafotenie série "šteklivých" fotiek. Neboli to však klasické akty, ale skôr umelecky poňaté zábery jej tela. "Na pravé akty som zatiaľ nepristúpila a neviem, či to vôbec niekedy urobím. Myslím si, že na to mám ešte čas. Veď prečo by som sa mala ukazovať v ´Evinom rúchu´ taká mladá? Keď už, tak možno pred koncom svojej kariéry alebo než budem chcieť mať dieťa. Pravda, ak vôbec takú ponuku ešte niekedy dostanem. Navyše, som vydatá, tak by záležalo aj na tom, či by s tým súhlasil manžel..."

Na otázku, čo tak hlavná úloha v nejakom romatickom a ľahko erotickom filme, kde by bolo vrcholom erotiky pár záberov "hore bez", vášnivé bozky či objatia, Kateřina odpovedá: " Ešte som takú ponuku nedostala, ale ak aj niekedy áno, bolo by viacero faktorov, ktoré by moje rozhodovanie ovplyvňovali. Najprv by som si musela prečítať scenár, spoznať svoju rolu a tiež kolegov, s ktorými by som mala hrať. Ak by mi všetko sadlo, tak možno áno. Je tu však veľa tých ´keby´..."

Mnohé známe modelky, ktoré zo dňa na deň na niektorých partiách tela zoštíhleli, na iných sa zas záhadne zaokrúhlili, mali problém priznať, že navštívili plastického chirurga. Zväčšenie poprsia, o ktoré ide najčastejšie, buď zatĺkajú alebo pripisujú zázračným mastičkám, tabletkám či elixírom. Kateřina aj v tejto oblasti vyšla bez okolkov s pravdou von. "V mojom prípade by bolo ťažké vysvetľovať, že mi prsia narástli o dve čísla z ničoho nič alebo po vypití ´pomarančového džúsu´," smeje sa. "Chcela som ich mať väčšie nie kvôli práci alebo nejakému chlapovi. Jednoducho iba sama kvôli sebe. Aj keď uznávam, že to určitý pozitívny vplyv na moju prácu malo. Pri predvádzaní či fotení bielizne alebo plaviek je určite lepšie, ak má modelka dekolt plnší. Ale aj keby nie, dá sa to zakamuflovať..."

Kateřina tvrdí, že v súčasnosti je plastika napríklad v Amerike prijímaná úplne prirodzené. U nás zatiaľ nie, ale raz podľa nej príde doba, keď sa aj na tú oblasť bude pozerať ako na niečo normálne. „Ja som tiež za prirodzenú krásu, ale príroda nenadelila každému tak, aby bol sám so sebou spokojný. Ak má niekto komplexy z toho, že mu odstávajú uši alebo má krivý nos, prečo by si ich nedal opraviť. A rovnako je to s prsiami..." Okrem plastického chirurga zatiaľ požiadala o ďalší zásah jedine zubára. „Začali mi rásť dolné osmičky a to spôsobilo tlak na zvyšok chrupu. Jediným riešením bol strojček. Z estetických dôvodov to bolo pre moju prácu nevyhnutné, lebo pekný a hlavne bezchybný úsmev je pre modelku dôležitý. Strojček som nosila rok a hoci sa mi zuby vyrovnali, keďže sa to môže vrátiť, dávam si strojček ešte aspoň na noc."

Kateřina sa ako jedna z mála aktívnych českých modeliek vydala a žije usporiadaným manželským životom bez škandálov. Pravda, ak nerátame tie, ktoré „vyrobil" bulvár. Pravidelne sa totiž o sebe dozvedá veci, ktoré sa nikdy nestali, prípadne sa o sebe niečo dočíta po každej akcii, na ktorej sa objaví. A pokračuje to aj potom, ako sa vydala. S Vladimírom Konvalinkom sa Kateřina zoznámila cez známych na grilovačke. Sympatie boli obojstranné, takže nasledovalo pozvanie na večeru a stovky klasických stretnutí. Po troch rokoch randenia si Kateřina s Vladimírom vlani v júni povedali „Áno" a ona odvtedy používa aj priezvisko Konvalinková.

Samozrejme, takmer okamžite po svadbe sa začali médiá zaujímať, či bude nasledovať aj dieťa. „S Vladimírom sme si povedali, že si chceme to manželstvo najprv trochu užiť vo dvojici. Cestovať a spoznávať svet," vysvetlila modelka aj nám, prečo ešte netlačí detský kočiar. „Určite ešte nemáme dieťatko kvôli tomu, že by som ho nechcela kvôli predvádzaniu. Veď ak by som chcela a genetika by mi to dovolila, mohla by som sa po materskej k tejto práci vrátiť. O kariére to teda nie je. Miminko obaja chceme, ale kedy to bude, netuším. Prezradím však, že manžel by chcel deti tri. Až bude na svete to prvé, jeho výchova bude pre mňa prvoradá. Určite nebudem pobláznená matka, ktorá si bude za každú cenu strážiť postavu. Ak budem mať strie alebo celulitídu, nechám to..."

S touto témou súvisí aj naša posledná otázka, čomu by sa chcela Kateřina venovať, až kariéru modelky úplne zavesí „na klinec". „Začnem sa asi naplno venovať tomu, čo som robila kedysi a čomu sa začínam opäť venovať už v súčasnosti. A tým je producentská činnosť v oblasti modelingu. Je to oblasť, v ktorej sa vyznám a mám dlhoročné skúsenosti. Poznám sponzorov, dievčatá, klientov... Mám v modelingu svoje meno, a to by mi v tejto práci mohlo pomôcť. Organizovať módne prehliadky a rôzne podobné akcie. Už som si to nedávno vyskúšala v Bore na severe Čiech a ohlas bol veľký. Najbližšie ma ďalšia akcia čaká 18. novembra v Liberci."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 105
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 878
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 064
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 230
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 307
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 687
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 528
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 248
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 246
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Košice predali parcely na verejné parkoviská, sú súkromné. Brixi: Nič sa nedá robiť

Za Rašiho to tak schválili, developer nevie prečo. Najviac má Hreha.

Mesto predalo pozemky na verejné parkovacie miesta. Od developera ich získali po 3-tisíc eur s DPH majitelia bytov.

Líder farmárov Oravec namieta košických krajských sudcov

Rozhodovať majú v prípade, v ktorom ho mal napadnúť expolicajt.

František Oravec po incidente na poli.

Hydrometeorológ: Je možné, že dlhú a tuhú zimu už nezažijeme

Ľudia počúvajú len polovicu toho, čo o globálnom otepľovaní hovoríme.

Hydrometeorológ Pavel Šťastný hovorí, že takmer 80 percent škôd pri povodniach vzniká po nevhodných ľudských zásahoch do prostredia.
Rozhovor

Bardejovčana formovala akadémia Legie Varšava. Zahral si aj proti AC Miláno

Po zlomenine Marko Lukáč takmer rok nehral.

Marko Lukáč (vľavo) má pestrý futbalový životopis.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles možno očakávať najskôr o dva týždne

Pre koronu zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

V piatok sa na Slovensku urobilo v súvislosti s ochorením Covid - 19 šestnásť pitiev.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.

Policajná eskorta a príslušníci Národnej kriminálnej agentúry privádzajú vysokého postaveného policajného funkcionára Norberta Pakšiho a špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika na pojednávanie na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.
Podcast Dobré Ráno.
Komentár Zuzany Kepplovej

Tak prrr! Neleteli sme na Mars

Ľudia ukázali ochotu a dôveru. Pokaziť to vždy môže nedostatok pokory lídrov.

Zuzana Kepplová.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop