KOŠICE. Chlapi, ktorí každý deň nasadzujú svoje životy pri záchrane ľudí a majetku ukázali, že sú ozaj majstrami vo svojom remesle.
Deti maľovali aj "hasili"
Najväčšiu radosť z akcie mali najmenší Košičania. Mohli sa povoziť na výsuvnej plošine hasičského auta, kreslili, súťažili v zhadzovaní plechoviek vodou z hadice. Každý drobec dostal za svoj výkon sladkú odmenu, víťazi súťaží hračky. Súčasťou osláv sv. Floriána - patróna hasičov, boli aj ukážky evakuácie osôb z výškových podlaží, hasenie horiaceho auta či vyslobodzovanie ľudí z vozidla po vážnej dopravnej nehode.
"Trochu sme sa obávali aké bude počasie, našťastie nám praje," pochvaľoval si Jozef Bodnár, riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.
Praskla mu kyslíková fľaša
Iba niekoľko metrov od zabávajúcich sa detí zápolili hasiči zo Slovenska, Maďarska, Česka a Rumunska o titul "Železný hasič". Museli zvládnuť výstup po kovovom lešení, beh s hasičskými hadicami, podliezanie prekážok, dopravenie figuríny s hmotnosťou dospelého človeka do bezpečia. To všetko v ťažkom výstroji s dýchacou maskou a kyslíkovou fľašou na chrbte.
"Michal, idééééš...chyť ju zhora, pridáááj," povzdbudzovali kamaráti jedného z košických hasičov. O chvíľu sa ukázalo, aká náročná na fyzickú i psychickú kondíciu je práca hasičov. Hasič Michal sa v cieli zrútil na chrbát, pukla mu pritom kyslíková fľaša, museli ho ratovať kolegovia.
V súťaži jednotlivcov nakoniec Košičania získali bronz, v družstvách striebro.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Košíc nájdete na košickom Korzári