SOKOĽANY.
Podľa jeho názoru vlastencom sa človek stáva na základe osobných skúseností, lásku k vlasti formuje prostredie, v ktorom žije, ľudia, ktorí ho obklopujú, politici, ktorí v štáte vládnu. „Mám pocit, že zákon v tomto prostredí bude mať skôr opačný efekt."
Nová legislatívna norma, ktorá upravuje vzťah k štátnym symbolom, je podľa neho návratom do čias národných buditeľov, k počiatkom formovania slovenského národa .
Spievanie hymny v školách či pred zasadnutiami zastupiteľstva, skladanie sľubu vernosti štátu a ďalšie prejavy „vlastenectva" naordinované parlamentom v čase, keď patríme do Európskej únie, považuje skôr za prejav menejcennosti: „S takýmto návrhom môže vyrukovať len zakomplexovaný človek či politická strana."
V Sokoľanoch majú základnú školu pre prvý až štvrtý ročník. Chodia do nej výlučne rómske deti. „Najskôr ich musíme naučiť po slovensky," konštatuje Suchý.
V budove nie je školský rozhlas a starosta doň nemieni v najbližšom čase investovať. Ako povedal, obec potrebuje peniaze na iné, životne dôležité veci.
Ani pred zasadnutím obecného zastupiteľstva nebude na obecnom úrade znieť hymna. „Nemyslím si, že by sa tým skvalitnila práca samosprávy. Ale keď si to poslanci budú želať, tak si zaspievajú."
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári