Korzár logo Korzár Košice
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky
PONUKU NA FOTENIE AKTOV BY ODMIETLA

Prvá vicemiss Martina Dávidová prežila v Košiciach 14 rokov detstva

Po Márii Sándorovej (Bartekovej) z Čane a Edite Krešákovej zo Sene majú Košice a okolie ďalšie zastúpenie vo finálovej trojke súťaže Miss Slovensko, organizovanej agentúrou Forza a Oklamčák Production.

Martina zabodovala aj svojou dokonalou postavou.Martina zabodovala aj svojou dokonalou postavou. (Zdroj: sita)

A vôbec nevadí, že kým dve menované v rokoch 2004 a 2008 zvíťazili, Martina Dávidová sa tohto roku stala prvou vicemiss. Banskobystričanku spája s naším mestom 14 rokov z detstva, na ktoré, ako tvrdí, nikdy nezabudne. Aj to bol dôvod, prečo sme ju požiadali o rozhovor, aby čo-to prezradila nielen o košických koreňoch, ale sa s nami podelila aj o pocity zo súťaže a svojho úspechu.

Hoci Martinu niektoré médiá označili za pôvodom Košičanku, v skutočnosti sa v októbri 1988 narodila v Bratislave. Až tesne pred prvými narodeninami sa presťahovala na východ republiky. "S Košicami ma spája okrem mojej rodiny aj množstvo nádherných spomienok, keďže som tam prežila takmer celé svoje detstvo. V Košiciach som bývala 14 rokov, do Banskej Bystrice sme sa presťahovali, keď som mala asi tak 14 rokov. Prvých osem ročníkov ZŠ som navštevovala v Košiciach a posledný deviaty som dokončila v Banskej Bystrici."

Okrem rodinných dôvodov je za zmenou bydliska aj túžby Marikinej mamy. "Maminka vždy snívala o tom, že chce bývať na takom krásnom mieste ako momentálne bývame. Je to rekreačná zóna pri Banskej Bystrici, dá sa povedať že akási samota. Je tam prekrásna príroda a úžasná atmosféra. Jednoducho povedané - bolo to miesto, ktoré nám učarovalo..." Aj keď si Martina Banskú Bystricu veľmi rýchlo obľúbila, Košice majú stále významné miesto v jej srdci. Tak, ako si zvykla na Bystricu, za svoju prijala aj Bratislavu, kde momentálne kvôli štúdiu býva. "Myslím si, že som typ človeka, ktorý sa nikde vo svete nestratí. Viem sa raz-dva aklimatizovať a vytvoriť si prostredie, v ktorom sa dokážem cítiť príjemne a bezpečne."

Strednú školu Martina navštevovala v Bystrici. Konkrétne obchodnú akadémiu v triede, ktorá mala rozšírenú výučbu o matematiku a cudzí jazyk. "Pôvodne som chcela študovať na anglickom bilingválnom gymnáziu, no v Bystrici je len evanjelické cirkevné, na ktoré, žiaľ, nie sú najlepšie ohlasy. Preto som sa rozhodla študovať na obchodnej akadémii. Toto štúdium mi pomohlo nadobudnúť prehľad vo finančných, ekonomických a administratívnych veciach, ktoré sa mi v živote určite zídu. Možno sa niekto môže čudovať, že som šla na strednú školu ekonomického zamerania, keď momentálne ako vysokoškoláčka študujem psychológiu. No v tom mladom veku som to brala ako najlepšiu alternatívu. Už počas prvého ročníka na strednej som si uvedomila, že cesta, ktorou sa chcem v budúcnosti uberať, je celkom odlišná. Som ale šťastná, že mám prehľad aj v ekonomickej problematike."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Študuje psychológiu

Martina momentálne v Bratislave študuje na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety odbor psychológia. Je v prvom ročníku a veľmi sa teší na ďalšie štúdium. "Premýšľam aj nad zahraničnou stážou či celkovo štúdiom v zahraničí, rozhodne by to boli skvelé skúsenosti. Tieto veci ma skutočne napĺňajú a pevne verím, že sa zo mňa v budúcnosti stane skutočná odborníčka. Chcela by som sa venovať klinickej psychológii a neskôr si otvoriť súkromnú prax. Pevne verím, že sa mi to všetko podarí dosiahnuť a som rozhodnutá pre tento môj cieľ urobiť maximum."

Takmer každá doterajšia misska či vicemisska sa skôr, než sa prihlásila do súťaže krásy, uplatnila v modelingu. Martina nie je výnimkou. "Modelingu sa venujem posledné štyri roky. Je to skvelá príležitosť na cestovanie, spoznávanie nových krajín, kultúr i ľudí, zdokonalenie v cudzích jazykoch. Tiež osamostatnenie a nadobúdanie zodpovednosti. Vďaka modelingu som navštívila množstvo nádherných miest v Turecku či v Taliansku, no najviac sa mi páčilo v Monaku v Monte Carle, ktoré som navštívila už niekoľko ráz. Celkovo Azúrové pobrežie je môjmu srdcu veľmi blízke. Prevažne som však, čo sa týka modelingu, pracovala na Slovensku, prípadne vo Viedni. Mala som množstvo krásnych fotení a zaujímavých pracovných kontraktov a ťažko povedať, ktorý bol pre mňa tým 'naj'."

Do súťaže Miss Slovensko sa Martina prihlásila na podnet svojich blízkych, najmä súrodencov. Vlani v decembri absolvovala bratislavský kasting a bol to jej prvý pokus zúčastniť sa akejkoľvek súťaže krásy. Bola veľmi šťastná už vtedy, keď sa je spomedzi množstva konkurentiek podarilo dostať do semifinále. To sa celý deň konalo v istom bratislavskom hoteli 18. decembra. Zúčastnilo sa ho približne 90 dievčat, ktoré postúpili z prvých kastingov. "Keď mne a ďalším štrnástim dievčatám oznámili, že sme sa dostali do finálovej pätnástky, veľmi som sa potešila. Moja prvá myšlienka bola: Juj, ale sa 'moje detičky' budú tešiť... Mojimi detičkami myslím malých súrodencov, 12-ročnú sestru a 10-ročného brata a tiež 5-ročnú neter. Oni totiž vôbec netušili, že som na kasting šla. Bolo to pre nich prekvapenie..." Okrem mladšej sestry a brata má Martina ešte jednu sestru, ktorá má 23 rokov.

Počas príprav na finálový večer absolvovali dievčatá niekoľko spoločných sústredení. Navštívili Kanárske ostrovy, Chopok v Tatrách, Ostrihom, Aquacity Poprad, Martin, Žilinu a, samozrejme, Bratislavu. Martine sa páčilo všade, no, samozrejme, najviac na "Kanároch". To množstvo zaujímavých fotení a nakrúcaní, no predovšetkým nádherná príroda a oceán. "Okrem sústredení a programu, čo organizovala Forza, som v rámci vlastnej prípravy chodila pravidelne cvičiť. Žiadnu inú špeciálnu prípravu som nemala a ani samotné cvičenie pre mňa nebola novinka, iba bolo intenzívnejšie." Čo sa týka jednodňovej zámeny zamestnania, ktorú absolvovali všetky finalistky, Martina sa stala čašníčkou v reštaurácii. "Myslím si, že som to zvládla výborne. V minulosti som pomáhala maminke v našej reštaurácii, ktorú už v súčasnosti neprevádzkujeme, takže to pre mňa nebolo nič nové. Žiadny pohár ani tanier som nerozbila," smeje sa.

Skryť Vypnúť reklamu

Má priateľa

Samotné finále už bolo o niečom inom, ako príprava a generálka. Ide do tuhého, veď okrem titulu a korunky pre víťazku sa hrá aj o zaujímavé ceny. "Pred finálovým večerom som mala trému rovnako ako každá iná finalistka," priznáva Martina, ktorá verila v dobré umiestnenie. "Snažila som sa vnútorne upokojiť, myšlienky smerovať tam 'vyššie' a zhlboka dýchať... Našťastie, pri každom telefonáte s rodinou som od nich počula nádherné povzbudivé slová, čiže všetky tieto veci dohromady mi pomohli upokojiť sa. Veľmi mi tiež pomohli povzbudivé slová Lucie Hablovičovej, ktorými nás v zákulisí tesne pred začiatkom finále vnútorne posilnila. Povedala, že máme všetok stres hodiť za hlavu, vychutnať si večer naplno a ak by sme mali veľký strach, nech len na ňu jedným očkom mrkneme a ona nám bude oporou. A veru, bola."

Najväčší stres Martina pociťovala pri prvom výstupe, no postupne z nej nervozita i strach opadli a celý finálový večer si skutočne vychutnala. Až prišla tá najdôležitejšia chvíľa, oznámenie verdiktu poroty. "Je pravda, že pri vyhlasovaní výsledkov mi stúpal adrenalín a srdce mi silno búšilo. Zdalo sa mi, že to celé finále ubehlo veľmi rýchlo. Cítila som sa veľmi príjemne, porota bola skutočne príjemná, myslím si, že program vyšiel výborne a vedela som, že celá moja rodina je veľmi šťastná." Keď napokon pri vyhlasovaní prvej vicemiss začula svoje meno, takmer je to na chvíľu vyrazilo dych. "Bol to nádherný pocit, veľmi som sa tešila. A spolu so mnou na pódiu aj moji priaznivci v hľadisku. Okrem rodiny aj priatelia a spolužiaci."

Ako po každom finále miss, aj tentoraz nasledovala tzv. afterpárty. Missky a vicemissky si prevzali ceny, spravili pár rozhovorov s novinármi a neskôr sa so svojimi najbližšími priaznivcami a ostatnými finalistkami príjemne zabavili. Na ďalšie veľké oslavy, pravda, okrem rodiny, zatiaľ Martina veľa času nemala. Na otázku, či medzi gratulantmi bol aj nejaký blízky priateľ, odpovedala kladne. "Áno, mám priateľa, ktorý mi bol počas celého tohto náročného obdobia veľkou oporou. Je veľmi šťastný, že to celé dopadlo úspešne." A hoci mnohé predošlé dievčatá po úspechu v súťaži miss svoje vzťahy skôr či neskôr ukončili, Martina sa toho neobáva. "Myslím si, že môj vzťah s priateľom je dostatočne pevný a rozchod nám určite nehrozí."

Skryť Vypnúť reklamu

Teší sa na Čínu

Čo sa týka záľub, Martina tvrdí, že ich má veľa. Ich výber závisí od nálady a ostatných okolností. Veľmi rada športuje, preferuje najmä letné športy. Má rada jazdenie na koňoch, beh, korčuľovanie a keď počasie nepraje, rada zbehne do posilňovne. Rada sa prejde v prírode, niekedy jej však dobre padne aj obyčajné leňošenie doma v posteli. "Čo sa týka kníh, rada čítam romány, básne, no i knihy s psychologickou tematikou. Veľmi rada zájdem do divadla, kino veľmi neobľubujem, filmy si radšej pozriem doma, v pohodlí. Ako som už spomenula, milujem cestovanie, s ktorým spájam zdokonaľovanie v cudzích jazykoch."

Kým niektoré dievčatá, ktoré sa prihlásia na kasting miss, majú na sebe nejaké vylepšenia, Martina zatiaľ služby plastického chirurga nevyužila. A ani sa nechystá. "Som spokojná s tým, aká som, čiže i naďalej sa budem snažiť udržiavať vo forme, starať sa o zovňajšok i vnútrajšok." Vyplýva to i z jej názoru na tento druh starostlivosti o telo. "Myslím si, že každý človek by mal byť vďačný za to, čo dostal do vienka. Nepopieram, sú krajné situácie, napríklad veľké popáleniny či rôzne nešťastia, pri ktorých dôjde k deformácii tváre, alebo iné katastrofy, pri ktorých by som zrejme uvažovala nad plastickou operáciou aj ja. Ale za bežných okolností mám k umelým zákrokom, ako je botox, liposukcia či silikónové implantáty odmietavý prístup."

Mnohé úspešné účastníčky súťaží miss neskôr dostali ponuky na nafotenie umeleckých aktov. Hoci ich väčšina najprv zásadne odmietala, niektoré neskôr podľahli lákavej finančnej ponuke. Prípadne, až ich sláva začala pohasínať, aj takto sa snažili na seba opäť upozorniť a získať stratené pozície. Martina už teraz vie, že žiadna ponuka pánskych magazínov pre ňu nebude nikdy natoľko atraktívna, aby povedala áno. "Fotenie aktov odmietam nezávisle od toho, o aký druh aktov ide. A to bez ohľadu na to, či bude sľubovaným honorárom milión alebo dva... Nechcem, aby sa moja kariéra niekedy uberala týmto smerom."

Rovnako jasné to má Martina aj čo sa týka plánov na najbližšie obdobie. Bude sa intenzívne venovať štúdiu a popri tom si plniť povinnosti, ktoré prislúchajú 1. vicemiss. "Priznám sa, zatiaľ neviem presne, čo všetko ma čaká, no veľmi sa teším na všetko, čo príde. Predpokladám, že vďaka tomuto titulu spoznám nových ľudí, prinesie mi nové skúsenosti a pevne verím, že i pracovné príležitosti. Keďže mám rada cestovanie, už teraz sa teším na Miss International, ktorá sa bude konať v Číne."

Najčítanejšie na Košice Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
 1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 1. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 339
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 15 199
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 897
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 487
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 941
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 514
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 279
 8. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 136
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 5 897
 10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 896
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Koronavírus: Ak by sa robili ďalšie kompromisy, Krajčí je ochotný odstúpiť (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 224-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 526 obetí. Vláda predĺžila lockdown.

Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí.
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Matovič vyhral na celej čiare

Čo si premiér odmakal, dostal Pellegrini zadarmo.

Peter Tkačenko
Cynická obluda

Otestujme sa pre Milanka

Nie je pravda, že najnovšia celoplošná bambusiáda každého len naštve.

Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení? (otázky a odpovede)

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Igor Matovič.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop